Česko
vs
Dánsko
Hokej
MS v hokeji 2024
Začátek
15. 05. 2024 (16:20)
Nejlepší TIP
Méně než 6.0 gólů
Fortuna
1
1.29
0
6.60
2
8.20
počet gólů
v zápase
4

Česko vs. Dánsko: MS v hokeji je v plném proudu

Už několik dní se koná MS v hokeji 2024. Český národní tým je zatím v relativně slušné formě, přesto potřebuje ještě trochu přidat a posbírat body v zápasech se slabšími celky. Jedním z nich by mohlo být také utkání Česko vs. Dánsko. Co na tento zápas MS v hokeji vsadit napovíme v preview.

Důležitá fakta

  • Česko na MS v hokeji 2024 porazilo na nájezdy Finsko, vyhrálo nad Norskem a prohrálo v nájezdech se Švýcary
  • Dánsko zatím vyhrálo nad Rakouskem a prohrálo s Kanadou
  • Češi budou před zápasem odpočinutí, zatímco Dánové hrají dva dny po sobě
  • Česku chybí produktivita, z individualit je nejlepší Červenka se 3 kanadskými body
  • Mezi Dány vyniká útočník Blichfeld

Česko potřebuje získat všechny body

Forma a výkony české reprezentace na MS v hokeji 2024 nejsou zatím špatné. Výhra nad Finskem (nájezdy), výhra nad Norskem a prohra se Švýcary na nájezdy jsou zatím ucházející výkony. Přesto je zde prostor pro zlepšení, a to zejména v produktivitě. České hokejky v čele s trenérem Rulíkem se musí pořádně rozehrát, což by mělo jít právě s papírově slabšími celky.

Dánsko rozhodně není extra nebezpečný tým, přesto je na MS v hokeji stálicí. Naše reprezentace navíc na Dány nemá dobré vzpomínky. Naposledy jsme s nimi prohráli na Olympiádě a předtím skončily 3 zápasy na MS v hokeji vždy remízou. Na letošním šampionátu v Praze pak dle předpokladů Dánové porazili Rakousko a prohráli s Kanadou.

Vrátí se naší reprezentaci v utkání Česko vs. Dánsko ztracená produktivita?

Dle bookmakerů je relativně jasným favoritem na výhru Česká republika. S tím nezbývá než souhlasit, náš tým je daleko lepší a opomenout samozřejmě nesmíme ani výhodu vyprodané O2 Areny. Dánsko má pak tým seskládaný zejména z hráčů hrajících v severských hokejových ligách. Posily z NHL v soupisce trenéra Gatha nenajdete.

Ve vzájemných zápasech mezi Českem a Dánskem však nebývá zvykem, aby padalo více branek. Český útok je pak v tomto ohledu celkem nevyzpytatelný. Vzhledem k velice nízkému kurzu na výhru Česka, a především dle předchozích zápasů volíme pro toto utkání sázku na počet branek. Z nabídky vybíráme under 6.0 gólů v kurzu 1.62.