3. 12. 2020
5 min. čtení

Dota 2 prematch sázky

Dota 2 prematch kurzy jsou obvykle spočítané přesně. Sázkový algoritmus pracuje s předchozími výsledky obou týmů. Je dobré o nich vědět, ale formu a momentum hráčů lépe nezohledníte. V tomto článku se dozvíte jak na Dota 2 prematch sázky.

Pokud se sázením na Dotu 2 teprve začínáte, nezapomeňte se seznámit s úplnými základy pro sázení na zápasy Dota 2.

V prematch sázkách na Dotu 2 vznikají příležitosti z informací, na základě kterých bookmaker strojový kurz upravuje. Může udělat chybu nebo si zprávu přečíst až se zpožděním.

Hráči Doty 2 nejsou roboti a potřebují spát, pít, odpočívat. Pokud se na jejich Twitteru objeví informace, že přijeli na turnaj se zpožděním, může to ovlivnit jejich mentální průpravu na zápas. Změna časového pásma i nedostatek spánku dovedou člověka pěkně rozhodit.

dota-2-spac

Dota 2 prematch kurzy nezahrnují novinky

Algoritmy dále mají problém zpracovat informace o náhradnících. V souvislosti s protesty v Bělorusku se hned dva hráči B8 nemohli připojit do hry. Na Twitteru účtu B8 se dokonce objevila výzva ke sdílení jakýchkoliv informací o jejich offlanerovi, protože se jim nedařilo ho kontaktovat.

V takových případech tým buď odstoupí a sázky se vrací, nebo zápas odehraje s náhradníky. B8 měnil týmovou sestavu několik dní před zápasem a rozešli se s hráči v dobrém. Dalo se předpokládat, že právě bývalí členové svůj původní tým podpoří…

Když si z Twitteru uděláte noviny o současné Dota 2 scéně a budete je poctivě sledovat, některé informace o náhradnících se k vám dostanou rychleji a umožní vám zachytit kurz ještě před jeho změnou. Otázkou je, jestli vás sázení touto formou bude bavit. Spíše ne.

Alternativou ke sledování novinek je trochu hybridní přístup – kombinace prematch a live. Pokud začíná turnaj, na kterém se objeví silné týmy, které se aspoň dva týdny na Dota 2 scéně neobjevily, mohou dorazit v různé formě. Zkušený hráč dokáže ohodnotit formu týmu už v první mapě zápasu. Dojde-li k velkému překvapení, vyplatí se umístit sázku na další zápas tohoto týmu.

Osobně se prematch sázkám na Dotu 2 vyhýbám. Výjimkou jsou statistiky na mistrovství The International. Většina kanceláří vypíše příležitosti, jako jsou:

  • Bude Earthshaker vybrán vícekrát než Sand King?
  • Bude Dark Seer častěji zabanovaný než Io?
  • Bude hrdina Techies v turnaji vybrán alespoň jednou?

techies-dota-2

Kde hledat statistiky pro Dota 2 prematch sázky?

Důležité statistiky týkajících se celé Doty najdete na Datdota. Pokud na vás rozhraní působí příliš složitě, jednodušší najdete na Liquipedia. Důležité je vědět, s jakými daty pracujete. Jednou jsem viděl uživatele mluvit o datech z uzavřených kvalifikací na The International, jeho informace ale ve skutečnosti zahrnovaly uzavřené i otevřené kvalifikace. Odtud došel k mylným závěrům.
Taktika při sázkách na statistiky není vzít data a vsadit podle nich. Takhle jsou algoritmicky spočítané kurzy. Doporučuji jen ověřit jejich správnost a zjistit si tak, že máte všechny potřebné informace. Taktika sázení pak vzniká z dalšího modelování.

Nigma má ráda svého Dark Seera. Očekávám, že se v turnaji dostane daleko? Dark Seer bude vybraný vícekrát. Vypadne z šampionátu už ve skupinové fázi? Dark Seer tedy nebude zrovna nejhranějším.

Pokud identifikuji čtyři týmy, které jsou za hranost konkrétního hrdiny (např. Dark Seera) zodpovědné, můžu se pokusit o vytvoření nějakého modelu. Čím dále se tyto čtyři týmy dostanou, tím hranější bude.

darkseer-dota-2

Někdy se před šampionátem provede malý update. Může hrdiny oslabit, posílit, a tím ovlivnit jejich hratelnost v turnaji. Důležité je k těmto datům přistupovat zodpovědně a posuzovat je v celém kontextu. Na The International někdy vznikají nové strategie, týmy si je potají připravují. Častěji se však drží už ohraných principů, které fungují dobře a nezradí je.

Dota 2 prematch sázky – shrnutí

Dota 2 se jako prematch sází špatně. Je nutné shromáždit velké množství informací a z nich vybrat ty užitečné. I tehdy nemusí převýšit marži sázkové kanceláře. Vyjímkou jsou příležitosti, na které se šance mění na základě jiného (právě hraného) zápasu a celkové statistiky hrdinů, tj. který bude vybrán vícekrát, který bude vícekrát zakázán atp. K dobré sázce povede přesné čtení herních dat ze serveru Datdota a modelování pravděpodobného vývoje celého turnaje a posuzování informací v kontextu s nejnovějším patchem.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách