7. 1. 2021
7 min. čtení

MS v hokeji U20 2022 | kompletní průvodce!

Patříte mezi hokejové nadšence? Tak to vám určitě přijde vhod tento článek! Najdete v něm totiž všechny aktuální informace o MS v hokeji U20 2022, které se popatnácté v historii odehraje v Kanadě. V článku zjistíte mimo jiné, jak byly týmy rozlosovány do skupin, v jakém složení a s jakými šancemi na výhru pojede na MS českým tým, nebo kde sledovat livestream.

MS v hokeji U20 2022 bylo zrušeno z důvodu šířící se koronavirové nákazy uvnitř některých týmů.

Kdy se bude konat MS v hokeji U20 2022?

MS v hokeji U20 2022 se odehraje v obvyklém termínu na sklonku tohoto roku, konkrétně od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022. Turnaj začíná 26. prosince ve 22:00 hodin zápasem mezi Českem U20 a Finskem U20 (ještě se může změnit).

Kde se bude konat MS v hokeji U20 2022?

Jak jsme zmínili na začátku článku, MS v hokeji U20 2022 se jako předchozí ročník turnaje odehraje v Kanadě. Na rozdíl od uplynulého šampionátu by se ovšem nemělo hrát pouze v hale v Edmontonu, kde kvůli pandemii Covid-19 odehrály tzv. “v bublině” všechny zápasy šampionátu, ale také v hale v Red Deeru.

Kde sledovat MS v hokeji U20 2022?

Vysílací práva na nadcházející šampionát drží Česká televize, která jako vždy bude vysílat všechny zápasy českého národního týmu a to na kanálu ČT Sport, případně na svém webu. Na ČT Sport dále uvidíme všechny zápasy play-off. Jak už je zvykem, zápasy vysílané v České televizi budou doprovázeny českým komentářem. Program České televize najdete na oficiálních stránkách.

Všechny zápasy MS v hokeji U20 2022, to znamená i divácky méně zajímavé utkání (z pohledu českého fanouška) pak můžete shlédnout také na live streamech sázkových kanceláří TipsportChance. Tipsport a Chance dávají peníze na ruku všem novým hráčům, takže pokud jste se ještě nezaregistrovali, může to být skvělý odrazový můstek pro vaše sázení.  Další informace o možnosti sledovat MS v hokeji U20 najdete v tomto návodu.

Na jakých stadionech se bude hrát?

Nadcházející šampionát, pokud to aktuální koronavirová situace dovolí, se již nebude odehrávat tzv. „v bublině“ jako minulý rok, tzn. že každá skupina by měla hrát zvlášť ve své hale. Skupina A, ve které najdeme výběr Kanady i reprezentačního výběru České republiky, své zápasy odehraje v hale Rogers Place v Edmontonu. Skupina B bude mít svůj domov v hale Western Park v Red Deeru.

 

S kým bude český tým na MS v hokeji U20 ve skupině?

Na posledním Mistrovství světa v hokeji juniorů jsme vypadli ve čtvrtfinále proti Kanadě (3-0), budoucím finalistovi turnaje a vzhledem k našim aktuálním možnostem jsme nezanechali špatný dojem. Vítězství USA pak znamená, že na následujícím šampionátu se dostanete do hratelnější skupiny.

Složení základních skupin je následující:

Skupina A (Edmonton): Kanada, Finsko, Německo, Česko, Rakousko

Skupina B (Red Deer): USA, Rusko, Švédsko, Slovensko, Švýcarsko

Příprava českého národního týmu

Český reprezentační výběr do dvaceti let aktuálně odehrál pouze dva přípravné zápasy se Slovenskem a to s nijak oslnivým výsledkem. První zápas Češi vysoko prohráli (5:2), v druhém potom sice vybojovali vítězství, ale až v nastaveném času (3:4pn). Po zápase český výběr netajil zklamání. Uvidíme, jak se mu bude dařit dále. Vždy čerstvé výsledky z přípravy najdete na stránkách Livesportu, přímo v kartě našeho reprezentačního výběru. Výsledky budeme průběžně doplňovat také do tohoto článku.

MS v hokeji U20 2022 – soupiska / nominace

Nominace na MS v hokeji U20 2022 zatím není známa. Se soupiskou, která se objevila na prvních dvou přípravných zápasech na jaře, se samozřejmě nedá počítat. Jakmile budou známy trošku bližší informace o možné nominaci, dozvíte se to na tomto místě.

Hlavním trenérem českého juniorského výběru je Karel Mlejnek, asistenty mu dělají David Bruk a Pavel Trnka. Trenér brankářů je potom Martin Láska.

Kdo vyhraje MS v hokeji juniorů 2022?

Mezi největší favority na výhru šampionátu opět budou patřit výběry z velkých hokejových zemí, které mají silnou základnu hráčů, tedy Kanada, Rusko a Švédsko. Mezi země druhého sledu potom patří Finsko a USA. Česká republika bohužel v posledních letech vyklízí pozice jak na mezinárodním šampionátu dospělých, tak i dorostenců. V případě našeho týmu by tak byl úspěch dostat se do čtvrtfinále.

Samozřejmě přesnější predikce budeme moci dělat až ve chvíli, kdy se dozvíme nominaci a uvidíme všechny kluky v akci. Jakmile nastane ta správná chvíle, určitě se s vámi na tomto místě podělíme se svými přesnějšími predikcemi a tipy.

MS dvacítek – zajímavosti

Rekord v bodování na MS dvacítek drží Švéd Peter Forsberg, který v sedmi zápasech sezóny 1993 posbíral 31 bodů (7 gólů + 24 asistencí).

Češi na MS dvacítek vyhráli kanadské bodování hned ve třech případech. V roce 1983 v Petrohradu to dokázal Vladimír Růžička (celkem 20 bodů / 12 gólů + 8 asistencí), v roce 1990 ve Finsku Robert Reichel (celkem 21 bodů / 11 gólů + 10 asistencí) a v roce 2001 v Moskvě Pavel Brendl (celkem 10 bodů / 4 góly + 6 asistencí).

Uplynulé MS v hokeji juniorů bylo vysíláno do 12 zemí světa a naladilo si ho přes 100 milionů diváků.

Uplynulé MS v hokeji juniorů stanovilo rekord v počtu zápasů, které se dostaly do prodloužení či na nájezdy. Ve 28 zápasech se v základní hrací době nerozhodlo hned 12×, předchozí rekord byl 11 zápasů v prodloužení z roku 2004.

Poznámka: MS v hokeji juniorů 2022 bývá na internetu občas označováno jako MS v hokeji 2021 podle toho, v jakém roce začíná. To je ovšem chyba, protože MS v hokeji juniorů je od začátku svého vzniku číslováno podle toho, v jakém roce má tento turnaj vyvrcholení. V podstatě se tak dá říci, že MS v hokeji juniorů je předskokanem klasického hokejového MS.

Další informace budou doplněny… Do té doby vám doporučujeme přečíst si něco o sázení na hokej.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách