nejlepsi-strategie-sazeni
9. 7. 2024
7 min. čtení

Nejlepší strategie sázení | Od nováčka k expertovi

Jestliže si kladete za cíl vydělat si sázením na sport určitou částku, nebo ještě lépe vydělávat si sázením průběžně měsíčně pevně daný obnos, potom se dřív nebo později budete muset pustit do vytvoření plánu, tedy ke způsobu, nebo chcete-li ke strategii, jakou se ke svému cíli dostanete. Na tomto místě s vámi probereme veškerý postup a možnosti, které máme a samozřejmě přidáme také tipy na ty nejlepší strategie sázení, které známe.

Co je to strategie sázení?

Strategie sázení je systematický přístup k umisťování sázek v sázkových kancelářích, který má za cíl maximalizovat výhry a minimalizovat prohry, abychom mohli na konci období vygenerovat zisk. Jednodušeji řečeno, jedná se o postup, jakým budete sázet tak, abyste nad bookmakerem vyhráli.

Strategie sázení je tedy promyšlený plán, který sestává z řady faktorů.

Efektivní strategie sázení obvykle zahrnuje následující prvky:

 1. Správa bankrollu: Určení, kolik peněz jste ochotni do sázení investovat a jak tyto peníze rozdělíte mezi jednotlivé sázky.
 2. Výběr sázek: Rozhodnutí, na jaké sporty, ligy nebo typ sázek se zaměříte a jakým způsobem budete vybírat, které jsou správné.
 3. Analýza dat: Shromažďování a soustavné vyhodnocování statistik a dalších informací o týmech, hráčích a dalších faktorech ovlivňujících výsledky.
 4. Posouzení nabízených kurzů: Vyhodnocení kurzů, za které se vyplatí sázku podat.
 5. Disciplína: Dodržování stanovených pravidel a postupů, stejně jako limitů pro sázky.
 6. Průběžné hodnocení: Zpětné vyhodnocování výsledků, které je potřebné pro případné úpravy strategie (vylepšování).

Tvorba úspěšné strategie sázení vyžaduje čas, trpělivost a schopnost učit se ze svých chyb. Nejedná se o jednorázový úkol, ale spíše o průběžný proces, který se vyvíjí společně s vašimi znalostmi, schopnostmi a zkušenostmi a samozřejmě také s měnícími se podmínkami na v sázkových kancelářích.

V tomto úhlu pohledu se tedy dá říci, že neexistuje jediná „nejlepší strategie sázení“, která by fungovala univerzálně a pro každého, kdo se s ní seznámí. Klíčem je najít přístup, který vyhovuje vámi stanoveným cílům, vašemu jedinečnému stylu sázení a toleranci vůči riziku.

Co je sázení a jak funguje?

Sázení je v podstatě proces, ve kterém se snažíte předpovídat budoucí události (výsledek). Přitom dáváte do hry určitý obnos peněz s vidinou, že tento obnos se vám znásobí. Pakliže se vaše předpověď ukáže jako správná, získáváte předem stanovenou výhru. V opačném případě o vsazenou částku přijdete.

Sázkové kanceláře nabízejí různé možnosti sázek na sportovní události, politické volby, nebo dokonce i na výsledky populárních televizních soutěží. Každá možnost má přiřazený kurz, který určuje potenciální výhru.

Proces sázení obvykle zahrnuje následující kroky:

 1. Výběr události, na kterou chcete vsadit
 2. Rozhodnutí o typu sázky (např. vítěz zápasu, počet gólů)
 3. Určení výše sázky
 4. Umístění sázky u sázkové kanceláře
 5. Čekání na výsledek události
 6. V případě výhry, výběr výhry

Co značí kurzy?

Kurzy určují potenciální výhru, ale také odrážejí pravděpodobnost daného výsledku tak, jak ji vidí sázkové kanceláře.

Například kurz 2,00 znamená, že sázková kancelář odhaduje šanci na daný výsledek na 50%. Pokud vsadíte 100 Kč a vyhrajete, získáte zpět 200 Kč (včetně vaší původní sázky).

Schopnost správně interpretovat kurzy vám umožní:

 1. Lépe odhadnout skutečnou pravděpodobnost výsledku
 2. Identifikovat potenciálně výhodné sázky (tzv. “value bets”)
 3. Efektivněji spravovat svůj bankroll

Vždycky byste měli mít na mysli, že sázkové kanceláře vždycky pracují s určitou marží, což znamená, že součet pravděpodobností všech možných výsledků bude vždy mírně pod 100%. Cílem sázkaře je vyhledávat kurzy (příležitosti), kde je pravděpodobnost daného výsledku vyšší, nežli pravděpodobnost (kurz) sázkové kanceláře.

Abyste dokázali vytvořit úspěšnou sázkovou strategii, nebo dokonce nejlepší strategii sázení, musíte všem těmto principům porozumět. Čím více zkušeností a praxe ze sázení budete mít, tím se vaše schopnost odhadovat pravděpodobnosti a vyhledávat výhodné kurzy, bude zlepšovat.

Nejlepší strategie sázení

Na internetu najdete obrovské množství různých strategií sázení. Tyto strategie se liší v závislosti na sportu, typu sázky, ale také na osobních preferencích a zkušenostech jednotlivých sázkařů. V této sekci se zaměříme na nejlepší strategie sázení, s nimiž jsme vás seznámili také na našem webu.

 1. Srovnávání kurzů | jak najít hodnotné kurzy porovnáváním různých sázkových kanceláří
 2. Live sázení | Strategie a tipy pro sázení během zápasu
 3. Sure betting (jisté sázky) | Jistá strategie, ale v Čechách moc nefunguje
 4. Matched betting | Jak využít bonusy sázkových kanceláří bez nutnosti riskovat?
 5. 15 sázek v řadě | Jak s malým vkladem dosáhnout velkého zisku?
 6. Zig-zag teorie neboli „sázení na vracečky“
 7. Strategie sázení na nejlepšího brankáře NHL
 8. Steam chasing | sázejte se ziskem podle poklesu kurzů!
 9. Tutovky | jak sázet na velké favority?

Pokročilé strategie sázení

Nejlepší strategie sázení podle sportu

Další zajímavé strategie sázení

Články, které by vám mohly pomoci k vytvoření strategie sázení

 

Ještě pořád jste nezvládli vytvořit tu správnou strategii sázení? Svěřte se do rukou odborníků na WinningTipsters.cz. Jediné, co k sázení podle nich potřebujete, je mobilní telefon!

winningtipsters-logo

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách