Dortmund
Dortmund
vs
real madrid
Real Madrid
Fotbal
Liga mistrů
Začátek
01. 06. 2024 (21:00)
Nejlepší TIP
Výhra Real Madid
Betano
1
4.90
0
4.15
2
1.65
počet gólů
v zápase
3

Dortmund vs. Real Madrid: Kdo vyhraje finále Ligy mistrů?

Vrchol letošní fotbalové sezony je tady! Do finále Ligy mistrů ve Wembley se dostala Borussia Dortmund a Real Madrid. Získat ušatou trofej však může jen jeden. Kdo je v zápase Dortmund vs. Real Madrid favorit a na co ve finále Ligy mistrů vsadit rozebereme v novém preview.

Důležitá fakta

  • Real Madrid patří k odborníkům na Ligu mistrů, kterou mimo jiné vyhrál i předminulou sezonu
  • Dortmund je ve finále Champions League teprve podruhé v historii
  • Bílý balet vyhrál s náskokem 10 bodů španělskou ligu
  • Borussia patří v Bundeslize jen k nadprůměru (na první Leverkusen ztratila 27 bodů)
  • Real v Lize mistrů vyřadil Lipsko, Manchester City a Bayern Mnichov
  • Dortmund přešel v play-off přes PSV, Atlético Madrid a PSG

Zápas sezony je tady! Real Madrid chce získat 15. titul Ligy mistrů

Z hlediska zkušeností s Ligou mistrů je Real Madrid pro Dortmund jedním ze nejnebezpečnějších soupeřů. Bílý balet je totiž s Champions League neodmyslitelně spojen a jedná se například o jediný tým, který dokázal titul Ligy mistrů po přelomu tisíciletí obhájit, a to dokonce hned dvakrát v řadě. Ušatý pohár navíc získal Ancelotti se svým týmem i předminulou sezonu, kdy ve finále porazil Liverpool.

Dortmund zdaleka tak velké zkušenosti a úspěchy na evropském poli nemá. Ve finále Ligy mistrů byl dvakrát – vyhrál ho v roce 1997 a podruhé se do finále kvalifikoval v roce 2013, kdy ve Wembley podlehl Bayernu. V ohledu na letošní sezonu bez úspěchů v Lize mistrů je daleko výraznější Real Madrid. Ten s přehledem vyhrál La Ligu a v 38 ligových zápasech nastřílel 85 gólů!

Tipujeme finále Ligy mistrů: Dortmund vs. Real Madrid

Dortmund zdaleka tak dominantní v této ligové sezoně nebyl a v odskočeném souboji Bundesligy mezi 5 nejlepšími kluby skončil právě on na páté příčce. Jeho nejlepší střelec Malen dal pak v sezoně pouze 13 ligových branek. Za úspěchy v Lize mistrů tedy v případě Dortmundu stojí především skvělá týmovost a schopnost semknout se v zápasech proti papírově silnějším týmům.

Právě to však ve svém repertoáru má i Real Madrid. Ten týmového ducha ukázal například proti favorizovanému Manchesteru City, který vyřadil po penaltách. Zmínit musíme také rozdílové hráče jako je Bellingham, Vinícius Juníor nebo Rodrygo, kteří jsou jednoznačně na straně Realu. Vzhledem k výše zmíněným faktorům zvyšujícím pravděpodobnost jako jsou zkušenosti, aktuální i celosezonní forma nebo vliv rozdílových hráčů sázíme ve finále Ligy mistrů 2023/24 na výhru Realu Madrid v kurzu 1.65.