5. 1. 2021
10 min. čtení

Placený sázkový servis | jak spočítat, zdali se vyplatí?

Při hledání placených tipů člověk narazí na nejrůznější nástrahy. I když se vám podaří vyhnout se podvodníkovi, nemáte vyhráno. Jak totiž zjistíte v následujícím článku, nemusí se vám vyplatit ani koupě tipů od naprosto férových tipařů. Důvodem jsou vynaložené náklady, které musí pokrýt vaše zisky, alespoň pokud chcete zachovat základní myšlenku – tedy na tipech vydělat. V tomto článku vám prozradím, jak si výhodnost sázkového servisu snadno ověřit. Než se rozhodnete pro některý placený sázkový servis, doporučujeme vám, abyste tento proces absolvovali. Často totiž zjistíte, že placení sázkového servisu jsou pouze vyhozené peníze.

Jak jsme se zmínili v článku o podvodnících, každý sázkový servis by se měl prokázat verifikací tipů. Z ní by mělo být jasně patrné, jakého ROI sázkový servis dosahuje v dlouhodobém horizontu, a dále kolik tipů za určené období v průměru poskytuje + samozřejmě o jaké tipy se jedná.

Placený sázkový servis – ověření podle poskytovaných tipů

Staré české přísloví říká, kolik lidí, tolik chutí. Platí to i o tipařích. Každý tipař má trošku jiný rukopis, každý se soustředí na trošku jiné sázky a samozřejmě také na trošku jiné sázkové kanceláře. Někdo může být machr na sázení na rohové kopy, jiný zase na počet žlutých karet nebo na over/under. Jeden se může soustředit na sázkovou kancelář Tipsport, druhý může pracovat pouze se Sazkabet a třetí bude orientovaný výhradně na sázkovky, které nelimitují ziskové sázkaře. Každá sázková kancelář má samozřejmě jinou nabídku tipů a také dost často jiné kurzy, takže se klidně může stát, že ve své sázkovce nepodáte ani polovinu poskytovaných tipů.

Jako první tak musíte ověřit, zdali daného sázkaře budete moci sledovat v plném rozsahu, nebo zdali na vaší sázkovce budete moci podat alespoň převážnou část jeho tipů. A dále je třeba zajistit, abyste na tipy dostávali stejnou, nebo alespoň podobnou cenu. Typickým zádrhelem jsou třeba rohy. Někdo sází na počet rohů, ale ve formátu více než 5,0 rohů, 6,0 rohů atd. Váš bookmaker vám přitom nabídne pouze sázku na více než 6,5 rohů, případně vám rohy nenabídne vůbec. V takovém případě může být ovlivněna (a často bývá ovlivněna) hodnota kurzu, takže se vám tipy nakonec nevyplatí. V tom případě si buď musíte založit účet u stejné sázkové kanceláře, jakou používá tipař, a nebo jít o dům dál.

Jak už jsem naznačila, také je třeba zajistit, abyste na tipy dostali stejnou, nebo alespoň podobnou cenu. Pokud se tipaři v jeho sázkové kanceláři daří sázet za kurzy 2,20, ale vy ve své sázkovce pravidelně dostáváte o dvě až tři desetiny nižší kurzy, tak na tom prostě nevyděláte.

Tento problém zpravidla nastává u tipařů, kteří používají srovnávač kurzů a na každou sázkovou příležitost používají jinou sázkovou kancelář. Samozřejmě, v zájmu tipaře by mělo být podávat tipy za co nejvyšší cenu, ovšem z pohledu sázkaře je tohle hodně ošemetné. A to z toho důvodu, že drtivá většina jeho zákazníků nebude mít příležitost chytat stejné ceny. Výjimku tvoří sázení na asijských sázkovkách, protože existují tzv. brokeři, kteří nabídku všech těchto sázkovek sdružují v jedné aplikaci (tzn. aplikace vám nabídne vždy nejlepší cenu na trhu a dělá to zcela automaticky).

Pozn.: Výšku kurzů na trhu nejvíce ovlivňuje sázková kancelář Pinnacle. Jakmile tahle sázkovka sníží nějaký kurz, téměř všechny sázkovky na trhu to vzápětí udělají taky. Nejpoužitelnějšími zahraničními sázkaři pro nákup tipů jsou tak tipaři, kteří své tipy poskytují právě na Pinnacle. Dá se totiž předpokládat, že ve své sázkové kanceláři najdete hodně podobné kurzy. Není to ovšem pravidlem, Pinnacle nabízí hromady sázkových příležitostí, které jsou vysoce nadstandardní – například sázku na výhru basebalových týmů v prvních 5 směnách. Další věcí je, že kurzy u Pinnaclu jsou ve většině případů cca o 0,5 – 0,10 vyšší, než u dalších sázkovek. Proto pokud budete sázet podle takového tipaře, měli byste od jeho ROI odečíst odhadem 3-4%. Není to úplně přesné, ale jako pomůcka to stačí.

Placený sázkový servis – ověření podle ROI

Pokud jste se ujistili, že ve své sázkové kanceláři dokážete podávat stejné sázky se stejnými nebo alespoň podobnými kurzy jako podává vámi vyhlédnutý placený sázkový servis, máte napůl vyhráno. Ale skutečně jenom napůl. Nyní totiž přichází na řadu další podstatná část a to ověření ziskovosti sázkového servisu podle ROI a podle dalších faktorů jako je počet tipů a výška vašeho bankrollu.

Jak jsme si řekli už mnohokrát, každý sázkař by měl sázet maximálně 1% ze svého bankrollu, aby překonal varianci. Je mi zcela jasné, že většina sázkařů tuhle důležitou zásadu nedodržuje, ovšem když si předplácíte sázkový servis, musíte mít dostatek peněz, abyste všechny tyhle tipy dokázali podat a zachovat při tom sázkové poměry (například celá jednotka, polovina jednotky atd.).  Už na začátku byste si tedy měli stanovit velikost své sázky, kterou po dobu předplatného dokážete udržet. Od velikosti sázky se potom můžete odrazit k tomu, co od takového servisu očekávat. Samozřejmě za předpokladu, že věci půjdou přesně podle vašich představ, což se občas neděje.

Abyste mohli zjistit, zdali se vám placený servis vyplatí, musíte vypočítat, kolik vám za dané období (pravděpodobně) přinese peněz a od toho odečíst náklady za pořízení servisu. Pro výpočet svého odhadovaného zisku musíte spočítat objem peněz, které vsadíte (výška sázky × počet tipů) a dále ROI.

Vzorec pro výpočet návratnosti sázkového servisu vypadá takto:

Velikost sázky × počet tipů za dané období / 100 = X

X × ROI = očekávaný zisk po zaplacení poplatku za sázkový servis

Příklad číslo 1:

Řekněme, že si zakoupíte sázkový servis, který poskytuje 30 tipů měsíčně při ROI 10%. Na jeden tip jste se rozhodli vsadit vždy 1000 korun. Sázkový servis vás vyjde na 1000 korun / měsíc.

Tzn., měsíčně vsadíte celkem 30 tisíc:

 • 30 × 1000 = 30 000 Kč

Pokud půjde vše podle plánů, při ROI 10% vyděláte 3000 korun:

 • 30 000 / 100 = 300 Kč
 • 300 × 10 = 3000 Kč

Po odečtení nákladů na sázkový servis vám zbydou 2000:

 • 3000 – 1000 = 2000 Kč

Tato varianta je naprosto ideální, i po odečtení nákladů vám zbude pěkný zisk.

Příklad číslo 2:

Nyní řekněme, že zakoupíte sázkový servis, který poskytuje 15 tipů měsíčně při ROI 7%. Na jeden tip jste si opět vyčlenili sázku 1000 korun. Sázkový servis vás opět vyjde na 1000 korun / měsíc.

Tzn. měsíčně vsadíte celkem 15 tisíc:

 • 15 × 1000 = 15 000 Kč

Pokud půjde vše podle plánů, při ROI 7% vyděláte 1050 Kč:

 • 15 000 / 100 = 150 Kč
 • 150 × 7 = 1050 Kč

Tato varianta už není tak ideální, protože po zaplacení sázkového servisu jste stěží v plusu:

 • 1050 Kč – 1000 Kč = 50 Kč

Váš zisk činí 50 korun a to je pouze odhadovaná hodnota, při těchto číslech se můžete snadno propadnout do minusu – některé tipy totiž dost možná nestihneme vsadit, jiné vsadíme za o něco nižší kurzy atd.

Příklad číslo 3:

Nakonec řekněme, že zakoupíte sázkový servis, který poskytuje 150 tipů měsíčně při ROI 5%. Na jeden tip jste si opět vyčlenili sázku 1000 korun. Sázkový servis vás opět vyjde na 1000 korun / měsíc. Tato varianta může být na první pohled matoucí, protože poskytuje vůbec nejnižší ROI na trhu, ale pojďme se podívat na přesné propočty.

Měsíčně prosázíte 150 000 korun:

 • 150 × 1000 = 150 000 Kč

Pokud půjde vše podle plánů, při ROI 5% vyděláte 7500 Kč:

 • 150 000 / 100 = 1500 Kč
 • 1500 × 5 = 7500 Kč

Tato varianta je i přes vůbec nejnižší ROI nejlepší nabízenou možností. Po odečtení nákladů na sázkový servis vám totiž zbyde 6500 Kč:

 • 7500 – 1000 = 6500 Kč

Jak spočítat, zdali se placený sázkový servis vyplatí – shrnutí příkladů výše

Z prvního a druhého příkladu je zcela jasné, že čím vyšší ROI, tím lepších výsledků dosáhnete při stejném počtu tipů. Ovšem neméně důležitý, ne-li ještě o něco důležitější je také počet tipů. Díky většímu počtu tipů protočíte větší množství peněz, takže i když je ROI řádově nižší, placený servis stále může dosáhnout vyššího zisku. Větší počet tipů vás navíc může (alespoň částečně) ochránit před nepříjemnou variancí.

Závěrečné shrnutí

Spousta sázkových servisů spoléhá na to, že si zákazníci nespočítají očekávaný zisk na základě ROI sázkového servisu, počtu tipů a předpokládané výše sázky. Vybavuji si X sázkových servisů, které poskytují například 30 tipů měsíčně při ROI 10% a slibují svým zákazníkům, že si měsíčně přijdou na 30 tisíc. To by ovšem znamenalo, že na jednu sázku budete muset dát alespoň 10 tisíc korun (viz výpočet níže).

 • 30 000 / 10 = 3000 (výpočet 1%)
 • 3000 × 100 = 300 000 (výpočet nutné prosázené částky)
 • 300 000 / 30 = 10 000 (výpočet výšky sázky)

Do toho se pak přidávají podvodné sázkové servisy, které mají nulovou, čí zápornou očekávanou hodnotu tipů a ještě navíc vám cpou do hlavy, že při 20 sázkách měsíčně budete mít stabilní zisk 30 tisíc. Tohle je naprosto nebetyčná drzost, přesněji řečeno podvod, který si říká o žalobu. Opět na vás apelujeme, abyste to těmto sázkovým servisům neusnadňovali a nic jim neplatili. Žádejte verifikaci, například na serveru Blogabet. Pokud si nejste jistí, zdali je sázkový servis seriózní, a zdali sledováním jeho tipů můžete vydělat, klidně se nás zeptejte. Nápomocný vám může být také náš seznam sázkových servisů, které nedoporučujeme (+důvod, proč tento sázkový servis nedoporučujeme).

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách