Arsenal
Arsenal
vs
Chelsea
Chelsea
Fotbal
Premier League
Začátek
23. 04. 2024 (21:00)
Nejlepší TIP
Více než 2.5 branek
Betano
1
1.55
0
4.45
2
5.60
počet gólů
v zápase
4

Arsenal vs. Chelsea: Bitva o Londýn i o ligový titul

Jedno z dalších derby nás čeká už v úterý v Londýně. Do jaké barvy se po zápase Arsenal vs. Chelsea přebarví hlavní město Anglie? Právě na to se budeme snažit odpověď v novém preview. Gunners navíc stále hrají o titul Premier League!

Důležitá fakta

  • Arsenal je v lize aktuálně první, City má však zápas k dobru
  • Chelsea si drží pozici na středu tabulky a v této sezoně už o nic nehraje
  • Forma Blues je však velice slušná a v lize prohráli naposledy začátkem února
  • Gunners minulý týden po těsném souboji s Bayernem vypadli z Ligy mistrů
  • Palmer z Chelsea je aktuálně nejlepším střelcem anglické ligy v této sezoně

Arsenal potřebuje všechny 3 body

Letošní bitva o titul bude v Anglii dramatická až do poslední chvíle. Liverpool až neuvěřitelně zahodil své vedení a na první místo pustil zpátky Arsenal. Ten má sice stejně bodů, ale daleko lepší skóre. Vidle však do celé situace může hodit Manchester City, který má sice o bod méně, avšak jeden zápas k dobru.

V každém případě však Gunners potřebují doma proti Chelsea londýnské derby vyhrát. Jinak už se se šancí na titul mohou opravdu rozloučit. To je také zásadní rozdíl mezi oběma celky, Blues totiž v nadcházejícím zápase už nemají co ztratit. Na druhou stranu jim také chybí motivace, ani výhra v derby už zpackanou sezonu nezachrání.

Kdo usedne na londýnský trůn po zápase Arsenal vs. Chelsea?

Papírově je jasným favoritem Arsenal, který zažívá diametrálně odlišnou sezonu než Chelsea. V posledních zápasech se však paradoxně výkony týmu ze Stamford Bridge zlepšují. Velký vliv na to má hlavně Palmer, který září v útoku a aktuálně je v tabulce střelců dokonce nad Haalandem.

Oba kluby mají skvělou ofenzivu. Góly navíc padaly i v jejich minulých vzájemných střetech. Na podzim skončilo derby 2:2 a minulé jaro 3:1. Na podobný počet branek tedy sázíme i tentokrát a tipování vítěze raději necháme stranou. Z kurzové nabídky vybíráme over 2.5 gólů v kurzu 1.50. Dobrou volbou může být také sázka, že oba týmy dají v zápase gól.