Atlético Madrid
vs
Barcelona
Fotbal
LaLiga
Začátek
17. 03. 2024 (21:00)
Nejlepší TIP
Under 3.5 gólů
Betano
1
2.35
0
3.60
2
2.90
počet gólů
v zápase
2

Atlético Madrid vs. Barcelona: Souboj o španělskou TOP 4

V neděli nás čeká jeden z největších duelů španělské LaLigy. Do Madridu na zápas s Atléticem přijede Barcelona. Oba kluby ztrácí na první Real už několik bodů, jejich cílem je však udržení v TOP 4, která znamená postup do Ligy mistrů i v příští sezoně. Co na zápas vsadit probereme níže v preview.

Důležitá fakta

  • Jedná se o zápas 3. se 4. týmem z tabulky španělské ligy
  • Barcelona ztrácí na první Real 8 bodů a Atlético 14
  • Oba kluby postoupily do čtvrtfinále Ligy mistrů
  • Barcelona vyhrála proti Atléticu 4 z 5 posledních zápasů
  • Atlético z 10 posledních zápasů vyhrálo jen 3

Vyrovnaný zápas v Madridu rozhodnou detaily

Zápasy mezi Atléticem a Barcelonou bývají často velice vyrovnané. Ve třech posledních utkáních mezi těmito celky vždy vyhrála výsledkem 1:0 Barcelona. Atlético je však tradičně velice silné především v domácích zápasech. V této sezoně na svém stadionu prohrálo jen jediné utkání, a to ve španělském poháru.

Ve středu zde navíc senzačně otočilo osmifinálový duel Ligy mistrů proti Interu Milán. Celkově vzato se však Atléticu v posledních ligových zápasech příliš nedaří a zbytečnými ztrátami bodů je už prakticky mimo boj o titul. Hlavním cílem se pro něj tedy stalo udržení v TOP 4.

Co vsadit na zápas Atlético Madrid vs. Barcelona?

Barcelona je rozhodně v lepší formě – přes Neapol rovněž postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů a v LaLize má stále teoretickou šanci konkurovat prvnímu Realu. Hladový by mohl být i Lewandowski, který Atléticu branku ještě nedal. Jeho forma však letos zdaleka nedosahuje výsledků jako v minulých sezonách.

Poslední zápasy Barcelony a Atlética Madrid byly přinejmenším z gólového hlediska méně atraktivní. Velkou roli bude u obou klubů hrát také únava po osmifinálových zápasech v Lize mistrů. Z těchto důvodů tedy sázku na vítěze vynecháváme. Očekáváme spíše taktický a méně ofenzivní přístup z obou stran. Volíme tedy under 3.5 gólů v kurzu 1.55.