3. 7. 2021
8 min. čtení

6 snadných strategií sázení, které opravdu fungují

Strategie sázení je soubor pravidel a zákonitostí, podle nichž vybíráte tipy na sázení. V sázkařském světě existuje nepřeberné množství sázkových strategií a začínající sázkař tak nutně tápe. Abyste ušetřili čas a vyhnuli se nepříjemným zkušenostem, dali jsme dohromady všechny strategie sázení, které opravdu fungují, a které jsou navíc velice jednoduché. Pokud se sázením začínáte, držte se těchto 6 snadných strategií sázení a budete v pohodě.

Value betting

Value betting je základní strategie sázení, na jejímž základě funguje spousta dalších úspěšných strategií sázení, které vám prozradíme níže. V rámci value bettingu se snažíte sázet za kurzy vyšší, než jaké by vzhledem k pravděpodobnosti měly být. Tím pádem při každé výhře dostáváte dostatek peněz na případné prohry a v dlouhodobém horizontu vykazujete zisk.

Pokud vás tato problematika zajímá, doporučujeme vám, abyste nahlédli do dřívějšího článku. Samozřejmě uznáváme, že zrovna tato strategie nepatří k nejsnadnějším. Pokud ji ovšem pochopíte, máte vyhráno. Tato strategie je základem pro všechny následující strategie sázení. Dobrá zpráva je, že abyste následující strategie sázení pochopili, princip value bettingu nemusíte znát. Je to pouze plus pro vás.

Srovnávání kurzů

Srovnávání kurzů je vůbec nejsnadnější strategie sázení. Od sázkaře nevyžaduje vůbec žádné znalosti a dovednosti. V rámci srovnávání kurzů hledáte hodnotné, nebo chcete-li ziskové kurzy (viz informace výše) porovnáváním výšky kurzů v různých sázkových kanceláří.

Vaším cílem je nacházet takové kurzy, které jsou výrazně vyšší, než v nabídce ostatních sázkovek. Srovnávání kurzů můžete dělat „ručně“, tzn. že si otevřete kurzovou nabídku ve vaší sázkovce a například v sázkové kanceláři Pinnacle (která má nejpřesnější kurzy), případně za pomoci srovnávačů kurzů jako je například Oddsportal. Více se o srovnávání kurzů dozvíte v předcházejícím článku.

Steam chasing

Další úspěšnou strategií sázení je steam chasing (v překladu „chytání páry“). V rámci této strategie se zaměřujete na kurzy, které rychle klesají. Ke snižování kurzů totiž dochází ve chvíli, kdy sázková kancelář zaznamená, že na daný kurz začali sázet ziskoví sázkaři, tedy takoví sázkaři, kteří dokáže identifikovat chybu sázkovky. Steam chasingem tak v podstatě kopírujte sázky ziskových sázkařů, případně sázkových syndikátů.

Klíčem ke steam chasingu přitom pochopitelně je, abyste klesající kurzy rychle identifikovali a také na ně vsadili. Pokud nejste dostatečně rychlí, vsadíte za kurzy, které již nejsou výhodné (viz informace výše). Steam chasingu jsme věnovali samostatný článek. Dozvíte se v něm tipy a triky pro uplatňování této strategie.

Zajištění sázky

Zajištění sázky je strategie sázení, kterou nelze používat soustavně, ale pouze nárazově, při výjimečnějších příležitostech. K zajištění sázky totiž musí nastat ty správné okolnosti.

Zajištění sázky spočívá ve dvou krocích. V prvním kroku vsadíte na určitou událost, například na výhru hostů. Následně pečlivě monitorujete pohyb kurzů. Pokud dojde k situaci, že kurz na protistranu se zvýší, dostáváte příležitost zajistit sázku. Při požadované výšce kurzů vsadíte na prosti stranu a budete v zisku, ať už zápas dopadne jakýmkoliv způsobem.

Příležitosti pro zajištění sázky vznikají také při live sázení, kdy se váš tým rychle dostane do vedení. V takovém případě se výrazně zvýší kurz na soupeře, takže když vsadíte třeba i menší částku, bude vám jedno, jak zápas dopadne – vyhrajete buď jednu či druhou sázku a to s takovým kurzem, že vždycky zaznamenáte krásnou výhru a pokryjete náklady na pokrytí druhé (proherní) sázky.

Zajištění sázky můžete v krajním případě používat i v zápasech, kdy se vašemu týmu přestane dařit, a vy vyhodnotíte, že byste o vsazené peníze s největší pravděpodobností přišli. V takovém případě vsadíte na protistranu a na konci zápasu inkasujete částku, která vám sice žádné peníze nezíská, ale sníží vaši ztrátu. Ovšem pozor! Zajištění sázek se nedá používat vždy a všude. Pokud se vám na protistranu nabídne titěrný kurz, nemá smysl sázku zajišťovat. Zapsali byste ještě větší ztrátu. Více informací o zajištění sázek vám přineseme v nadcházejícím článku.

Surebetting

Také v rámci surebettingu využíváte různé hodnoty kurzů u jednotlivých sázkových kanceláří, přičemž sázkou pokryjete všechny možné výsledky takovým způsobem, že je vám naprosto jedno, jak zápas dopadne. V každém případě totiž vykážete zisk. Surebetting se proto nazývá také jako jistá sázka bez rizika.

Matched betting

Matched betting je další sázkařskou technikou, v jejímž rámci nepodstupujete žádné riziko. Z pohledu českého sázkaře má ovšem tato technika zanedbatelný význam, protože je závislá na velkém počtu sázkových kanceláří a jimi nabízených bonusech. V Česku je ovšem licencováno pouze pár sázkovek.

V rámci matched betting se tedy zaregistrujete do sázkových kanceláří, které nabízejí zajímavé vstupní bonusy (ideálně peníze na ruku jako sázkovka TipsportChance). Následně si za bonusové peníze vsadíte na dva protilehlé výsledky, například výhru domácích do rozhodnutí a výhru hostů do rozhodnutí, a to takovým způsobem, abyste v obou případech dostali vyplaceno stejné množství peněz. Jakmile zápas skončí, shrábnete výhru a peníze si necháte poslat na účet.

Trendy

Vedle samotných sázkových strategií existují také sázkové trendy. Díky nim se snadněji hledají výše zmiňované value bety, nejedná se ovšem o pevně daný vzorec sázení, který by fungoval paušálně, tedy vždy a všude. Trendy lze využívat spíše jako takové nápady na sázení. Při jejich použití je pak třeba mít potřebné schopnosti a dovednosti, díky nimž dokážete rozeznat skutečně hodnotné kurzy. Níže najdete dvě ukázky sázkových trendů.

Strategie sázení na nejlepšího brankáře NHL

Strategie sázení na nejlepšího brankáře NHL vychází z prostého faktu, že brankář v hokeji je klíčovým hráčem. Podle této strategie opakovaně sázíte na výhru týmu, za něž bude chytat jeden z nejlepších brankářů NHL.

Strategie sázení proti veřejnosti

Sázkové kurzy v ideálním případě odrážejí přesnou pravděpodobnost, s jakou daná příležitost nastane. Občas ale dochází k ovlivnění výšky kurzů na základě iracionálního chování veřejnosti. Díky čemuž pak můžete vsadit value bet.

Tato situace typicky nastává v případě, kdy hraje nějaký velký klub, například Real Madrid. Veřejnost ve velkém sází pouze na základě světoznámého jména, ale už jí nezajímá, že Real Madrid prožívá velkou krizi a že za něj kvůli zranění nenastoupí hned několik klíčových hráčů.

Veřejnost zkrátka bezhlavě sází na Bílý balet a převažuje tak kurz, který je nabízený na výhru druhého týmu. Díky tomu pak vzniká skvělá příležitost vsadit si hodnotnou sázku. Strategii sázení proti veřejnosti jsme se věnovali v předchozím článku.

6 snadných strategií sázení, které opravdu fungují – závěr

Přestavili jsme vám celkem 6 snadných strategií sázení. Jedná se o lety prověřené koncepty, které jsou uznávané a používané ziskovými sázkaři po celém světě. Řiďte se těmito strategiemi sázení a budete v pohodě. Úspěch v sázení je mnohem blíže, než si myslíte.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách