Tottenham Hotspur
Tottenham
vs
Arsenal
Arsenal
Fotbal
Premier League
Začátek
28. 04. 2024 (15:00)
Nejlepší TIP
Více než 2.5 branek
Tipsport Casino Vegas
1
4.46
0
4.15
2
1.73
počet gólů
v zápase
4

Tottenham vs. Arsenal: Kdo sebere body v londýnském derby?

Krátce po vydařeném derby s Chelsea se Gunners postaví proti dalšímu londýnskému klubu. V neděli nás čeká zápas Tottenham vs. Arsenal, ve kterém oba kluby potřebují získat body. Arsenal hraje o titul a Spurs by se rádi nominovali do Ligy mistrů. Co na zapeklitý zápas vsadit napovíme v tomto preview.

Důležitá fakta

  • Arsenal vede Premier League, Citizens však mají zápas k dobru
  • Tottenham je na pátém místě, které znamená postup do Evropské ligy
  • Spurs doma vyhráli 8 z 10 posledních zápasů
  • Gunners vyhráli v posledních derby s Tottenhamem 3krát, Spurs jednou a poslední střet skončil remízou

Dokáže si Tottenham v sezoně ještě polepšit?

Situace Arsenalu je vcelku jednoduchá – jestli chce titul, musí už jen vyhrávat. Tottenham je v Premier League aktuálně na 5. místě, přičemž do Ligy mistrů postupují z anglické ligy „jen“ 4 první kluby. Výhoda Spurs je však v tom, že ačkoli na 4. Aston Villu ztrácí 6 bodů, stále má 2 zápasy k dobru.

Tottenham však nehrál více jak 14 dnů a k tomu naposledy dostal výprask od Newcastlu 4:0. Arsenal po vypadnutí z Ligy mistrů nejprve porazil 2:0 Woves a v týdnu ponížil výsledkem 5:0 v dalším londýnském derby Chelsea. Arsenal navíc tímto výsledkem v aktuální sezoně vyhrál londýnské derby již podruhé a výsledek by rád zopakoval i nyní.

Co vsadit na derby Tottenham vs. Arsenal?

Problémem Spurs je také nově zraněný Destiny Ugodie, který už si v této sezoně nezahraje. Vrátit by se naopak mohl Richarlison. Pokud jde o aktuální formu, tak tou Tottenham momentálně zapadá do ligového průměru. Doma je o něco lepší. Problém je také v tom, že často inkasuje jako první a výsledek pak musí zachraňovat.

Arsenal hraje stále o titul a aktuálně je proti Tottenhamu papírově silnější. V derby by měl vyhrát, ale jak už jsme zmínili výše, i Tottenham má silnou motivaci v zápase nechat všechno. Proto sázíme raději v kurzu 1.54 na over 2.5 branek po vzoru minulých vzájemných i ostatních ligových zápasů.