3. 11. 2020
5 min. čtení

Martingale – live sázení na under ve fotbalu

Martingale patří mezi nejoblíbenější strategie sázení. Jako taková má spoustu nejrůznějších modifikací. Jednou z nich je také live sázení na under ve fotbalových zápasech. Ač tato modifikace patří k tomu nejlepšímu, co se na poli modifikací Martingalu urodilo, na českém internetu se o ní nepíše. Tedy až doteď. Pojďme si ji představit.

Podobně jako sázení podle Martingale je i sázení podle této modifikace poměrně jednoduché. Základem je live fotbalový zápas, který budete alespoň po očku sledovat, a opakované sázky na under.

Live sázení na under ve fotbalu – jak na to?

Cyklus začíná tím, že vsadíte 10 jednotek na under 1,5 gólu. Jestliže padne gól, vsadíte na under 2,5 gólu a to původních 10 jednotek + potenciální výhru z první sázky (tzn. kdyby byl kurz na under 1,5 gólu 2,20, tak potenciální výhra by byla 12 jednotek, celkem byste tedy vsadili 22 jednotek).

Jakmile padne další gól, vsadíte předchozí sázku + potenciální výhru z předešlé sázky. Takže kdybychom opět dostali kurz 2,20, sázeli bychom 22 korun vklad + 26,4 korun jakožto potenciální výhru z tohoto vkladu.

Tímto způsobem pokračujete až do konce zápasu.

Lépe si to představíme v přehledné tabulce:
Sázka Kurz Vklad Potenciální výhra Výhra/prohra
Under 1,5 gólu 2,20 10 12 -10
Under 2,5 gólu 2,20 22 26,4 26,4
Under 3,5 gólu 2,20 48,4 58,08 58,08
Celkem 80,4 74,48

Jestliže skončí u druhého gólu, náš celkový vklady do hry (při počátečním vkladu 10 korun) bude činit 80,40 korun a naše celková výhra potom 74,48 korun.

Kurzy na under a další nástrahy Martingale

Výše zmíněný příklad byl pouze ilustrační. V reálném životě se kurzy na under v live zápasu většinou liší. V průběhu zápasu se kurzy na under zvyšují, ale spíš snižují podle dění na hřišti i podle toho, kolik minut do konce zbývá.

Obecně se dá říci, že čím lenivější tempo zápasu je a čím víc se blížíme ke konci zápasu, tím nižší kurz na under dostaneme. U některých zápasů pak dochází k téměř skokovému snížení na under po prvním vstřeleném gólu. Při testování této strategie sázení jsme sázeli například na zápas polského poháru, kdy na první under jsme dostali kurz 2,40 (cca po prvních 10 minutách zápasi) a na druhý under potom kurz 1,20 (asi po 10 minutách druhé půle). A tím se dostáváme k jednomu problému.

Jakmile se kurzy sníží na takto nízkou hladinu, v sázkovém systému nemá smysl dále pokračovat. Kurzy na under v rámci této sázkové strategie by měly mít hodnotu alespoň 1,90 a vyšší.

Pakliže se vám stane, že v daném zápase už nedostanete požadovaný kurz, potom nezbývá, než přesedlat na jiný zápas, kam si přenesete aktuální sekvenci tipů (tzn. pokračujete ve výškách sázky, jenom začínáte opět u under 1,5 gólu).

Martingale na live under na burze sázek

Strategie sázení Martingale na live under se ideálně hodí na burzu sázek, kde je možné zajistit sekvenci sázek proti gólu v nastavení. Těsně před začátkem nastavení (řekněme například v 87. – 88. minutě) stačí využít možnosti „lay“ (růžový čtvereček) na přesný aktuální výsledek. Tzn. že vsadíte na to, že tento výsledek nebude. Výška sázky proti přesnému výsledku činí opět součet předchozí sázky a možné výhry z této sázky podle kurzu.

Zajištění výsledku v nastavení sice sníží potenciální výhru, ale zároveň významně sníží risk. Stejně jako u klasického Martingale totiž i tady budeme čelit velice rychlému nárůstu sázek.

Live sázení na under ve fotbalu podle Martingale – závěr

Live sázení na under ve fotbale dokáže zvýšit napětí v případě, že sledujete fotbal živě. Hlavním nebezpečím je, že výška sázky v průběhu zápasu významně variuje, takže pokud chcete zachovat předepsané minimální kurzy, musíte často pokračovat k dalšímu zápasu. V případě přechodu na nový zápas se pak zvyšuje riziko, že výška sázky nabobtná do takových výšin, že ji váš bookmaker nepřijme, nebo že si ji nebudete moci dovolit.

I v případě této sázkové strategie je klíčový dobrý výběr tipů. Ideálně byste se měli poohlížet po zápasech s nadsazenými kurzy (kurzy vyššími, než by v závislosti na skutečné pravděpodobnosti měli být), čímž se opět dostáváme k metodě známé jako value betting.

Live sázení na under podle Martingale tedy může fungovat jako příjemné zpestření, ale rozhodně není pro každého.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách