Dortmund
Dortmund
vs
Atlético Madrid
Fotbal
Liga mistrů
Začátek
16. 04. 2024 (21:00)
Nejlepší TIP
Výhra Dortmund
Betano
1
2.22
0
3.70
2
3.05
počet gólů
v zápase
3

Dortmund vs. Atlético: Vyostřená odveta Ligy mistrů!

Odvety čtvrtfinále Ligy mistrů na sebe nenechávají dlouho čekat a už v úterý večer poznáme první dva postupující do semifinále. O jednom z nich se rozhodne v zápase Dortmundu s Atléticem Madrid. Dokáží domácí stáhnout jednobrankové manko, které si přivezli ze Španělska? Právě to probereme v novém preview!

Důležitá fakta

  • První zápas vyhrálo 2:1 Atlético Madrid
  • Dortmund o víkendu porazil Mönchengladbach a Atlético vyhrálo nad Gironou
  • Atlético vyhrálo venku z pěti posledních zápasů jen jediný
  • Signal Iduna Park zaplní přes 80 tisíc fanoušků žluto-černých barev

Dortmund doma musí v základní době vyhrát

V odvetách je samozřejmě podstatný výsledek z prvního zápasu. Ten v tomto případě zvládlo lépe Atlético Madrid, které vyhrálo 2:1. V zápase bylo skutečně lepší, avšak i Dortmund si dokázal vytvořit šance a výsledek tak dobře reflektuje dění na hřišti.

Madridský klub je však dobrý především tehdy, pokud hraje doma. Na svém stadionu například v osmifinále Ligy mistrů vyřadil i Inter Milán. Tentokrát však bude muset na odvetu vyjet až do Německa, kde ho navíc čeká žluto-černé peklo v podání fanoušků Borussie.

Jaký očekávat výsledek zápasu Dortmund vs. Atlético?

Jak už jsme zmínili výše, venkovní zápasy Atlética je třeba brát s rezervou. Vypovídají o tom i statistiky. Z pěti minulých zápasů venku si madridský celek přivezl výhru jen jednou. V 10 posledních zápasech venku pak vyhrál pouze 3krát.

Jde tedy především o to, že Atléticu venku zkrátka nevěříme. Klub, který je považován za evropskou špičku by zkrátka neměl být ve venkovních zápasech tak slabý. Volíme tedy výhru Dortmundu v základní hrací době za kurz 2.22. Poté možná dojde na prodloužení.