AC Milán
vs
Inter Milán
Fotbal
Serie A
Začátek
22. 04. 2024 (20:45)
Nejlepší TIP
Výhra Inter
Betano
1
3.80
0
3.55
2
1.98
počet gólů
v zápase
4

AC vs. Inter Milán: Bude se na San Siru slavit titul?

V pondělí je v Serii A naplánován možná vůbec největší zápas italského fotbalu. Na San Siru proběhne tradiční milánské derby mezi AC a Interem. Utkání je ale tentokrát ještě šťavnatější! Pokud Inter získá 3 body, stane se mistrem italské ligy. Takový scénář ještě San Siro ještě nezažilo. Jak derby dopadne probereme v preview.

Důležitá fakta

  • Inter dělí od titulu jediná výhra
  • AC na svého soka ztrácí 14 bodů
  • V milánském derby neexistuje role hostů a domácích, oba kluby hrají své zápasy na stejném stadionu
  • Ve čtvrtek AC vypadlo z Evropské ligy po dvou prohrách s AS Řím
  • Všech 5 posledních vzájemných zápasů na San Siru vyhrál Inter, naposledy 5:1

Bodová matematika dodává milánskému derby pořádnou šťávu

Podobnou situaci italský fotbal nepamatuje! Pokud Inter v pondělí vyhraje, bude slavit titul přímo před zraky konkurenčního AC Milán, a to defacto i na jejich stadionu. Bodová matematika je letos v Serii A neúprosná a Inter už má titul z tohoto hlediska téměř jistý. Slavit ho už v pondělí po vyhraném derby je obrovská motivace.

To samé platí také pro AC, které se tomuto scénáři bude snažit zabránit. Rozhodně se můžeme těšit na kvalitní a dle očekávání také ostrý zápas. Přidáme-li do tohoto koktejlu ještě 80 tisíc bouřících Italů v ochozech a pořádnou dávku horkokrevnosti, vznikne nám mix slibující několik branek a také spoustu žlutých karet. Právě na jejich over pak doporučujeme sázet.

Kdo vyhraje derby AC vs. Inter Milán?

Statistika i predikce bookmakerů jsou mírně nakloněni k vítězství Interu. Ten navíc na San Siru vyhrál derby se svým rivalem již 5krát po sobě! Naposledy se tak stalo na podzim dominantním vítězstvím 5:1. AC navíc nezvládlo čtvrtfinále Evropské ligy, kde překvapivě vypadlo s papírově horším AS Řím.

V tomto zápase tedy na výhru favorizujeme Inter, který je po celou sezonu herně jasně lepší a dominuje také ve vzájemných zápasech. Motivace slavit titul na San Siru ačkoli ve „venkovním“ zápase je pro Inter obrovská. Sázíme na úspěch „hostů“ v kurzu 1.98.