SK Slavia Praha
Slavia Praha
vs
Bohemians Praha 1905
Bohemians Praha
Fotbal
Fortuna liga
Začátek
06. 04. 2024 (18:00)
Nejlepší TIP
Handicap Slavia -1.5
Betano
1
1.24
0
6.20
2
12.50
počet gólů
v zápase
4

Slavia vs. Bohemians: Vršovické derby je tady!

Jedním z tradičních zápasů české fotbalové ligy je souboj Bohemians a Slavie. Vršovické derby nás čeká už v tomto ligovém kole a Klokani tentokrát přiskákaní do coby kamenem dohodil vzdáleného Edenu. Zda Slavia opravdu tak snadno získá další 3 body a co na zápas vsadit probereme v preview.

Důležitá fakta

  • Slavia ztrácí na první Spartu jen jediný bod
  • Bohemka se drží na středu tabulky
  • Sešívaní mají nejlepší obranu v lize a v 26 zápasech inkasovali jen 18krát
  • Bohemians mají v lize vůbec nejhorší útok, víc gólů dala i Karviná nebo Budějovice
  • Vzájemný zápas se Slavií vyhrála Bohemka naposledy před 4 lety

„Derby nemá favorita“ Opravdu to platí i tentokrát?

Odpověď na tuto otázku je v tomto případě silně negativní. Slavia je totiž v aktuálním zápase s Bohemians jasným favoritem. Sešívaní mají na jaře vůbec nejlepší formu z celé Fortuna ligy a dohnali navíc i Spartu. V Evropě to proti AC Milán sice nevyšlo, tím spíš se však mohou soustředit na tuzemskou ligu.

Bohemka je letos uvězněna v ligovém průměru a na loňskou sezonu zdaleka navázat nedokázala. Problémy jí dělají především remízy, kterými skončilo už 10 z jejich 26 ligových zápasů. Ještě horší je však produktivita Klokanů, která je vůbec nejhorší v celé lize. V průměru nedají totiž ani jeden gól na zápas.

Co vsadit na derby Slavia Praha vs. Bohemians Praha?

Favoritem je na plné čáře domácí Slavia. Ta navíc v posledních ligových zápasech proti Bohemians naprosto dominuje. V minulém kalendářním roce proti svému vršovickému sousedovi hrála třikrát a výsledky hovoří jasně – 3:0, 6:0, 2:0. Přesto se však obyčejná sázka na Slaviii vzhledem k nízkému kurzu 1.25 nevyplatí.

Nabízí se tedy sázka na handicap. Zde tedy z nabídky volíme -1.5 na Slavii v super kurzu 1.74 u Tipsportu. Kurz se však pravděpodobně bude snižovat. Další dobrou sázkou je také že oba týmy NEdají gól. Tuto sázku najdete opět ve znatelně větším kurzu u Tipsportu, a to v hodnotě 1.72.