Česká republika
vs
Švédsko
Hokej
MS v hokeji 2024
Začátek
25. 05. 2024 (14:20)
Nejlepší TIP
Výhra Česko bez remízy
1
3.20
0
4
2
2.08
počet gólů
v zápase
5

Česko vs. Švédsko: Boj o finále MS v hokeji 2024

Naše hokejová reprezentace ve čtvrtfinále vyřadila USA a v semifinále vyzve Švédsko. To vyřadilo po prodloužení Finsko. Co na zápas o postup do finále ČESKO vs. Švédsko vsadit a jaké je pozadí tohoto utkání probereme níže v preview.

Důležitá fakta

  • Česko ve čtvrtfinále porazilo 1:0 USA
  • Švédsko vyřadilo Finsko v prodloužení (2:1)
  • Tým Tří korun hrál zápas pozdě do noci a v následující den se musí přesunout z Ostravy do Prahy
  • Česká první lajna v sestavě Pastrňák, Zacha, Palát se skvěle osvědčila
  • Švédi se s Finy až překvapivě dlouho trápili a ztratili svou suverénnost v koncovce

Česko si brousí zuby na medaile, tým má bojového ducha

Ve čtvrtek večer dokázala česká hokejová reprezentace postoupit do semifinále MS v hokeji 2024 po hubené výhře 1:0 nad USA. Ačkoli měl zápas spíš fotbalový výsledek, o akci v něm nouze nebyla. Několikrát také zazvonila tyč brankové konstrukce. Jediný gól utkání dal z přesilovky Zacha. Hrdinou O2 Arény ale i internetu je pak brankář Dostál, který však žádný gól ne-Dostal.

Česku funguje skvěle také obranná hra, které dominuje svými často nevybíravými zákroky kolega Dostála z Anaheimu Radko Gudas. Jeho hra pak jistě nebude vonět ani Švédům. Ti navíc narazili už na obranu Finska. V zápase sice jasně dominovali. Na švédské hračičky však ortodoxní a tvrdý styl bránění očividně platí.

Máme šanci ze zápasu Česko vs. Švédsko vytěžit postup do finále?

Česko na domácím MS v hokeji ukazuje, že rozhodně má na to hrát s nejlepšími. Švédsko prošlo skupinovou částí v Ostravě bez jediné ztráty bodu, v zápase s Finskem však ukázalo, že zdaleka není neomylné. Příjemný také rozhodně nebude přesun do Prahy. Druhý den se navíc hraje už od 14:20. Česká reprezentace cestovat samozřejmě nemusela.

Z hlediska kurzů jsou podobně jako před zápasem s USA Češi vnímáni jako mírní outsideři. Zápas však vypadá přinejmenším vyrovnaně. Nutno však podotknout, že soupiska Švédska je opravdu nabitá. Hvězdy z NHL však nejsou všechno. Své by o tom mohl vyprávět i český kapitán Roman Červenka, který je s 11 kanadskými body třetí nejproduktivnější hráč letošního mistrovství. V semifinálovém duelu Česko vs. Švédsko tedy sázíme na výhru Česka bez remízy v kurzu 2.34.