FK Mladá Boleslav
Mladá Boleslav
vs
AC Sparta Praha
Sparta Praha
Fotbal
Fortuna liga
Začátek
18. 05. 2024 (17:00)
Nejlepší TIP
Výhra Sparta Praha
Betano
1
7.40
0
4.55
2
1.45
počet gólů
v zápase
3

Mladá Boleslav vs. Sparta: Získají Letenští v sobotu titul?

Vyvrcholení české fotbalové ligy je tady! Pokud Sparta v sobotu porazí Mladou Boleslav, získá titul. Motivace slavit ligový triumf s fanoušky kolo před koncem ligy je tedy obrovská, body se však hodí i Boleslavy. Ta bojuje o kvalifikaci do evropských pohárů. Jak na zápas nahlížet optikou sázkaře ukážeme v preview.

Důležitá fakta

  • Sparta vede ligu 2 kola před koncem o 4 body
  • Pokud proti Boleslavy vyhraje, titul má jasný
  • Boleslav svádí minisouboj s Baníkem o 4. příčku, zajišťující kvalifikaci Konferenční ligy
  • Sparta má skvělou formu, kdy neprohrála už více jak 2 měsíce
  • Boleslav dokázala Spartu na podzim porazit a na jaře s ní remizovala

Sparta je krůček od završení titulové obhajoby

Bitva o ligový titul letos probíhá až do posledních zápasů. Po remíze v derby pražských S je však velice blízko obhajoba pro Spartu. Ta aktuálně nad Slavií, 2 kola před koncem, vede o 4 body a výhra proti Boleslavy by tak znamenala titulové oslavy už tuto sobotu. Rozstřílel se také Birmančević, který usiluje o titul krále střelců.

V roli domácího mužstva bude Mladá Boleslav, která rozhodně nepatří k nejolíbenější soupeřům Sparty. Na podzim jí doma porazila 3:1 a v dubnu na Letné vybojovala remízu 1:1. Aktuální forma Boleslavy však příliš dobrá není. V nadstavbě prohrála s Plzní a se Slováckem. Porazila jen Baník.

Co vsadit na rozhodující zápas Mladá Boleslav vs. Sparta?

Bookmakeři se v tomto utkání přiklánějí na stranu Sparty, která do nedaleké Boleslavy vypravuje rudou invazi. Forma Sparťanů je momentálně nejlepší v lize a po sportovní stránce na Letenské nestačí ani Slavia, což se ukázalo i v několika letošních derby. Titul je pro Spartu téměř jistý, otázkou tedy zůstává, zda ho oslaví už nyní v Boleslavy?

Pokud se podíváme do tabulky, uvidíme mezi Spartou a Boleslaví rozdíl asi 40 bodů a na první pohled lepší útok i obranu na straně Letenských. Sparta sice v minulých vzájemných zápasech s Boleslaví nejlepší výkony nepředvedla. Nyní má však skvělou šanci vše napravit a se svojí aktuální formou a vidinou titulu se to dle našich odhadů také stane. Volíme tedy výhru Sparty v kurzu 1.45.