AC Sparta Praha
Sparta Praha
vs
SK Slavia Praha
Slavia Praha
Fotbal
Fortuna liga
Začátek
11. 05. 2024 (17:30)
Nejlepší TIP
Více než 2.5 branek
Betano
1
2.40
0
3.35
2
3.00
počet gólů
v zápase
4

Sparta vs. Slavia: Přímý souboj o mistra české ligy!

Osudový den pro oba pražské celky se blíží. V sobotním derby se rozhodne o tom, kdo s největší pravděpodobností získá titul Fortuna ligy. Pokud Sparta vyhraje, náskok 7 bodů už jí téměř jistě zajistí vysněnou trofej. V opačném případě se Slavia přiblíží na rozdíl jednoho bodu a titul může být rázem sešívaný. Na co v zápase sezony vsadit napovíme v preview.

Důležitá fakta

  • Sparta vede ligu se 79 body
  • Slavia v 31 zápasech nasbírala 75 bodů
  • Pokud si Sešívaní chtějí udržet šanci na titul, musí Spartu rozhodně porazit
  • Slavia v posledních zápasech zbytečně ztratila body v Plzni a následně i doma se Sigmou
  • Minulé ligové derby skončilo bez branek 0:0

Slavia je pod obrovským tlakem

Ligová situace je následující. Do konce sezony zbývají ještě 4 zápasy a Sparta má na Slavii aktuálně náskok 4 bodů. Pokud tedy derby vyhraje, bude mít 3 kola před koncem sezony 7 bodový náskok. Šance, že by potom titul nezískala je téměř nulová. Slavia tedy tento scénář nesmí dopustit a náskok svého soka musí naopak stáhnout.

Sešívaní tedy na druhou stranu řeky vytáhnou s jasným cílem a nic jiného, než výhra je ani nemůže zajímat. To však není zrovna příjemná situace. Přesně před rokem pak Spartu na Letné porazili 0:2 v rámci českého poháru. V březnu zde derby skončilo bez branek 0:0. Zápas je tak stále otevřený, a i přes dobrou formu Sparty zde i hosté skutečně mají šanci na zisk všech 3 bodů.

Co vsadit na nejdůležitější zápas sezony Sparta vs. Slavia?

Bookmakeři mírně favorizují Spartu. Ta předvádí jednoduše řečeno jistější výkony. V 5 posledních zápasech 4 vyhrála a jednou remizovala. Nastřílela navíc 16 gólů! Slavia pak v závěru sezony stejně jako loni zbytečně chybovala a všechny body ztratila v Plzni a následně kvůli remíze i doma s Olomoucí. Chuť si však napravila v prvním zápase nadstavby, kdy porazila 5:0 Baník.

Staré přísloví praví, že derby nemá favorita a my s ním v tomto případě souhlasíme. Pouštět se do sázek na vítěze je až moc nebezpečné. Ofenziva obou mužstev je hladová po dalších gólech, a hlavně Slavia musí hrát aktivní útočný fotbal, jinak titul nevyhraje. To může ale otevírat prostor pro sparťanské protiútoky. Vzhledem k těmto předpokladům sázíme na over 2.5 branek v kurzu 1.84.