USA
vs
Česká republika
Hokej
MS v hokeji 2024
Začátek
23. 05. 2024 (20:20)
Nejlepší TIP
Více než 4.5 branek
Betano
1
2.27
0
3.90
2
2.77
počet gólů
v zápase
6

USA vs. Česko: Kdo postoupí ze čtvrtfinále MS v hokeji 2024?

Základní část MS v hokeji 2024 je minulostí, začíná vyřazovací fáze, ve které samozřejmě nechybí ani naše reprezentace. Ta v čtvrtfinálovém utkáni USA vs. Česko narazí na nebezpečný tým Američanů, kteří v Ostravě obsadil druhé postupové místo. Co od zápasu očekávat, a hlavně jaký na něj podat tip napovíme v preview.

Důležitá fakta

  • Česko ve skupině nestačilo na Švýcarsko a Kanadu, postoupilo tedy ze 3. místa
  • USA v Ostravě prohrálo se Švédskem a Slovenskem, v tabulce skončilo na 2. příčce
  • Američané mají na svém kontě po 7 zápasech 37 branek, tedy nejvíce ze všech týmů
  • V české sestavě se oťukávají nové posily z NHL – Pastrňák, Zacha a Nečas
  • Kanadské bodování ovládají hned 3 Američané – Boldy (14), Tkachuk (13) a Gaudreau (11)

Česko čeká nejdůležitější zápas na domácím mistrovství

Čtvrtfinále je na mistrovství světa v hokeji tradičně přelomové. Jediná prohra může i pro dosud suverénní tým znamenat vyřazení, výhra naopak razantně zvyšuje šanci na zisk medailí. Česko se ve čtvrtfinále utká s USA, které se bude muset z Ostravy přesunout do hlavního města. Vše se odehraje už ve čtvrtek 23. května od 20:20 v O2 Aréně.

USA je zatím nejproduktivnějším týmem na celém MS v hokeji 2024 s 37 vstřelenými góly. Nutno však podotknout, že hned 10 z nich padlo při extrémně nevydařeném zápasu do sítě Kazachstánu. Například proti papírově vyrovnanějším soupeřům, jako bylo Švédsko už Američané tak suverénní nebyli. Body navíc ztratili i proti Slovákům, kteří vyhráli 5:4 v prodloužení.

Posune se po zápase USA vs. Česko naše reprezentace do bojů o medaile?

Výkony české reprezentace rozhodně nejsou špatné. Jediné prohry přišly v extra čase, a to proti Švýcarsku a nedávno s Kanadou. Tým pak doplnili hvězdy NHL – Pastrňák, Zacha a Nečas, kteří již za oceánem nemají žádné povinnosti. V sestavě pak vyniká především Růžička, který je jako jediný Čech v TOP 10 kanadského bodování. Celkově vzato vypadá česká soupiska velice slušně, a to jak v defenzivě, tak v útočných formacích.

USA je pak velice silné především v ofenzivě. Američané již tradičně přijeli s velice mladou sestavou, která zkrátka chce hrát aktivní hokej. Tím však částečně trpí jejich obrana. To bylo vidět například i v zápase se Slovenskem. Naši sousedé i v roli outsidera dali Američanům 5 branek. Na více gólů tedy sázíme i nyní a z nabídky vybíráme over 4.5 branek v kurzu 1.60. Našim hokejistům pak držíme palce v boji o postup, na který proti USA jednoznačně mají!