jak-sazet-na-nhl
10. 1. 2024
7 min. čtení

Jak sázet na NHL | Vybírejte ty nejlepší tipy!

Sázení na hokej lze mimo jiné rozdělit do různých kategorií dle soutěží, kterých se týká. Tou nejznámější hokejovou ligou na světě je jednoznačně NHL. Tato soutěž má bohatou historii, kvalitní kluby i hráče a točí se v ní obrovské množství peněz. Má však i další specifika, která probereme v tomto článku. Jak sázet na NHL se dozvíte níže v textu!

Jak sázet na NHL: Specifika zámořské ligy

NHL je hokejová liga, která spojuje ty nejlepší týmy Spojených států amerických a Kanady. Jedním ze základních specifik této soutěže je to, že z ní nelze sestoupit. Jednoduše řečeno tedy ani teoretická prohra ve všech zápasech neznamená, že daný klub z NHL spadne do nižší soutěže. Sestupová situace může teoreticky nastat pouze v případě finančních potíží. Kvůli špatným herním výsledkům se však z této ligy sestoupit nedá.

Na to je třeba dbát, když budete studovat, jak sázet na NHL. V evropských hokejových ligách je pro kluby hrající na dolních příčkách tabulky největší motivací udržení v lize. To tedy NHL naprosto postrádá. V sázení je tento faktor rozhodně nutné brát v potaz.

NHL je plné vysokých kurzů!

Tím však výčet specifik pro NHL zdaleka nekončí a pravděpodobně během sázení sami narazíte na další. Některé jsou zřejmé takřka na první pohled, jiné se objeví až časem. Například kurzové hodnoty bývají v National Hockey League často dost vyrovnané. Pokud tedy rádi vybíráte vysoké kurzy, sázení na NHL pro vás může být ideální.

Kurzy favoritů se často pohybují i v hodnotách kolem 2. To samozřejmě odráží pravděpodobnost jejich výhry, která v NHL zpravidla bývá nižší než v jiných ligách. To je způsobeno především náročností této soutěže. Zápasy se hrají rychle po sobě a týmy musí často cestovat. Kluby také vyjíždějí na tzv. šňůry venkovních utkání, kdy hrají několikrát v řadě na cizích stadionech a nevrací se do svého domovského města.

Okolností, které ovlivňují kurzovou nabídku a následný průběh zápasů NHL je spoustu. Kromě dvou zmíněných jsou zde i další. Hokej je velice rychlý kolektivní sport, ve kterém je k vidění spoustu gólů a akce. Zajímavostí NHL je pak o něco menší rozměr hřiště. To samozřejmě při stejném počtu hráčů na ledě jako v Evropě dává vzniknout kombinaci, kdy je hra ještě svižnější a často bojovnější.

Opomenout také nesmíme domluvené bitky, které často začínají hned při odpískání buly. Američtí diváci milují opravdovou show a přesně takové události přitahují větší pozornost. Pro pochopení amerického prostředí je tedy dobré zápasy NHL sledovat živě v televizi, nebo rovnou na některé utkání vyrazit přímo na stadion.

Jak sázet na NHL: Nepodceňte vliv hvězdných hráčů

Jak už bylo zmíněno výše, v NHL běžně hrají ty vůbec největší jména soudobého hokeje. Každý klub má své hvězdy a hráče, kteří při dobré formě dokáží získat i několik kanadských bodů za jeden zápas. Hráči jako McDavid, Draisaitl, Pastrňák nebo Crosby mají v týmech však i další úlohu kromě špičkových herních výkonů. Řeč je o motivaci pro ostatní hráče v týmu.

Hvězdy těchto rozměrů také samozřejmě přitahují i pozornost fanoušků. To znamená, že klub prodá více vstupenek, na stadion si najde cestu více lidí a v ochozech bude daleko lepší atmosféra.

Opačná situace však může nastat, když tito hráči nejsou schopni nastoupit. To je nejčastěji způsobeno zdravotními komplikacemi, které se nevyhýbají ani nejlepším hokejistům světa. V takovém případě se pro klub jedná nejen o herní, ale i morální oslabení. Bez nadsázky lze říct, že například současný Edmonton by bez McDavida s Draisaitlem byl poloviční.

Abyste věděli, jak sázet na NHL, je nutné pozorně sledovat soupisky a zprávy z dění v klubu. Vždy byste měli mít přehled o tom, jak si největší hokejové hvězdy právě vedou a kdy jejich případné indispozice mohou ovlivnit výkon celého mužstva.

Oblíbené sázky na NHL a kdy je využívat

Kurzová nabídka v zápasech NHL většinou není zvlášť odlišná od ostatních hokejových utkání. Bookmakeři na ni však často vypisují ještě nějaké příležitosti navíc, a to především v oblasti individuálních výkonů hráčů. Oblíbené sázky na jednotlivé hokejisty se většinou týkají gólů nebo kanadských bodů.

Právě takové tipy mohou být velice výhodné v případě, kdy dokážete dobře odhadnout solidní formu některého z hvězdných hráčů. Sledujte jejich výkony v minulých zápasech, zdravotní stav i spokojenost v soukromém životě. K tomu vám velice dobře poslouží profily sportovců na sociálních sítích nebo dokonce sledování bulváru.

Trenéři se v NHL nebojí riskovat. Jejich tým totiž na konci sezony nemůže sestoupit, navíc tím daleko více pobaví publikum a i z téměř prohraného zápasu mohou s trochou štěstí vytěžit nějaké body. Všimněte si, že v této kanadsko-americké hokejové lize zápasy jen málokdy končí rozdílem jedné branky. To je způsobeno právě častým riskem prohrávajícího týmu, jehož trenér se nebojí odvolat gólmana i několik minut před koncem zápasu. Tento tým pak využívá hry šesti hráčů v poli.

Taková situace končí jen třemi způsoby. Tím nejčastějším je, že vyhrávající tým potvrdí své vítězství gólem do prázdné branky. Druhou možností je, že prohrávající mužstvo využije svou přesilu v poli a vyrovná. Třetí variantou je, že se nic nestane a zápas skončí rozdílem jedné branky. To je však méně častá situace. Před koncem zápasu se tedy za takových situací vyplácí podávat live sázky na vstřelení ještě jedné branky nebo na následující gól aktuálně vyhrávajícího týmu.

Jak sázet na NHL – Nebojte se live sázek

Způsobů a strategií sázení na NHL samozřejmě existuje celá řada. Často se také vyplácí sázet over 1.5 gólů ve 2. třetině za výsledku 0:0 v třetině první. K výhře jsou totiž samozřejmě potřeba branky a aktivita, trenéři pak přesně k tomu své svěřence namotivují v šatnách a po bezbrankovém prvním dějství tak vídáme daleko zábavnější zbytek zápasu. Nejlépe však taková pravidla odhalíte sami. Pozorně tedy tuto ligu sledujte a snažte se odhalit opakující se situace, které mohou znamenat další výhodné možnosti sázek!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách