25. 11. 2020
9 min. čtení

Aktualizováno | Oktagon 19 vyhrál Terminátor, ale nedal TKO (video)

Český turnaj roku je za námi. Karlos Vémola podle očekávání většiny bookmakerů vyřídil svého soupeře v prvním kole, nicméně nedal mu TKO, ale uškrtil ho. Za to pak  od svého soupeře na pozápasové tiskovce schytal výsměch. Karlos Vémola a Václav Mikulášek se tedy neusmířili, nenávist se dále stupňuje. Podívejte se, co o sobě mimo jiné řekli při tiskové konferenci po Oktagon 19:

Oktagon 19 je mnohými MMA odborníky považovaný za tuzemský „turnaj roku“. A to i navzdory faktu, že původně plánovaný hlavní zápas mezi Bryczekem a Krištofičem byl kvůli koronaviru odložen. Jak je to možné? Místo toho se totiž na hlavní kartu dostal maximálně “vyhecovaný” zápas mezi Vémolou a Mikuláškem.

Tzv. „trashtalk“, tedy takové ty silné řeči zápasníků před soubojem bývají obvykle dobře promyšleným marketingovým tahem, ovšem zrovna v tomto případě je vzájemná nevraživost naprosto upřímná. Není žádným tajemstvím, že tihle dva borci se prostě nemusí. A jako většina takových antipatií to začalo poměrně nevinně, chvíli před plánovaným jarním soubojem.

Tip: Přečtěte si, jak sázet na MMA a začněte tvořit své vlastní MMA analýzy!

Vémola vs Mikulášek – trashtalk, který jde od srdce

To takhle Vémola během rozhovoru s promotérem Oktagonu Ondřejem Novotným přišel k Mikuláškovi a řekl: „Baba Jaga není MMA zápasník. Párkrát se popral na diskotéce a hraje si na bojovníka. To co on odzápasil na diskotékách za celý svůj život jsem já zažil jako vyhazovač za víkend v Londýně“.

Bylo to jenom pár sekund a Vémola na svá slova okamžitě zapomněl. Jenže v Mikuláškovi se usadila a začala klíčit a tak mu je brzy vrátil i s úrokem. Od té doby se peprné poznámky mezi těmito borci přelévají jako vlny na moři.

Vémola nasadil masku nepřemožitelného zápasníka, který si se svým sokem poradí naprosto v pohodě. Prohlásil mimo jiné i to, že je o třídu lepším bojovníkem, a že pokud Mikuláška neporazí v prvním kole, zápasnické rukavice pověsí na hřebík. Mikulášek potom většinou kontruje poznámkami k jeho hrané sebejistotě.

Tohle představení vyvrcholilo nedávným promo videem (vyšlo před 3 dny k příležitosti Oktagon 19). Mikulášek se v něm převlékl za legendárního Jokera a prohlásil: „Karlos nevěří tomu, co říká. Nevěří, že mi dá technické KO v 1.kole. Kdy dal naposledy TKO? To jsem se ještě koukal na Pokémony, ne?“ Podle Mikuláška je pro Vémolu nejzrádnější to, jak se přetvařuje před médii. On je prý „magor pořád, ale Vémola jenom když se zapnou kamery“. Video má 1:37 minut a shlédnout ho můžete sami:

Karlos „Terminátor“ Vémola – statistiky

Karlos Vémola alias  „Terminátor“ je ostříleným zápasníkem UFC. Ve své kariéře zapsal bilanci 28-6. Z toho v 8 případech svému soupeři udělil KO/TKO (30% výher), ve 13 případech vyhrál submisí (48% výher) a v 6 případech po decision (22% výher).

Co se týče proher, Terminátor nejčastěji prohrává skrze submisi (celkem 3×, tj. 50% proher), dále přes decision (celkem 2×, tj. 33% proher) a nakonec přes KO/TKO (celkem 1×, tj. 17% proher).

V posledních 5 zápasech má Terminátor bilanci 4-1, přičemž v posledním zápase vyhrál submisí nad Thomasem Robertsenem, předtím dostal KO v prvním kole od Attily Végha. V tomto zápase byl Vémola obrovským kurzovým favoritem.

Václav „Baba Jaga“ Mikulášek – statistiky

Václav Mikulášek alias „Baba Jaga“ má za sebou 13 zápasů s bilancí 7-6.  To není úplně přesvědčivé, nicméně v posledních 6 zápasech má bilanci 5-1.

Václav „Baba Jaga“ Mikulášek nejčastěji vyhrává na KO/TKO, které svým soupeřům nadělil celkem 6× (tj. 86% všech výher). Pouze v jediném případě vyhrál skrze submisi (14% výher). Naopak nejčastěji prohrává skrze submisi (5 případů, tj. 83% všech proher). Nejzajímavější je, že nikdy nedostal KO či TKO.

V posledním zápase Mikulášek porazil Branislava Zuzaka, kterému da KO v prvním kole.

oktagon-19-terminator-vs-baba-jaga

Terminátor vs Baba Jaga – na co sázet?

Jasným favoritem tohoto zápasu je Karlos Vémola. Sázkové kanceláře na jeho výhru vypsali kurz 1,20. Naopak Václav Mikulášek jde do zápasu z pozice obrovského outsidera, sázkovky na jeho výhru nabízejí kurz 4,04.

Jelikož mám stále před očima zápas století, ve kterém Terminátor z pozice obrovského kurzového favorita dostal rychlé KO od Attily Végha, sázka na jeho výhru mi přijde příliš riskantní. Pokud byste už chtěli vsadit na výhru Karlose Vémoly, potom stojí vzít v úvahu sázku na výhru Vémoly vzdáním soupeře. Na tuto sázkovou příležitost je vypsaný obrovský kurz 4,50, přitom Václav Mikulášek nejvíce prohrává právě tímto způsobem (viz statistiky výše).

Zápas mezi Vémolou a Véghem můžete shlédnout zde:

Jak uvedl už Ondřej Novotný během přestávky posledního Oktagonu, od Mikuláška byla velká chyba, že Vémolu nechal rozehřát v předchozím zápase. V prvním kole proti Robertsenovi byl citelně nervózní, potom však získal ztracenou sebedůvěru a zápas ukončil. Vzhledem k tomuto se sázky na Mikuláška trošku bojíme, na druhou stranu – vzhledem ke kurzům – je to určitě lepší rozhodnutí, než sázet na výhru Vémoly.

Celý zápas mezi Vémolou a Robertsenem:

Oktagon 19 – karta

Vedle zápasu mezi Karosem „Terminátorem“ Vémolou a Václavem „Babou Jagou“ Mikuláškem je dalším obrovským tahákem nového Oktagon MMA zápas veteránky UFC Lucie Pudilové, která vyzve švédskou zápasnici Cornelii Holmovou. Domácí bojovnice je v tomto zápase obrovskou favoritkou s kurzem 1,25 a v tomto případě bychom nejspíš nehledali žádné zádrhele.

Lucie Pudilová za svou kariéru dosáhla bilance 8-6 (a v UFC 2-5) a i přestože jde do zápasu se 4 prohrami v řadě (poslední zápas prohrála s Justine Kish), Cornelie Holmová nevypadá, že by ji měla dělat problémy. Holmová má v kariéře 4-2, přičemž posední zápas prohrála s Corinne Laframboise.

Mezi další žhavé zápasy určitě patří souboj mezi Tato Primerou a Andrejem Kalašníkem, který v posledním zápase získal bonus za výkon večera, a samozřejmě také souboj Mateusz Strzelczyk vs Samuel Krištofič. Celou kartu Oktagon 19 si můžete prohlédnout na stránkách Oktagon MMA.

Kdy se bude konat další Oktagon MMA?

Další akce Oktagon MMA, tj. Oktagon 19 se bude konat už v sobotu 5. prosince a to v brněnské hale Zoner BobbyHall. Jak už je zvykem, první zápasy odstartují v 18 hodin.

Vzhledem k nepříznivé koronavirové situaci to stále vypadá, že tato akce se bude muset obejít bez publika, případně že návštěvnost bude silně omezená. Vstupenky proto nejsou v prodeji a v současné chvíli se všichni upínají pouze na online přenosy.

oktagon-logo1

Kde sledovat Oktagon MMA?

Oktagon 19 můžete sledovat živě přímo na Oktagon.tv, která prodává tzv. PPV (pay-per-view, tedy jednorázový přístup na jednotlivé události). Pokud se rozhodnete pro tento tip sledování, doporučujeme vám, abyste si přístup koupili s dostatečným předstihem. Z našich zkušeností vyplývá, že s nákupem těsně před startem události bývají potíže (servery padají atd.). Jako by Oktagon.tv nebyla zařízena na zvýšený zájem před zápasem.

Sledování Oktagon 19 na Oktagon TV vás vyjde na 9,99 eur, to je asi 260 korun. Přenosy jsou vysílány ve Full HD.

Jak už je dobrým zvykem, hlavní kartu Oktagon 19 by měla odvysílat také kabelová televize O2 TV Sport. Tuto televizi si můžete předplatit kdykoliv skrze internet. Měsíc neomezeného sledování sportovních kanálů vás vyjde na pevnou cenu 199 korun, což nám přijde jako lepší obchod – kromě Oktagonu 19 můžete shlédnout i další zajímavé události. Další výhodou O2 TV Sport je potom Ful HD kvalita přenosů.

Poslední možností sledování Oktagonu 19 jsou živé přenosy nabízené sázkovými kancelářemi jako například Tipsport. Pro sledování těchto přenosů se musíte zaregistrovat do sázkové kanceláře a vsadit si alespoň za 30 korun (v jednom měsíci). Tyto přenosy jsou tedy nejlevnější variantou, bohužel jsou ovšem vysílány v nižší kvalitě.

Zdali další akce Oktagon MMA půjde na stránkách, které nabízejí streamy zdarma, zatím není známo. Tohle se dá zjistit vždy až v den zápasu.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách