Wales
vs
Polsko
Fotbal
EURO 2024 (Baráž o postup)
Začátek
26. 03. 2024 (20:45)
Nejlepší TIP
Postup Wales
Betano
1
2.45
0
3.10
2
3.15
počet gólů
v zápase
3

Wales vs. Polsko: Kdo postoupí na EURO 2024?

Baráž o poslední 3 místa v základní skupině na Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se blíží ke konci. O jednu z těchto posledních postupových nabídek se utká Wales s Polskem. Kdo má postupu na EURO blíže probereme v preview.

Důležitá fakta

  • Wales porazil v semifinále baráže Finsko 4:1
  • Polsko si v předchozím utkání baráže poradilo 5:1 s Estonskem
  • Lewandowski v tomto utkání nedal ani jeden gól
  • Polsko v kvalifikační skupině nestačilo na Albánii a Česko
  • Wales spadl do baráže na úkor Turecka a Chorvatska

Vyrovnaný zápas se odehraje v Cardiffu

Pro Polsko i Wales se jedná o naprosto rozhodující zápas. Ukáže se v něm totiž, kdo postoupí na EURO 2024. Šance však mají oba týmy velice podobné. V semifinále baráže si Polsko poradilo se slabým Estonskem 5:1 a Wales smetl nebezpečné Finsko 4:1.

Zajímavé je, že v utkání Polska odehrál celý zápas hvězdný Lewandowský, avšak k výhře nepřispěl ani jedním zásahem. Wales si s nevyzpytatelnými Finy poradil s naprostým přehledem a ukazuje, že patří mezi evropskou elitu.

Sázíme na bitvu o postup na EURO: Wales – Polsko

V kvalifikačních skupinách skončilo jak Polsko, tak Wales na 3. příčce. Nutno však podotknout, že daleko bídnější byly výkony našich severních sousedů, kteří si dělali naděje i na první místo ve skupině. Nakonec však jen se štěstím skončili před Moldavskem.

Polský reprezentační fotbal je dlouhodobě na úpadu. Zatímco Wales s hráči z Premier League či Championship těží především ze skvělé souhry. Výkony Walesu jsou zkrátka dlouhodobě daleko přesvědčivější, a proto také v Cardiffu věříme na postup domácích v kurzu 1.90.