Norsko
vs
Česká republika
Fotbal
Přátelské utkání
Začátek
22. 03. 2024 (18:00)
Nejlepší TIP
Haaland vstřlí gól
Betano
1
1.98
0
3.35
2
3.50
počet gólů
v zápase
3

Norsko vs. Česko: Kdo vyhraje vyrovnaný přátelský zápas?

V rámci blížící se reprezentační pauzy odehraje Česká republika přátelské utkání nejprve s Norskem v Oslu a následně s Arménií v Praze. Jedná se tedy o dva ze 3 posledních zápasů před ostrým startem na EURO 2024. Co přátelák s Norskem ukáže a jakou na něj podat sázku rozebereme v preview.

Důležitá fakta

  • Na EURO 2024 se na rozdíl od Česka Norsko kvalifikovat nedokázalo
  • Oba týmy mají podobnou formu z posledních zápasů
  • Haaland vstřelil v norském dresu 6 branek v 5 kvalifikačních zápasech
  • Zápas proběhne v Oslu před až 27 tisíci diváky

Česko jede do Norska v roli mírného outsidera

Ačkoli se česká reprezentace nakonec na EURO 2024 z kvalifikační skupiny probojovala, v paměti trenéra je stále kauza spojená s návštěvou nočního baru několika reprezentačními fotbalisty. Hříšníky navíc Hašek na soupisku vůbec nezapsal. V norském týmu by se pak po kratší pauze měl znovu objevit Haaland.

Mnohými označovaný jako nejlepší fotbalista světa byl v době posledních reprezentačních zápasů Norska zraněný. Nyní je však v dobré formě a norský dres by měl obléknout i proti Česku. Právě on nebo jeho kolegové z TOP evropských klubů jako jsou Bobb (Man. City), Ryerson (Dortmund), Ostigard (Neapol) nebo kapitán Ødegaard z Arsenalu mohou v zápase udělat důležité rozdílové hráče.

Co vsadit na zápas Norsko – Česko?

V první řadě je třeba si před sázkami uvědomit, že se jedná o přátelský zápas, ve kterém vlastně o nic nejde. Na druhou stranu hlavně trenér Hašek nemá před Eurem už tolik prostoru, a právě přáteláky jsou ideální pro sehrání týmu a nastavení vhodné taktiky. Nory požene dopředu zaplněný stadion v Oslu, a také přítomnost Erika Haalanda.

Ačkoli úspěch přejeme českému fotbalu, v tomto utkání stejně jako bookmakeři favorizujeme Norsko. Sázíme však trochu jinou sázku, a to právě na několikrát zmíněného útočníka Manchesteru City. Haaland má v reprezentaci velice dobrou formu a zápas s Českem by mu mohl sednout. Sázíme za menší vklad, že se tak stane a dá alespoň jeden gól.