Paris Saint-Germain FC
PSG
vs
Dortmund
Dortmund
Fotbal
Liga mistrů
Začátek
07. 05. 2024 (21:00)
Nejlepší TIP
Výhra PSG
Betano
1
1.50
0
4.45
2
6.70
počet gólů
v zápase
4

PSG vs. Dortmund: Souboj o finále Ligy mistrů

První semifinálový střet mezi PSG a Dortmundem v Německu zvládli lépe domácí. Odveta je však stále otevřená a bookmakeři favorizují PSG. Kdo nakonec vyhraje semifinálové klání a postoupí do finále Ligy mistrů? Právě to rozebereme v novém preview!

Důležitá fakta

  • První zápas zvládl lépe Dortmund, který doma vyhrál 1:0
  • PSG o víkendu nehraje francouzskou ligu a připravuje se výhradně na odvetu
  • Borussia v sobotu hrála s Augsburgem
  • Na podzim 2023 ve stejném zápase doma PSG vyhrálo 2:0

Zvládne Mbappé a spol. překonat jednobrankové manko?

V úvodním semifinálovém zápase Ligy mistrů se ofenziva PSG v dobrém světle nepředvedla. Obrana Borussie jí zvládla udržet na uzdě, a to i za pomoci obrovské podpory 80 tisíc přítomných fanoušků domácího celku. Dle statistických ukazatelů byl ale zápas v Dortmundu relativně vyrovnaný.

Z prvního poločasu měli více domácí, v druhé půli tahali za delší provaz zase hosté. Zápas extra nesedl ani Mbappému, který sice měl šance, ale gól si nechal zřejmě až do odvety. Na nic jiného se také PSG fokusovat nemusí. Ligue 1 už má vyhranou a veškeré úsilí směřuje k historicky první výhře Ligy mistrů.

Kdo bude ze dvojice PSG vs. Dortmund první postupující do finále Ligy mistrů?

Situace v odvetě možná paradoxně lépe vypadá pro PSG. Jednobrankové manko není s ofenzivou, kterou má k dispozici nic nepřekonatelného. Ostatně právě to překonalo i v odvetě s Barcelonou, a to ještě venku. Nyní bude hrát PSG doma v Paříži.

Ani Dortmund však nemůžeme považovat za outsidera. V Lize mistrů předvádí skvělé výkony. Silnější je však rozhodně doma. V odvetě tedy více věříme PSG, které by mělo duel dohnat do prodloužení nebo ho rovnou vyhrát. Tak jako tak sázíme na výhru domácích v kurzu 1.53 a o zbytku dění se necháme překvapit.