FC Viktoria Plzeň
Viktoria Plzeň
vs
AC Sparta Praha
Sparta Praha
Fotbal
MOL Cup
Začátek
22. 05. 2024 (18:00)
Nejlepší TIP
Výhra bez remízy Sparta Praha
Betano
1
2.50
0
3.50
2
2.77
počet gólů
v zápase
3

Plzeň vs. Sparta: Preview na finále MOL Cupu

Finále českého fotbalového poháru se odehraje již tuto středu v Plzni, kde domácí Viktoria přivítá Spartu. Ta o víkendu získala ligový titul a zuby si brousí i na druhou trofej, kterou by jen potvrdila skvělé výkony v letošní sezoně. Zda se to podaří a co na finále MOL Cupu vsadit napovíme v preview.

Důležitá fakta

  • Sparta o víkendu výhrou nad Boleslaví získala ligový titul
  • Plzeň v posledních zápasech mírně ztrácí formu, třetí příčku Fortuna ligy má však jistou
  • Letenští v MOL Cupu vyřadili Líšeň, Bohemku, Slavii a Opavu
  • Viktoriáni měli cestu o něco snadnější a postoupili přes Mariánské lázně, Olomouc, Jablonec a Zlín
  • Sparta je ve finále českého poháru již potřetí v řadě
  • Oba kluby střílí spoustu branek, za Spartu se v minulém ligovém kole 4krát prosadil Kuchta

Sparta chce ve finále českého poháru získat další trofej

Nejúspěšnějším českým klubem je v této sezoně Sparta, která vyhrála ligu, v Evropské lize se dostala do osmifinále a nyní jí čeká i finále MOL Cupu. V zápase Plzeň vs. Sparta se však schyluje k relativně vyrovnanému souboji, kde své plusy a mínusy mají oba kluby. Do karet Sparty hraje dobrá forma, euforie z vyhraného titulu, rozjetý Kuchta nebo minimum zraněných hráčů.

Plus Plzně je pak především domácí prostředí, či poslední vzájemný zápas se Spartou, který Viktoria v březnu vyhrála 4:0. To však bylo v situaci, kdy Sparta vkládala veškeré úsilí do osmifinále Evropské ligy proti Liverpoolu. Dále Plzeň trápí několik zraněných hráčů včetně Sýkory, Palusky nebo Baiera. Nejlépe nevypadá ani forma z posledních zápasů, kdy Viktoria prohrála 0:3 se Slavií a následně jen remizovala s Baníkem.

Tipujeme finále MOL Cupu Plzeň vs. Sparta

Jak už bylo řečeno výše, letošní finále MOL Cupu je opět velice vyrovnané. Kurzy na stejné sázkové příležitosti se však u různých sázkových kanceláří liší i o několik desetin. Vždy si tedy z repertoáru českých sázkovek vybírejte tu s nejlepším kurzem. Z našeho pohledu je pak herně lépe připravena Sparta, která zažívá opravdu skvělou sezonu.

Ve finále českého poháru je navíc už potřetí v řadě. Předloni prohrála se Slováckem a minulý rok na Letné podlehla Slavii. Letos by tedy Sparta měla kletbu konečně zlomit a Plzeň i za pomoci skvělé nálady z titulových oslav a týmového ducha porazit. Ve finále MOL Cupu tedy věříme více rozjeté Spartě, v hledišti je navíc bude podporovat zhruba polovina stadionu. Sázíme tedy na výhru hostů bez remízy v kurzu 1.98, který nabízí Betano.