Česká republika
vs
Švýcarsko
Hokej
MS v hokeji 2024
Začátek
26. 05. 2024 (20:20)
Nejlepší TIP
Výhra Česko
Betano
1
2.05
0
4.10
2
3.15
počet gólů
v zápase
5

Česko vs. Švýcarsko: Kdo vyhraje finále MS v hokeji 2024?

Česká hokejová reprezentace to dokázala! Dominantním výkonem postoupila přes Švédsko a ve finále narazí, možná trochu překvapivě, na Švýcarsko. To v semifinále vyřadilo po nájezdech favorizovanou Kanadu. Jak vypadá situace před finálovým zápasem MS v hokeji 2024: Česko vs. Švýcarsko probereme v preview. Přidáme samozřejmě i tip na sázku!

Důležitá fakta

  • Česko na letošním MS v hokeji odehrálo nejlepší zápas a v semifinále vyřadilo 7:3 Švédsko
  • Švýcarsko i z role outsidera dokázalo 3:2 po nájezdech vyřadit Kanadu
  • V české soupisce zářila především 2. a 3 formace, góly si připsali Nečas, Kämpf, Kubalík, Kaše a Sedlák
  • Tabulkou střelců stále stoupá švýcarské trio Fiala, Josi a Hischier
  • Švýcaři po náročném semifinále nedostanou na regeneraci ani 24 hodin

Sen se stává skutečností, Češi jsou po 14 letech ve finále MS v hokeji

Dlouhé čekání na finálovou účast je u konce. Má však český tým na to, navázat na poslední zlato z MS v Německu 2010? Po semifinálovém zápase se Švédskem už musí českému nároďáku věřit snad každý. Naše hokejky tým Tří korun zaskočili skvělou týmovou hrou. Semknuté mužstvo nakonec zvítězilo vysoko 7:3.

Skvělé výkony předváděla hlavně 2. a 3. formace. Hráčem zápasu byl zvolen Nečas, který na 3 branky nahrál a jednu sám dal. Skvělý výkon však ve druhém utkání předvedlo také Švýcarsko. To výhrou nad Kanadou dále ukazuje svůj obrovský progres v mezinárodním hokeji za poslední roky. Zápas s Javorovými listy však trval až do večerních hodin.

Sázíme na finále MS v hokeji 2024: Česko vs. Švýcarsko

Švýcaři nedostanou před finálovým zápasem na regeneraci ani 24 hodin. Jejich zápas s Kanadou se hrál až večer a protáhl se až do nájezdů, ve kterých mělo větší štěstí právě Švýcarsko. Z hlediska predikce se tedy pro český tým stalo to nejlepší, co bylo v nabídce. Druhý semifinálový zápas totiž budoucího finálového soupeře znatelně vyčerpal, a navíc postoupilo papírově slabší Švýcarsko.

Ve skupině pak Češi se Švýcary sehráli relativně vyrovnaný zápas, kde o vítězi rozhodly až nájezdy. V té době však v týmu ještě nebyl Pastrňák, Zacha ani rozjetý Nečas. Náš tým je na MS v hokeji nejsilnější za poslední roky. Celá reprezentace je ukázkově semknutá a ke zlatu naše hokejky požene vyprodaná O2 Aréna. Ve finále MS v hokeji 2024 tedy sázíme na výhru Česka v super kurzu 2.05!