Edmonton Oilers
Edmonton Oilers
vs
Dallas Stars
Dallas Stars
Hokej
NHL
Začátek
03. 06. 2024 (02:00)
Nejlepší TIP
Výhra Dallas
Betano
1
2.15
0
4
2
2.87
počet gólů
v zápase
5

Edmonton vs. Dallas: Rozhodne 6. zápas o finalistovi NHL?

Sezona spěje ke konci také v zaoceánském NHL. V něm se aktuálně dohrávají poslední zápasy semifinále. V tom východním spolu hrají Rangers a Florida, zatímco na západě o finále bojuje Dallas a Edmonton. Právě na tento zápas si v preview posvítíme a na 6. utkání play-off NHL Edmonton vs. Dallas přidáme tip na sázku.

Důležitá fakta

  • Dallas v základní části vyhrál celou Západní konferenci
  • Edmonton skončil v západní části ligy na 5. příčce
  • Stars v play-off NHL vyřadili Vegas (4:3) a Colorado (4:2)
  • Oilers ukončili sezonu Los Angeles (4:1) a Vancouveru (4:3)
  • Aktuální série Edmonton vs. Dallas je ve stavu 3:2 pro Oilers, kteří sérii otočili

Vyrovnaný duel o finalistu NHL

Edmonton s Dallasem patří od začátku sezony k relativně velkým favoritům na výhru celé NHL. O něco favorizovanější je však Dallas, který letos poskládal opravdu skvělý tým. Ve finále byl v roce 2020, kdy prohrál s Tampou. Oilers pak tradičně táhnou hvězdy jako McDavid, Draisaitl, Bouchard nebo Nugen-Hopkins. Tito 4 hráči pak v bodování play-off zabírají první 4 příčky.

Dallas oproti tomu nemá tak výrazné hráče, ale skvělou souhru, týmovost a tvrdost, která je v play-off potřeba. Z nejlepších hráčů Stars můžeme jmenovat Johnstona, Heiskanena nebo Robertsona, kteří si v 18 zápasech play-off všichni připsali 16 kanadských bodů. Důležité je pak zmínit, že Dallas nejprve sérii otočil z 0:1 na 2:1 a o vedení následně přišel a nyní musí za stavu 2:3 nutně vyhrát.

Co vsadit na zápas play-off NHL: Edmonton vs. Dallas?

Bookmakeři na výhru favorizují domácí Edmonton. Nutno však podotknout, že role domácího týmu zrovna v tomto případě tak zásadní není. Zápasy Oilers se Stars pak byly vyrovnané v celé letošní sezoně. Pokud bychom všechny výsledky vzájemných zápasů z této sezony sečetli, došli bychom k výsledku 25:20 pro Dallas. Ten si pak zavařil hlavně v posledních dvou zápasech, které lépe zvládl jeho soupeř.

Svůj den pak neměl ani gólman Dallasu Oetinger, který se s úspěšností zákroků málokdy dostane pod 90%, což se nyní stalo. Věříme, že napotřetí už nic podobného neuvidíme. Souhra Dallasu v kritických situacích opět zabere a přinejmenším sérii vyrovná. Sázce na výhru Stars pak nahrává i lepší kurz, ačkoli zápas je přinejmenším vyrovnaný. Sázíme tedy na vítězství Dallasu ve skvělém kurzu 2.87.