14. 12. 2020
9 min. čtení

Hokejová NHL 2020/21 | informace o zkrácené sezóně

Koronavirová nákaza se nás do dnešních dnů už pořádně nazlobila a nejhorší na tom je, že ještě není všem dnům konec. S pandemií Covid-19, kterou způsobuje koronavirus, se aktuálně snaží vypořádat i největší sportovní ligy. Zatímco NBA už svůj plán na rozjetí ročníku 2020/21 má (a stále to vypadá, že bude začínat před Vánoci), hokejová NHL o svých možnostech ještě jedná. Nicméně některé věci už jsou více méně známé a proto jsme se rozhodli pomalu pustit do tohoto článku. V něm vám budeme průběžně osvětlovat všechny otázky, které by vás v souvislosti se sezónou NHL 2020/21 mohly napadnout. A přitom samozřejmě platí, že čím více se budeme v čase přibližovat samotnému startu sezóny, tím více toho budeme vědět. Proto se k nám nezapomeňte vrátit!

Kdy začne sezóna NHL 2020/21?

Aktualizováno 20.12.2020: Nyní je již na 99% jasné, že nová sezóna NHL začne 13. ledna 2020! Základní část bude končit 8. května s tím, že play-off se dohraje nejpozději začátkem července.

Především je třeba říci, že označení NHL 2020/21 je trošku zavádějící. Už teď je jasné, že hokejová NHL 2020/21 se odehraje pouze v roce 2021, ale vzhledem k zajetým pořádkům se označení nebude měnit.

Aktuální datum pro start nové sezóny NHL 2020/21 zatím není známý, ovšem zahraniční média a insideři se shodují na tom, že bychom se měli dočkat nejdříve v polovině ledna. Nejčastěji skloňovanými termíny jsou 15. či 16. ledna 2020. Tím pádem je jasné, že sezóna bude zkrácena.

Kolik zápasů bude mít základní část NHL 2020/21?

Aktualizováno 20.12.2020: Zatím poslední zprávy potvrdily, že nová sezóna NHL by měla mít 56 zápasů. Tento údaj je na 99% jistý.

Jelikož nadcházející sezóna se rozjede nejdříve dva a půl měsíce po běžném začátku NHL, je naprosto jasné, že musí být zkrácena. Jedině tak lze zajistit, aby se podle zajetých pořádků mohla rozeběhnout alespoň následující sezóna NHL 2021/22 (z MS v hokeji 2021 si vedoucí pracovníci NHL hlavu nedělají).

Jak jsme naznačili už v úvodu článku, vzhledem k pozdnímu startu sezóna nenabídne plný počet 82 zápasů. Jedná se o 45-60 zápasech s tím, že hráči i samotné týmy by si přáli raději větší počet zápasů. Konečný výsledek přitom bude záviset na mnoha faktorech včetně reorganizace celé ligy. A samozřejmě vše nakonec musí posvětit Rada guvernérů.

Jaká opatření budou v NHL 2020/21 kvůli koronaviru přijata?

Aktualizace 20.12.2020: Na soupisce bude moci být maximálně 23 jmen a 4-6 náhradníků. Stejně jako při dohrávání minulé sezóny budou mít hráči možnost odmítnout svou účast v sezóně.

Stejně jako nová sezóna NBA se i NHL v roce 2020/21 bude muset řídit celou řadou hygienických nařízení. Přesné znění těchto nařízení zatím není známo, ale je velmi pravděpodobné, že se bude podobat hygienickým nařízením platným v NBA. Komisionář Gary Bettman se navíc dříve nechal slyšet, že ve hře jsou stále také zápasy, které by se hrály tzv. „v bublině“.

Zatím největší známou novinkou nadcházející sezóny související s pandemií Covid-19 je přeskupení divizí. Divize budou přeskupeny jednak ve snaze o minimalizaci cestování a tedy i možné nákazy a potom kvůli kanadským týmům. Ty by kvůli pandemickým opatřením měly problémy s překračováním hranic stejně jako jejich soupeři, kteří by do Kanady cestovali k venkovním zápasům.

kanadske-tymy-nhl-2020-21

Jak budou přeskupeny divize pro NHL 2020/21?

Aktualizováno 20.12.2020: Kanadská divize bude obsahovat Calgary Flames, Edmonton Oilers, Montreal Canadiens, Ottawa Senators, Toronto Maple Leafs, Vancouver Canucks a Winnipeg Jets. Tato divize by kvůli obtížnému cestování do a z Kanady měla být přesunuta na Floridu.

Atlantická divize bude obsahovat Boston Bruins, Buffalo Sabres, New Jersey Devils, New York Islanders, New York Rangers, Philadelphia Flyers, Pittsburgh Penguins a Washington Capitals.

Centrální divize bude obsahovat Carolina Hurricanes, Chicago Blackhawks, Columbus Blue Jackets, Dallas Stars, Detroit Red Wings, Florida Panthers, Nashville Predators, Tampa Bay Lightning.

Pacifická divize bude obsahovat Anaheim Ducks, Arizona Coyotes, Colorado Avalanche, Los Angeles Kings, Minnesota Wild, San Jose Sharks, St. Louis Blues a Vegas Golden Knights.

Kvůli snížení rizika nákazy a také odbourání případných problémů s překračováním kanadských hranic, se v současné době jedná také o přeskupení divizí NHL. Konkrétně by měla vzniknout jedna kanadská divize, která by nejspíše sídlila na Floridě. V této divizi by byla sedmička kanadských týmů, tedy Toronto, Montreal, Ottawa, Calgary, Edmonton, Vancouver a Winnipeg. Tato sedmička by byla doplněna o další celek podle možností a potřeby.

Některé změny by měly nastat i v dalších divizích a nedávno internetem proběhl dokonce možný plán celkového rozložení divizí, ale pak se ukázalo, že informace nebyly ničím podložené. Na přesné (oficiální) rozložení si proto budeme muset počkat.

Češi v NHL

Do nadcházejícího ročníku NHL by mělo zasáhnout celkem 29 hráčů. Bude se jednat o Davida Ritticha (Calgary Flames), Martina Frka (Los Angeles Kings), Tomáše Hertla, Radima Šimka (oba San Jose Sharks), Tomáše Noska (Vegas Golden Knights), Dominika Kubalíka (Chicago Blackhawks), Pavla Francouze (Colorado Avalanche), Radka Faksu (Dallas Stars), Davida Krejčího, Davida Pastrňáka, Onřeje Kaše (Boston Bruins), Vladimíra Sobotku (Buffalo Sabres), Filipa Hronka, Filipa Zadinu (Detroit Red Wings), Radko Gudase (Florida Panthers), Jana Myšáka (Montreal Canadiens), Filipa Chlapíka (Ottawa Senators), Ondřeje Paláta (Tampa Bay Lightning), Martina Nečase a Petra Mrázka (Carolina Hurricanes), Pavla Zachu (New Jersey Devils), Libora Hájka a Filipa Chytila (New York Rangers), Jakuba Voráčka a David Kaše (Philadelphia Flyers), Dominika Simona a Radima Zohornu (Pittsburgh Penguins) a Michala Kempného a Jakuba Vránu (Washington Capitals).

david-pastrnak

Kde sledovat zápasy NHL 2020/21 živě?

Přímé přenosy ze zápasů NHL můžete sledovat hned na několika různých místech. Vybrané zápasy budou jako obvykle k dispozici na obrazovkách kabelové televize O2 TV a to včetně profesionálního dabingu. Předplatné O2 TV pouze se sportovními kanály na jeden měsíc vyjde na 199 korun.

Další možností jsou streamy sázkových kanceláří. Tipsport, Chance či Fortuna přinášejí prakticky všechny NHL zápasy, které můžete shlédnout jak na počítači, tak ve svých mobilních zařízeních. Abyste přenosy v českých sázkovkách mohli sledovat, musíte se pochopitelně do dané sázkovky zaregistrovat a nakonec si alespoň jednou za měsíc vsadit za 30 a více korun. Tato možnost je maximálně pohodlná, spolehlivá a také velice levná, někomu však může vadit malé rozlišení přenosů. Sportovní streamy na Tipsportu a v dalších českých sázkovkách jsou vysílány v maximálním rozlišení 288p (tj. 512×288).

Poslední možností jsou živé přenosy NHL na zahraničních streamovacích webech. Na těchto webech se vysílá velké množství zápasů, ovšem nejsou zase tak spolehlivé, takže se tu a tam stane, že některý přenos z nabídky vypadne. Většina přenosů je vysílána ve větším rozlišení, než přenosy v českých sázkových kancelářích, ovšem najdou se i výjimky. Kromě toho, některé přenosy mají až nesmyslně velké zpoždění, dokonce jsem narazila na stream, který byl vysílán s téměř půl hodinovou prodlevou. Posledním problémem streamovacích webů jsou reklamy. Než se k přenosu proklikáte, může to trvat. Vzhledem k tomu, že tyhle weby nejsou provozovány na úplně legální bázi, také vám doporučuji, abyste si k jejich prohlížení vyčlenili samostatné zařízení. Tím zabráníte tomu, že si do počítače zatáhnete nějaké viry.

NHL 2020/21 – kdo vyhraje Stanley Cup?

Favoritů na výhru Stanley Cupu je víc. Kurzovými favority(8.1.2020) jsou borci z týmu Colorado Avalanche (kurz 8,00), Vegas Golden Knight (kurz 8,00) a Tampa Bay Lightning (kurz 9,00). My ovšem vidíme největší smysl v sázce na výhru Toronto Maple Leafs.

Toronto bylo už před několika lety černým koněm play-off, to se ovšem stále jednalo o velmi mladý a zkušenostmi nepolíbený tým. Do dnešního dne se tomuto týmu podařilo dospět. Toronto Maple Leafs je nyní stabilnější a navíc skýtá velkou kvalitu. Kromě toho hraje velkou roli nové přeskupení divizí. Kvůli koronavirové pandemii vznikla docela nová “Kanadská” divize. To mimo jiné znamená, že první dvě kola play-off se odehrají v rámci této divize. A jelikož další kanadské týmy kromě Toronta hodně zaostávají, mají Maple Leafs obrovskou šanci přes tyto dvě kola přejít. Pak už to bude dílem odhodlání a samozřejmě také štěstí (zranění atd.).

Na výhru Toronta je v sázkových kancelářích vypsaný kurz okolo 15,00.

Na co sázet?

V našem středu se nacházejí hned dva tipaři, kteří se věnují sázení na NHL a to se ziskem. Začátek nové NHL sezóny tak pro nás bude velký svátek. Velice se těšíme, až vám každý den budeme přinášet tipy pro NHL zdarma!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách