6. 11. 2020
3 min. čtení

Nová sezóna NBA (2020/21) odstartuje 22.12., bude mít 72 kol

Sen se pomalu stává realitou. Nová sezóna NBA se blíží. Hráčská asociace NBA udělila souhlas se začátkem sezóny 2020/21 ještě před koncem roku, což znamená, že bychom se letos měli dočkat také populárních vánočních zápasů.

Nová sezóna NBA – dřívější start by zamezil dalším ztrátám

Uplynulá sezóna NBA se kvůli pandemii koronaviru protáhla až do konce července, hráči tedy s dřívějším startem moc nepočítali. Podle televize ESPN však docházelo k obrovskému tlaku na peníze – NBA tento rok přišla o více než 1,5 miliardy dolarů (částečně kvůli snížení počtu zápasů základní části, částečně kvůli dodatečným výdajům na uspořádání tzv. „bubliny“ při dohrávání sezóny a částečně kvůli tomu, že Čína přestala NBA vysílat ve své televizi) a už teď je zřejmé, že i v nové sezóně bude mít méně peněz.

Start nové sezóny těsně před Vánoci namísto původně plánovaného startu uprostřed ledna by přitom znamenalo snížit ztrátu přibližně o půl miliardy dolarů, jednak díky vysílání v atraktivním čase na Vánoce a potom díky prodloužení základní části na 72 kol. To je pro vedení soutěže velice atraktivní vyhlídka.

Mezi vedením soutěže a hráčskou asociací NBPA byla tedy odstraněna hlavní překážka a nyní se začnou řešit další závažná témata, jako například snížení platů hráčů. Pakliže dojde ke shodě, která se na 99% očekává, letošní Vánoce budou zase o něco radostnější.

Teď je namístě ptát se, jak bude vypadat nová sezóna NBA?

Podle aktuální plánu by draft měl proběhnout 18. listopadu, následně by se měl otevřít trh s volnými hráči. Start tréninkových kempů je naplánován na 1. prosince, první zápasy sezóny NBA 2020/21 potom na 22. prosince. A končit by se mělo těsně před Olympijskými hrami v Tokiu, které začínají 23. července.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách