9. 11. 2020
5 min. čtení

Sázkové záznamy | jistý nástroj pro odhalení chyb v sázení

Pokud člověku záleží na jeho výsledcích v sázení, dřív nebo později se dostane do bodu, kdy si začne vést sázkové záznamy. Sázkové záznamy jsou totiž velmi důležitým prostředkem k sebereflexi, která vás jako jediná dokáže v sázení posunout na vyšší úroveň. V tomto článku si probereme, proč byste si měli vést sázkové záznamy, jak používat sázkové záznamy a některé další otázky, které se této problematiky dotýkají.

Co jsou to sázkové záznamy?

Sázkové záznamy jsou přehledně zaznamenané informace o všech vašich sázkových aktivitách (v ideálním případě). Zapisovat se mohou ručně nebo elektronicky, například do bloku nebo sešitu, případně elektronicky do Wordu, nebo Excelu.

Co obsahují sázkové záznamy?

Sázkové záznamy by měly obsahovat všechny důležité informace o vašich sázkách. Jmenovitě se jedná o tyto údaje:

  • Datum a čas sázky
  • Zápas, na který sázíte
  • Typ sázky
  • Výška kurzu
  • Výška sázky
  • Výsledek
  • Ztráta a zisk

Sázkaři, kteří sází ve více sázkových kancelářích najednou, si pak do sázkových přehledů zapisují také sázkovou kancelář, v níž sázku učinili.

Samostatnou kapitolou jsou potom sázky na burzách sázek, kde by si sázkaři měli vést ještě informace o výšce poplatku (udáváno v procentech).

Někteří sázkaři si zaznamenávají také další informace a to v závislosti na tom, jaké své zvyklosti chtějí sledovat a jakou chybu přitom potřebují odhalit. Například když má sázkař problémy s emocemi, nebo když při sázení požívá alkohol, možná v záznamech bude chtít informaci o tom, v jakém rozpoložení sázku učinil (euforie, smutek, naštvání).

Proč si vést sázkové záznamy?

Na své elementární úrovni jsou sázkové záznamy zdrojem informací pro výpočet vašeho přesného zisku/ztráty a dalších zajímavých informací jako je procentuální úspěšnost vašich sázek, nebo návratnost investic (ROI). To je ovšem teprve začátek.

Jak už jsme naťukli na předešlých řádcích, sázkové záznamy jsou hlavním prostředkem sázkařů ke zpětné kontrole svých sázek a potažmo i sázkových návyků. Díky sázkovým záznamům můžete odhalit jednotlivé chyby (špatně vybranou sázku) nebo silné a slabé stránky svých sázkových strategií.

Díky sázkovým záznamům můžete docela jednoduše přijít třeba na to, že zatímco se vám skvěle daří v sázkách na fotbal (kde máte ROI 15%), úplně propadáte v sázkách na hokej (kde dosahujte ROI sotva 0,1%). Tyto informace vám pak mohou pomoci k přeorganizování svého sázení, k nastavení priorit a k maximalizaci zisků. Například proč ztrácet čas sázením na hokej, když jste na tomto trhu prakticky na nule?

Jak pracovat se sázkovými záznamy?

V ideálním případě by sázkař měl zpětně zhodnotit všechny své uplynulé sázky a to tak, že si odpoví na několik otázek, jako například:

  • Byla tato sázka správná?
  • Shodovala se s mou strategií sázení?
  • Podal bych sázku znovu teď, když znám výsledek?

Když si na tyhle otázky popravě odpovíte, dostanete docela dobrý přehled o stavu svého sázení. V závislosti na těchto výsledcích byste se potom měli začít chovat tak, abyste minimalizovali své chyby. Dále byste měli odhalit své silné stránky a podpořit své sázkové aktivity na trzích, kde se vám daří nejlépe.

Závěrečné shrnutí

Sázkové záznamy jsou elementárním prvkem kontroly. Díky sázkovým záznamům můžete vyhodnotit své silné a slabé stránky a potom přijmout patřičná opatření k tomu, abyste ze svého sázení dostali maximum.

Někteří lidé se sázkovým záznamům vyhýbají, což je škoda. Hlavním důvodem je asi náročnost na čas. Vedení ručně psaných sázkových záznamů je skutečně časově náročné, nicméně pokud si k ruce vezmete šikovnou excelovou tabulku, zaznamenávání sázkových aktivit a hlavně jejich vyhodnocování je snadné – výsledky jsou vypočítávány automaticky, takže průběžné hodnoty můžete zjistit bez jakékoliv další časové investice.

Jelikož mnozí sázkaři díky sázkovým záznamům pozvedli své sázení na vyšší úroveň, doporučujeme vám překonat všechny překážky spojené s jejich pořizováním. Abychom vám práci co nejvíce usnadnili, rozhodli jsme se vám přinést již připravenou tabulku sázkových záznamů v Excelu.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách