Loterie Sportka od Sazky.

Sportka

9.5 / 10
Doporučené
Ověřené
Rychlé výběry
Nízká cena tiketu
Pohádkový jackpot
Rychlé loterie
Mobilní aplikace
Systémová sázka
Jackpot
136.769.489
Cena tiketu
20
Další slosování
Platební metody
MastercardPayPalVISAGoogle PayApple PayBankovní převodPobočka

Asi jen málo z nás nikdy neslyšelo o Sportce od Sazky. Tahle hra je na trhu totiž už pěkných pár desítek let a pomalu ale jistě se dostala do povědomí většiny z nás. Avšak, i kdybyste o ní nikdy neslyšeli, nebyli si v něčem jisti nebo měli okolo Sportky spoustu nezodpovězených otázek, tak nemusíte zoufat – jsme tady pro vás. A přinášíme vám detail, ve kterém si prozradíme všechno, od ceny, přes princip hry až po pravděpodobnost výhry a výši jackpot. Loterie Sportka tak už pro vás nikdy nebude neznámou.

Podrobnosti o loterii Sportka

Loterie Sportka je na trhu už více než neuvěřitelných 60 let! První slosování této loterie proběhlo 22. 4. 1957, kdy se losoval pouze první tah této hry. Druhý tah se do hry přidal až 4. 4. 1965 a dokonce až v roce 1973 proběhlo první slosování tak, jak ho můžete znát dnes. V průběhu dalších let Sportka prošla dalšími změnami, včetně přidání dodatkového čísla, přidání středečního slosování a mnoho dalšího. Pak v roce 2017 zavedla Sazka online sázení Sportky a tím dovedla Sportku až k tomu, jak ji můžeme znát dnes.

Jaký je princip hlavní hry loterie Sportky od Sazky?

V hlavní hře loterie Sportka vás čeká jedna jediná množina čísel. V této nabídce čísel vás čeká výběr od 1 do 49 a jde o čísla hlavní hry. Princip vyplnění sázenky je pak jednoduchý – pro správně vyplněný sloupeček si musíte vybrat a zaškrtnout šest z předpřipravené nabídky. Samozřejmě, stejně jako u ostatních loterií, tak i u Sportky platí pravidlo, že se čísla nesmí opakovat.

Při slosování pak je losováno celkem 12 čísel, jde o dva tahy slosování po šesti číslech. Tenhle způsob slosování vám dává hned dvě šance na to, aby byla tažena právě vámi vsazená šestice čísel. Vaše šance na výhru Sportky se zároveň zvyšuje i přímou úměrou – tedy čím více sloupečků vsadíte, tím vyšší je šance, že trefíte tu jednu vylosovanou šestičíselnou kombinaci.

sazenka_sportka_sazka

Výherní tabulka hlavní hry Sportky

Výhry v loterii jsou to, co ve většině z nás dokáže probudit chuť si vsadit. Pojďte se proto s námi podívat na to, jaké jsou výhry v loterii Sportka od Sazky.
V tabulce níže vám odhalíme vše, co si o výhrách a výherních pořadích v této loterii přejete vědět. Zjistíte v ní počet výherních pořadí, které vám Sportka nabízí, počet čísel, které pro dané pořadí musíte uhodnout i průměrnou výši výher, která k danému pořadí náleží.

Tabulka výher v loterii Sportka

Výherní pořadí Sportky Počet uhodnutých čísel Průměrná výše výher Sportky
1. pořadí – Superjackpot 6 + 1 dodatkové číslo 136 769 489 Kč
2. pořadí – jackpot 6 15 382 198 Kč
3. pořadí 5 + 1 dodatkové číslo 815 723 Kč
4. pořadí 5 24 971 Kč
5. pořadí 4 619 Kč
6. pořadí 3 113 Kč

Vedlejší hra Šance

Snad každý už někdy slyšel o doplňkové hře u loterií. Často vás doplňková hra vyjde na pár korun k ceně sázenky, ale zároveň vám ve většině případů odemyká celou spoustu výhod, bonusů, zlepšuje pravděpodobnost výhry v hlavní hře nebo přináší naprosto novou tabulku výher, v niž se můžete umístit. Často tyhle vedlejší hry přináší bonusové výhry v podobě zajímavých finančních částek, fyzických odměn, dovolených, zážitků a podobně.

A jednu takovouto hru má samozřejmě i Sportka. Doplňková hra u Sportky se jmenuje Šance a vyjde vás na 20 Kč, tedy na naprosto stejnou částku jako jeden sloupeček sázenky.

Účast v této doplňkové hře už nemůže být jednodušší. Pro to, abyste byli součástí slosování o bonusovou výhru (viz odstavec níže), stačí jen zaškrtnout políčko, které vás začlení do slosování v této doplňkové hře. Ani princip této hry není nijak komplikovaný – je v podstatě úplně stejný jako u doplňkové hry Extra 6 od Eurojackpotu. Spočívá tedy v tom, že vám generátor náhodných čísel vybere vaše herní šestičíslí (na fyzických sázenkách je náhodné šestičíslí předem natištěno), které si vsadíte do hry spolu s čísly hlavní hry. V každém slosování je přitom po sedmi číslech hlavní hry vylosováno i jedno náhodné šestičíslí hry Šance, a v případě, že se vaše vsazená šestimístná kombinace shoduje s vylosovanou kombinací, tak si můžete přijít na bonusovou výhru ve výši minimálně 200 000 korun. Nemusíte však trefit celé šestičíslí, i pár čísel stačí na to, abyste si přišli třeba na bonusovou výhru ve výši deseti tisíc korun. Jediné, na co je nutné pamatovat je, že u Šance od Sportky se vaše shodná čísla kontrolují od konce.

sance_doplnkova_hra_sportka

Výherní tabulka vedlejší hry Šance

Je samozřejmé, že si spolu musíme projít i tabulku výher Šance. Protože, jak už jsme si řekli, výhry jsou právě to, co nás na každé loterii láká. Mrkněte proto do tabulky výher níže, kde najdete přehledně kompletní informace o výhrách a výherních pořadích, které ti doplňková hra Šance nabízí.

Výherní pořadí Výherní násobek Výhra v Šanci
1. Nejméně 10 000násobek Minimálně 200 000 Kč
2. 5 000násobek 100 000 Kč
3. 500násobek 10 000 Kč
4. 50násobek 1 000 Kč
5. 5násobek 100 Kč
6. 2,5násobek 50 Kč

Doplňková hra Prémie Sportky a Milionová bouře

Kromě hry Šance vám loterie Sportka přináší i další doplňkové hry. Konkrétně jde o Prémii Sportky a Milionovou bouři. Obě tyto hry jsou na rozdíl od hry Šance, takzvanými „mimořádnými“ nebo „nárazovými“ doplňkovými hrami, což znamená, že nikdo neví, kdy se znovu spustí. Buď jde o nějakou předem jasně stanovenou posloupnost událostí, při kterých se mimořádná hra spustí nebo jde o hry, které v náhodných předem ohlášených termínech spustí sama Sazka.

U Sportky se v případě mimořádných her, které se spustí „samy od sebe“ po předem dané posloupnosti události, bavíme o hře s názvem Milionová bouře. Tahle hra je principem velmi podobná mimořádné hře Druhá Šance od Euromilionů. Milionová bouře se u Sazky spouští vždy ve chvíli, kdy hlavní složka jackpotu (prvního výherního pořadí) Sportky přesáhne hodnotu 150 milionů korun. Ve chvíli, kdy se tak stane, tak se z hlavní složky jackpotu odebere rovných 100 milionů korun a zbytek se tam ponechá. Zatímco zůstávající část složky pokračuje v hlavní hře jako jackpot, tak těch odebraných 100 milionů korun Sazka přesune do fondu hry Milionová bouře. Hra se tím momentem stane aktivní.

Sedm týdnů po zaktivování Milionové bouře, tedy ve dvaceti následujících slosováních od vyhlášení začátku hry, pak Sazka náhodně vybere 5 šťastlivců, kteří vyhrají bonusový 1 milion korun. Jediné, co pro účast v této hře stačí udělat je počkat, až bude aktivní a vsadit si plnou sázenku Sportky. To je vše.

Druhou mimořádnou doplňkovou hrou je Prémie Sportky, kterou můžete znát z Eurojackpotu (Prémie Eurojackpotu). V rámci Prémie Sportky máte možnost vyhrát peníze nad rámec klasické tabulky výher, fyzické výhry, luxusní vozy a další bonusové výhry. Hry se přitom účastníte automaticky, když si v den ohlášeného slosování vsadíte správně vyplněnou plnou sázenku Sportky – to stačí pro účast v Prémii Sportky. Plná sázenka Sportky přitom znamená 10 sloupečků hlavní hry a doplňková hra Šance.

Pravděpodobnost výhry hlavní i vedlejší hry Sportky

Už víme jaký je princip hlavní hry Sportky, známe princip i cenu vedlejších her Sportky, dokonce jsme vám prozradili i podrobnosti o jackpotu i dalších výhrách, které v téhle loterii můžete vyhrát, ale stále jsme si neřekli, jaká je pravděpodobnost, že se si miliony na prvním pořadí urvete právě vy! A to je to, co si prozradíme teď, v tomto odstavci.

Takže – jaká je pravděpodobnost, že vyhrajete výhru prvního pořadí ve Sportce?

První tabulka – pravděpodobnost výhry ve Sportce

Výherní pořadí Počet uhodnutých čísel Pravděpodobnost
1 ku
Průměrná výše výhry Sportky
1. 6 + 1 dodatkové číslo 69 919 080 136 769 489 Kč
2. 6 6 991 908 15 382 198 Kč
3. 5 + 1 dodatkové číslo 1 165 318 815 723 Kč
4. 5 28 422 24 971 Kč
5. 4 516 619 Kč
6. 3 28 113 Kč

Samozřejmě, že pro vás máme informace i o pravděpodobnosti výhry doplňkové hry s názvem Šance. Nakoukněte do tabulky níže, kde najdete vypsanou pravděpodobnost všech výherních pořadí doplňkové hry Šance.

Druhá tabulka – pravděpodobnost výhry v Šanci

Výherní pořadí Pravděpodobnost výhry
1 ku
Výhra v Šanci
1. 1 000 000 Minimálně 200 000 Kč
2. 111 111 100 000 Kč
3. 11 111 10 000 Kč
4. 1 111 1 000 Kč
5. 111 100 Kč
6. 11 50 Kč

Cena hlavní i vedlejší hry loterie Sportky

Samozřejmě, že jedním z kritérií, podle kterého si rádi vybíráme loterii je cena daná hry. Pojďte se, proto s námi podívat, na kolik vás vyjde sázka na jedno slosování u Sportky!

Dřív než si prozradíme konkrétní částky, tak pamatujte, že cenu plné sázenky Sportky tvoří počet sloupečků × cena sloupečku + cena doplňkové hry Šance.

Ceny Sportky a její doplňkové hry:

  • Sloupeček v loterii Sportka — 20 Kč
  • Doplňková hra Šance — 20 Kč
  • Plná sázenka Sportky — 220 Kč

Kde si můžete vsadit sázenku Sportky?

Ve chvíli, kdy se rozhodnete, že byste si rádi vsadili sázenku do Sportky, tak máte tři možnosti, jak to udělat.

První možností je vsadit si na prodejním místě Sazky. Prodejních míst Sazky je v republice více než dost, takže se rozhodně nemusíte bát, že byste nějaké nenašli i poblíž vás, vaší práce nebo bydliště. Terminály Sazky často najdete na pobočkách Českých pošt, v trafikách, večerkách a na podobných místech. Ve chvíli, kdy se rozhodnete pro vsazení fyzické sázenky na prodejním místě, tak stačí na jedno z takových míst dojít a oslovit obsluhu s tím, že byste si rádi vsadili Sportku. Obsluha je proškolená a ráda vám poradí a pomůže, takže pokud budete mít jakýkoli dotaz, obraťte se na ni.
Pokud nemáte vybranou konkrétní číselnou kombinaci, kterou byte si rádi vsadili, tak vám obsluha pobočky ráda pomůže i se vsazením náhodného tipu.

Druhou a třetí možností je vsadit si sázenku online pomocí webu nebo aplikace Sazky. Tuhle variantu sázení máte vždycky po ruce, stačí mít zaregistrovaný a aktivní účet u Sazky a dostatek financí na něm – minimálně budete potřebovat 20 korun na jeden sloupeček, maximálně 220 Kč na plnou sázenku Sportky. V případě, že nemáte dostatek kreditu ke hře, tak si jej budete muset dobít na prodejním místě nebo z pohodlí domova pomocí převodu z vaší karty. Pokud se rozhodnete sázet online pomocí aplikace, pak samozřejmě budete potřebovat i onu aplikaci, kterou si můžete jednoduše a zdarma stáhnout na Google play nebo App Store, v závislosti na značce (operačním systému) vašeho telefonu. V případě, že máte všechny potřebné věci po ruce, tak není nic jednoduššího než si vsadit. Z pohodlí vlastního gauče si můžete během pár kliknutí vyhledat na webu či v aplikaci Sportku, vyplnit sázenku a odeslat jí.

Slosování a uzavírání sázek u loterie Sportky

Loterie Sportka se losuje každé pondělí, středu a pátek ve 20:00. Poslední sázky do této loterii přitom Sazka přijímá v den slosování do 19:00. V případě, že si vsadíte později než hodinu před slosováním, tak se vaše sázky automaticky zapíšou na následující slosování.

Slosování hlavní hry Sportky se odehrává v Praze – Žižkově, kdybyste chtěli, tak si můžete pustit a sledovat slosování Sportky na YouTube kanálu Sazky.

Kde a jak si vyzvednout svou výhru ze Sportky?

Možnosti vyzvednutí výhry se různí podle její výše a typu sázky (online/offline).
Celkem jsou tři možnosti vyzvednutí výhry v závislosti na její výšce:

  • Výhra do 1 000 Kč – Tu vám vydají na kterémkoli prodejním místě Sazky.
  • Výhra 1 001 Kč až 50 000 Kč – Tu vám vydají na kterémkoli prodejním místě Sazky po předchozí domluvě.
  • Výhra nad 250 000 Kč – Při takto vysoké výhře je nutné zavolat na Zákaznickou linku Sazky (266 121 212) a domluvit se na konkrétním postupu o předání výhry.

V případě, že jste si však vsadili online, tak se vám vaše výhra automaticky přičte na vaše hráčské konto. V případě větších obnosů, zpravidla u výher v hodnotě statisíců a milionů, může připsání chvíli trvat. Svou výhru si následně bez větších obtíží můžete převést na svůj bankovní účet, vybrat pomocí prodejních míst nebo sídla Sazky anebo využít na nákup dalších loterií a losů.

Podat tiket

Podobné loterie

Všechny loterie