Česko
vs
Rakousko
Hokej
MS v hokeji 2024
Začátek
17. 05. 2024 (20:20)
Nejlepší TIP
Více než 5.5 branek
Betano
1
1.12
0
8.50
2
21
počet gólů
v zápase
7

Česko vs. Rakousko: Naváže česká reprezentace další výhrou?

V Praze se na MS v hokeji 2024 české reprezentaci zatím daří. V minulém zápase naše hokejky porazili 7:4 Dánsko. Zdá se, že se proti slabším týmům konečně naplno rozjela ofenziva, naopak však stagnuje obrana. Co vsadit na nadcházející zápas Česko vs. Rakousko napovíme v preview.

Důležitá fakta

  • Česko zatím vyhrálo s Finskem, Norskem a Dánskem, prohrálo proti Švýcarsku
  • Rakousko na MS v hokeji 2024 zatím prohrálo s Dánskem, Švýcarskem i Kanadou
  • Poslední zápas proti Javorovým listům se však Rakušákům povedl a padli až v prodloužení
  • V českém dresu je neproduktivnější Palát a Červenka
  • V rakouském dresu hraje dobře Zwerger a jediný NHL hráč v soupisce Rossi

Česko je jasným favoritem, Rakousko však vystrkuje růžky

Výkony České republiky na MS v hokeji 2024 jsou fanoušky přijímány rozhodně kladně. Ačkoli česká reprezentace zatím není bezchybná, hokej hraje celkově dobrý a postup do vyřazovací části je už téměř jistý. Rozstříleli se také útočníci, kterým se daří zejména proti slabším týmům. Na druhou stranu je však potřeba posílit obranu, která zbytečně inkasuje branky.

Rakousko pak nehraje vyloženě špatný hokej. S Dánskem sice jasně prohrálo 5:1, proti Švýcarsku však dalo 5 branek a v zápase s Kanadou dokonce 6! Přesto ambice Rakušanů končí v udržení mezi světovou elitou. S jedním bodem po třech zápasech je pro ně play-off už jen zbožným přáním.

Co vsadit na zápas Česko vs. Rakousko?

Česko se v rámci přípravy utkalo v přátelských zápasech s Rakouskem v dubnu tohoto roku hned 4krát a všechny tyto zápasy vyhrálo. Nyní jsou oba týmy v rámci soupisek pro MS v hokeji v Praze a Ostravě samozřejmě daleko silnější, přesto je jasně vidět herní převaha na straně Česka. Kurz na výhru našich hokejistů je však příliš nízký.

Jak už jsme zmínili výše – v útoku se aktuálně daří jak české, tak rakouské reprezentaci. Nabízí se tedy sázka na počty branek a těch čekáme hned několik. Čeští hokejisté navíc do zápasu naskočí odpočinutí po jednodenní pauze. V zápase Česko vs. Rakousko tedy volíme tip na over 5.5 branek v příjemném kurzu 1.62.