Tottenham Hotspur
Tottenham
vs
Manchester City
Manchester City
Fotbal
Premier League
Začátek
14. 05. 2024 (21:00)
Nejlepší TIP
Handicap Man. City -1.0
Betano
1
6.80
0
5.40
2
1.39
počet gólů
v zápase
4

Tottenham vs. Man. City: Vybojují si Citizens první místo?

Velice důležitý zápas odehraje v úterý Tottenham vs. Manchester City. V případě, kdy Citizens vyhrají, dostanou se na první ligovou příčku, kterou aktuálně drží Arsenal. Zda se to povede a co na zápas vsadit analyzujeme níže v tomto preview.

Důležitá fakta

  • City ztrácí ze druhého místa jeden bod na Arsenal, má však (tento) zápas k dobru
  • Tottenham je na páté příčce s 63 body
  • V 5 posledních zápasech Spurs 4krát prohráli
  • Manchester City má skvělou formu a 5 výher v řadě s pouze 1 inkasovaným gólem
  • V lednu vyhrálo City na Tottenham Hotspurs Stadium 0:1 v FA Cupu

Dva kluby v odlišné situaci i formě

Poté co Arsenal vyhrál v neděli proti United opět zamíchal pořadím a vrátil se na první místo. V úterý však Citizens konečně svého soka doženou a srovnají s ním počet odehraných zápasů na 37. Pokud navíc v Londýně s Tottenhamem vyhrají, dostanou se na první příčku s náskokem dvou bodů.

Spurs jsou aktuálně ve špatné formě. Prohráli 4 z 5 posledních zápasů a jen se štěstím o víkendu porazili 2:1 předposlední Burnley. Situaci u Kohoutů nepomáhá ani 7 zraněných hráčů. Manchester City své soupeře naprosto válcuje a po vypadnutí z Ligy mistrů už má jen jediný cíl – obhájit titul Premier League.

Dostanou se Citizens po zápase Tottenham vs. Man. City na první místo?

V utkání je celkem jasně favorizovaný Manchester City. To také vzhledem k aktuální formě dává naprostý smysl. Pokud se však ohlédneme na vzájemné zápasy Tottenhamu se City, uvidíme, že v Londýně Citizens tak dominantní nejsou. V Premier League vyhráli na hřišti Kohoutů naposledy v roce 2018. Letos však dokázali Tottenham doma vyřadit z FA Cupu.

V neprospěch Hotspurs hovoří také několik zranění, se kterými se potýká hned 7 hráčů. V posledních 5 ligových zápasech pak Spurs dali jen 6 branek, zatímco City hned 20! S 91 brankami v 36 zápasech jsou Citizens nejproduktivnějším týmem celé anglické ligy. Vůbec by nás tedy nepřekvapila výhra rozjetého Manchesteru o několik branek. Sázíme tedy handicap -1.0 na hosty v kurzu 1.57.