AC Sparta Praha
Sparta Praha
vs
FC Baník Ostrava
Baník Ostrava
Fotbal
Fortuna liga
Začátek
20. 04. 2024 (15:00)
Nejlepší TIP
Výhra Sparta Praha
Betano
1
1.45
0
4.80
2
6.60
počet gólů
v zápase
4

Sparta vs. Baník: Jak dopadne šlágr 29. kola Fortuna ligy?

Česká fotbalová liga se pomalým krokem blíží ke konci základní části. V předposledním kole se o důležité tři body utká Sparta Praha s Baníkem Ostrava. Pro udržení na první příčce musí Letenští vyhrát. Zda se jim to podaří probereme v novém preview.

Důležitá fakta

  • Sparta vede ligu s 70 body
  • Baník je čtvrtý s 44 body
  • Z 5 posledních vzájemných zápasů 4 vyhrála Sparta a 1 skončil remízou
  • Baník na Letné vyhrál naposledy v roce 2014
  • Birmančević dal za Spartu v 5 posledních ligových zápasech 5 branek

Má vůbec Baník šanci zlomit nevlídnou statistiku?

Z hlediska historických statistik má zkrátka Sparta nad Baníkem jasně navrch. V hledišti se sice jedná o často velice vyrovnaný duel, na hřiště je ale za poslední roky jasným favoritem Sparta. Ta navíc letos opět hraje o titul, zatímco ostravský klub musí dohánět špatný start sezony. To se však v posledních zápasech daří.

Přesto Baník doprovázejí zkraty proti papírově daleko slabším týmům. Pro příklad přitom nemusíme chodit daleko, v minulém kole nestačil Hapalův tým na poslední Karvinou. Sparta pak dominuje hlavně v útoku a nastřílela nejvíce (62) branek z celé ligy. Dobře vypadá i obraná hra Letenských.

Co vsadit na zápas Sparta vs. Baník?

Ostrava naopak obranou hru tak vyladěnou nemá a inkasuje prakticky v každém zápase. V 5 posledních zápasech dostala 7 branek a za 10 minulých utkání to bylo celkem 13 inkasovaných gólů. Mluvíme zde přitom o zápasech s Budějovicemi, se Sigmou nebo Jabloncem, které stále Baníku dělají vrásky.

Sparta je na Letné zaslouženým favoritem a na Baník zde navíc hrát umí. Letos zde v lize ještě neprohrála! V tomto zápase tedy sázíme na výhru domácích v kurzu 1.45 a náš malý bonusový tip je sázka na Birmančeviće, který má v posledních zápasech opravdu nabito.