2. 5. 2021
10 min. čtení

Surebetting | vsaďte si jistou sázku bez rizika

Možná také někdy sníte o tom, jaké by to bylo (skvělé), kdybyste výsledek fotbalového utkání znali předem. Kdyby člověk něco takového uměl, mohl by vsadit s jistotou, že jeho sázka vyjde ať se děje co se děje. Bohužel něco takového stále není možné (a nebude možné, dokud nebude vynalezený stroj času), přesto však existuje způsob sázení, díky němuž vyhrajete bez ohledu na to, jak zápas dopadne. Tato metoda se jmenuje „surebetting“, sázky v rámci této metody se potom označují „surebets“. V tomto článku vám tuhle zajímavou metodu představíme.

Surebetting není převratný. V základní podobě tady s námi je prakticky od té doby, kdy na jednom místě začalo působit více bookmakerů (později sázkových kanceláří), a kdy jsme tedy mohli využívat rozdílných kurzů.

Surebetting – jak to funguje?

Surebetting ve své podstatě funguje tak, že svými sázkami pokryjete všechny možné výsledky. Toto však nelze udělat pouze u jedné jediné sázkovky, protože sázková kancelář má na všech kurzech započítanou marži (tj. kurzy mají návratnost nižší než 100%). Z toho vyplývá, že abyste mohli praktikovat surebetting, musíte na jednotlivé možnosti dostat příhodné kurzy. A toho lze dosáhnout pouze pokud budete sázet u rozdílných sázkovek.

Příklad:

Řekněme, že surebettingu budete chtít aplikovat na trh over/under 2,5 gólu. U jedné jediné sázkovky dostanete kurz 1,94 na over 2,5 gólu a 1,94 na under 2,5 gólu, pokud byste tedy vsadili na obě zmiňované možnosti, sázkami byste nevydělali, ale pár korun prodělali. Ovšem co se stane, když budete moci vsadit u dvou různých sázkovek, kdy jedna vám dá kurz 2,05 na over 2,5 gólu a druhá potom kurz 2,10 na under 2,5 gólu? Ano, tušíte správně. V tomto případě byste sázkou na obě zmiňované možnosti (při zachování odpovídajících vkladů) mohli dosáhnout zisku, protože očekávaná hodnota obou těchto sázek dohromady je kladná.

Surebetting je nejsnadnější se surebets kalkulačkou

V rámci surebettingu se tedy v podstatě snažíte uzavřít výhodný obchod na obě strany tak, aby vám jakýkoliv možný výsledek pokryl vaše náklady a přinesl jistou výhru. Protože se často jedná o setiny nebo desetiny, při surebettingu je velice důležitá schopnost správného rozložení sázky, tedy správného výpočtu kolik na který kurz vsadit. Ne vždy je totiž situace tak ideální, abyste na protichůdné hodnoty dostali kurz například 2,10. Mnohem častěji se vám bude stávat, že dostanete kurzy velice odlišné, například 1,74 a 3,20 a tam je propočítávání přesných sázek obrovský problém.  Pro surebetting se proto maximálně vyplatí využívat surebets kalkulačku.

Omezené možnosti surebets v ČR

Jak jsme si řekli na začátku tohoto článku, surebetting je možný praktikovat pouze pokud máte přístup do alespoň dvou sázkovek. Přitom existuje přímá úměra mezi tím, kolik různých sázkových kanceláří používáte, a kolik surebets během dne najdete. Obecně platí, že čím více sázkovek je k dispozici, tím více surebets budete mít, protože tím větší je pravděpodobnost, že dvě různé sázkovky se budou lišit ve svých odhadech. Vzhledem k tomu se potom dostáváme k jednomu z největších problémů týkajících se českých sázkařů.

Jak jistě víte, v České republice mohou své služby nabízet pouze licencované sázkové kanceláře a těch je k dnešnímu dni celkem 5 (Tipsport, Chance, Fortuna, Synottip, Sazkabet). Tipsport a Chance navíc nabízejí ty samé kurzy, takže obecně se nám moc příležitostí nenabízí. Na druhou stranu, pokud člověk opravdu chce, tu a tam něco chytne.

Surebets a postoj sázkových kanceláří

Jak jistě sami dobře víte, třeba i díky našemu předešlému článku, úspěšní sázkaři jsou ve většině sázkových kanceláří limitováni, či zcela blokováni. Limitace či blokace účtu přitom může přijít právě i za surebetting, který je dokonce ještě víc na očích než klasický value betting. Sázkové kanceláře totiž dokážou zpětně identifikovat kurzy, u kterých nabízely možnost surebets (díky zaznamenávání výšky kurzů u dalších sázkovek, stejně jako díky zvýšenému zájmu o daný kurz/sázku), a na základě této informace se pak mohou rozhodnout sázkaře „odstřihnout“. Nemusí přitom dojít k úplné blokaci účtu. V případě surebettingu je velký problém už jenom to, když dostanete limit třeba jen na 1000 korun.

Jak hledat surebety?

Surebety mají obvykle životnost jenom pár sekund (či maximálně minut), protože sázkové trhy jsou díky online technologiím propojené, ruční hledání surebetů je tudíž prakticky nemožné.

Pro hledání surebetů je třeba využívat různých sázkových programů a stránek, které se na tuto problematiku zaměřují. Jedná se o stránky jako je Betmonitor atd. Seznam všech stránek vhodných pro hledání surebetů najdete v seznamu informačních zdrojů.

Vedle specializovaných stránek můžete surebety hledat také za pomoci sázkařských programů jako je například Trefík. Za tyto programy se ovšem musí platit, což je společně s faktem, že surebety nejsou tak výnosné jako například value bety, v podstatě passé.

Surebetting – výhody

Jisté výhry – alespoň pokud si sázkovka neusmyslí, že vám vaši sázku (kvůli surebettingu) zpětně stornuje.

K dispozici jsou stránky, které surebets hledají zdarma. Tyto stránky najdete v seznamu nejlepších informačních zdrojů pro sázení.

Surebetting – nevýhody

Časově náročné – v současné chvíli neexistuje služba, která by vás na možnosti surebettingu upozorňovala notifikacemi v mobilu/počítači (tato služba je dostupná pouze v programu Rebelbetting a to pro zahraniční sázkovky), proto pokud při zadávání surebets chcete být úspěšní, musíte vysedávat dlouhé hodiny u PC. Jinak vám příležitosti utečou.

Rychlé limity od sázkových kanceláří – sázkové kanceláře se surebettingu brání zuby nehty, proto se může stát, že vás za tuto praktiku brzy limitují. Vzhledem k poměrně nízké návratnosti pak s případnými limity už moc nevyděláte.

Riziko stornování sázky – sázkovka může zpětně stornovat vaši sázku. Pokud vyhraje opačná možnost, o své peníze přijdete.

Riziko snížení sázky – kurzy v sázkových kancelářích se mohou každou sekundou změnit, takže se vám může stát, že u jedné sázkovky stihnete vsadit za potřebné výšky kurzů, zatímco u druhé sázkovky už bude kurz nevýhodný. V takovém případě se dostáváte do podobné situace jako v předchozím bodě.

Malá nabídka surebets – u surebettingu platí, že čím více sázkových kanceláří máte k dispozici, tím větší pravděpodobnost, že najdete možnost pro surebetting. Protože v České republice je nabídka sázkových kanceláří značně omezená, příležitostí k surebettingu je opravdu málo.

Nízké zisky – zisky ze surebettingu dosahují v průměru stokoruny na dvě vsazené tisícikoruny. Abyste mohli dosáhnout vysokých zisků, musíte proto na každou sázkovou příležitost vsadit stovky tisíc, což není moc dobře možné. Abnormálně vysoké vklady sázkovka rychle detekuje a následně vám omezí účet. I z toho důvodu jsou zisky ze surebettingu, v porovnání s value bettingem, poměrně nízké.

Náročné rozpočítávání velikosti sázek – surebetting je zcela odkázaný na přesné rozpočítání sázek (abyste pokryli všechny případné výsledky). Jedna drobná chybička může znamenat, že namísto zisku zapíšete ztrátu.

Surebetting vs matched betting vs zajišťování sázek

Surebetting se často zaměňuje za další sázkařské techniky, především potom za matched betting a zajišťování sázek. Na následujících řádcích si proto zbylé dva výrazy v rychlosti definujeme.

Matched betting – matched betting je technika pro vybírání bonusů sázkových kanceláří. V rámci této techniky se sázkaři také snaží pokrýt všechny možné výsledky, přitom však nehledají pro sázku výhodné kurzy, neboť peníze pocházejí z bonusů. Návratnost matched bettingu je tak přibližně 85-70% v závislosti na typu bonusu.

Příklad:

Sázkař si zřídí účet u TipsportuChance. Díky tomu dostane 150, respektive 200 korun na ruku, ovšem jelikož jsou peníze připisovány v podobě Netů, rozhodne se pro matched betting. Tím pádem vsadí 200 korun na výhru Arsenalu a 150 korun na neprohru Burnley. Ať tento zápas dopadne jakkoliv, sázkař vybere nabízený bonus (který si pak může převést třeba na účet).

Zajišťování sázky – zajišťování sázky funguje stejně, jako surebetting. Rozdíl je v tom, že sázkař nejprve podá úvodní sázku a k zajištění sázky (tedy k sázce na protikurz) se rozhodne až v budoucnosti, kdy se kurz pohne požadovaným směrem. Možnost pro zajištění sázky tedy vzniká až po určité době, přičemž sázkař si nikdy nemůže být zcela jistý, že se taková možnost naskytne.

Příklad:

Sázkař si vsadí před zápasem na výhru Wolves v zápase proti Liverpoolu za kurz 4,40. O dva dny později si pustí live stream a když Wolves vstřelí první gól, vsadí na neprohru Liverpoolu v kurzu 1,70, čímž zajistí svou předchozí sázku – ať výsledek dopadne jakkoliv, dosáhne zisku.

Sure betting – závěrečné shrnutí

Sure betting je zajímavá metoda sázení pro všechny opatrné sázkaře. V našich končinách však možnost bezpečného sázení ztěžuje skutečnost, že máme k dispozici pouze pár sázkovek. Sure betting je tak vhodný především pro trpělivé sázkaře.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách