14. 1. 2021
11 min. čtení

První UFC turnaj v roce 2021 | preview zápasů a tipy na sázení

Tak jsme se konečně dočkali! První turnaj UFC v roce 2021 nám nabídne spoustu skvělých zápasů a já k nim přidám svoji analýzu i tip na sázení.

Jacob Kilburn vs Austin Lingo

První zápas v roce 2021 obstarají Američané Jacob Kilburn a Austin Lingo. Žádná velká jména, ale říkám vám, že tihle dva si nic nedarují a může se jednat o černého koně celého eventu. Pro oba jde teprve o druhý zápas v UFC, když nezvládli svůj debut a prohráli. Rozhodně tu nečekejme žádný technický a nudný zápas, ale pořádnou přestřelku dokud’ někdo nepadne. Lingo je lehký kurzový favorit s čímž taky souhlasím. Sázkovou příležitost tady bohužel nevidím. Nicméně zápas si určitě nenechte ujít, protože tohle bude válka se vším všudy.kilburn-vs-lingo

Sarah Moras vs Vanessa Melo

V dalším zápase se představí ženy. Sarah Moras vs Vanessa Melo. Jasnou favoritkou je podle bookmakerů kanadská bojovnice, ale s tím nemůžu souhlasit. S. Moras bude na výhru potřebovat brát Brazilku na zem, ale Melo má solidní obranu proti takedownům (70%) a podle mě se naházet nenechá. Brazilka má sice nezajímavou bilanci (10-8), ale na druhou stranu bojovala proti kvalitním soupeřkám. V postoji potom lehce favorizuji Brazilku. Ukončení určitě nečekám. Vidím to na velmi těsný zápas na body. Na ticket si dám Melo na body ve skvělém kurzu 4,00 (Tipsport).

moras-vs-melo (1)

 

David Zawada vs Ramazan Emeev

Velkým favoritem je ruský bojovník Emeev. Rus sice nerozdá tolik úderů jako Zawada, ale tady se zápas stejně bude rozhodovat na zemi kde má rus výhodu. Němec je sice nebezpečný i ze zad, ale nevěřím, že Emeeva na něco nachytá. Očekávám nepříliš záživný zápas a Rusovu výhru na body, i když v kurzu 1,90 bych to osobně neriskoval, protože ukončení z jedné či druhé strany by mě tu určitě nepřekvapilo.

zawada-emeev (1)

Tip: Přečtěte si, jak sázet na MMA a začněte tvořit své vlastní MMA analýzy!

Carlos Felipe vs Justin Tafa

Zápas těžkých vah: Justin Tafa vs. Carlos Felipe. Brazilec Felipe jde do tohoto duelu jako favorit, ale Australana Tafu vůbec nepodceňujme… Vždyť je to právě on kdo má tvrdší úder a je výbušnější. Na druhou stranu Tafa má na profi scéně jenom 5 zápasů a právě nedostatek zkušeností a následná chyba byly příčinou jeho poslední porážky. Brazilec je mnohem zkušenější, ale hlavní výhodu tu vidím v jeho kardiu. Tafa už ve druhém kole zpomaluje a ve třetím ještě nikdy nebyl. Oba bojovníci hodně ustojí. Tafa má sice pořádné granáty, ale Felipe je extrémně odolný. Australan bude v úvodu duelu nebezpečnějším bojovníkem, ale Felipe bude postupem času mít více a více navrch. Utahaný Tafa už v pozdější fázi duelu nebude tolik nebezpečný a Brazilec by měl vyhrát na body stejně jako tomu bylo posledně. Kurz 3,4 určitě beru.

felipe-vs-tafa (1)

 

Yanan Wu vs Joselyne Edwards

Druhý a poslední zápas žen: Yanan Wu vs. Joselyne Edwards. V kurzově vyrovnaném zápase bude Číňanka Wu muset chodit pro takedowny, protože Panamanka Edwards je lepší postojářka. Schopnost Panamanky odmítat takedowny bude rozhodující a určí výsledek zápasu. Já se musím lehce přiklonit na stranu Edwards, protože silově je na tom skvěle a málokterá bojovnice rozdává tak tvrdé rány jako právě ona. Přesto to nemůžu doporučit k vsazení, protože je tu hodně neznámých.

yanan-vs-edwards (1)

 

Phil Hawes vs Nassourdine Imavov

Phil Hawes vs Nassourdine Imavov bude jeden z nejlepších zápasů na kartě a jeden z borců se zřejmě prospí. Američan Hawes má až brutální sílu v úderech. Rovněž má velmi solidní wrestling, ale jeho velkou slabinou je chabé kardio. Když nevyhraje v prvním kole na KO, tak se utaví a nedokáže se soupeřem držet krok. Francouz Imavov sice není tolik nebezpečný v úvodech, ale pořád to je tvrdý postojář, který na rozdíl od Američana nebyl nikdy knockoutován. Francouz má vyhlášenou bradu, ale s Američanem si nemůže zahrávat nikdo… Imavov si v prvním kole bude muset projít peklem, ale díky svému skvělému pohybu, odolnosti a tvrdým protiúderům by to měl zvládnout. Američan se prakticky porazí sám, protože do všech úderů dá maximální razanci a ve druhém kole mu rychle dojde fýza. Imavov bude od druhého kola silnějším bojovníkem a docela věřím, že Američana ve druhém nebo třetím kole ukončí. Vidím tu více zajímavých kurzů: Imavov – výhra 2,03; Imavov ve 2. kole za 9,00 nebo ve 3. kole za 12,00.

hawes-vs-imavov (1)

 

Punahele Soriano vs Duško Todorović

Zápas dvou neporažených: Punahele Soriano vs. Duško Todorović. Srb Todorović je favoritem a já to vidím stejně. Todorović má velmi silné údery což je v kombinaci se solidním kardiem jeho obrovská zbraň, ale má i své slabiny. Jeho obrana v postoji má velké mezery a Soriano má solidní šanci, že ho nachytá a vyhraje na KO. Nicméně sázet na nějaký Sorianův lucky punch proti kvalitnímu Srbovi je velmi riskantní a v kurzu 3,35 se to nevyplatí. Ovšem kurz 4,50 na Srbovu výhru na body už je o něčem jiném. Oba bojovníci mají solidní postoj i wrestling, ale Srb má výrazně lepší kardio. Jestli se dostane na bodové rozhodnutí, tak by měl slavit právě Srb a tento kurz stojí za to zkusit.

soriano-todorovic

 

Joaquin Buckley vs Alessio Di Chirico

Dana White si buduje další prospekt. Joaquin Buckley je mladý Američan, který posledně předvedl jeden z nejkrásnějších knockoutů v celé historii UFC a obecně má velmi zábavné zápasy. To naopak Ital Alessio Di Chirico je znám tím, že jeho zápasy jsou extrémně nudné. Američan je tu v roli jasného favorita, ale hype kolem Američana je až moc velký. Buckley je tvrdý postojář, ale Ital se mu tvrdostí vyrovná. Američan vyšle na soupeře více úderů, ale Ital bude na svoji šanci trpělivě čekat. Inkasovat bude i Buckley, který si rychle bude muset uvědomit, že Ital se snadno knockoutovat nenechá a i on má dostatečně tvrdé údery na to, aby posadil Američana na zadek. Obecně se očekává skvělá bitva a výhra Buckleyho na KO, ale podle mě Italova schopnost udělat každý zápas taktickou bitvou s nezáživným průběhem udělá svoje a žádné KO tady nečekám. Přesto věřím, že Buckleyho delší rozsah paží, tlak a vyšší kadence úderů přesvědčí bodové rozhodčí a v kurzu 3,70 tuhle nabídku beru.

buckley-vs-di-chirico

 

Santiago Ponzinibbio vs Jingliang Li

Uvidíme velký návrat skvělého Argentince nebo životní výhru zkušeného Číňana? Santiago Ponzinibbio vs. Jingliang Li je jedním z nejlepších zápasů na kartě, ale ze sázkařského hlediska bych nic nedával. Argentinec je výborný postojář, ale přes dva roky trvající pauza z důvodu zranění je alarmující. Ponzinibbio už taky není nejmladší a jednou z jeho hlavních zbraní byla vždy rychlost která se s věkem začne vytrácet jako první. Číňan je velmi odolný borec a i když čas od času prohraje na body, tak dokáže rozhodnout jediným úderem. Na KO Číňan nebyl ukončen nikdy! Za mě je Argentinec určitě oprávněný favorit, ale je tu dost neznámých a byt’ kurz 3,25 na Argentince na body vypadá slibně, tak se budu držet stranou.

ponzinibbio-vs-jingliang

 

Carlos Condit vs Matt Brown

Hlavní předzápas nám nabídne souboj dvou legend. Carlos Condit vs Matt Brown by byl ještě tak před pěti lety neskutečným tahákem, ale čas nezastavíš a oba bojovníci už jsou za svým zenitem. Nicméně zatímco Brown už intenzivně mluvil o konci kariéry v roce 2018, tak z Condita je po poslední výhře zase cítit ten oheň jako za mlada. Oba dva mají přes 90% výher na ukončení což je něco neskutečného a jsem si docela jistý, že ani tento zápas nedojde na body. Čtyřicetiletý veterán Brown už je dost neaktivní a z šesti posledních zápasů hned 4× prohrál a vždy to bylo před limitem (3 KO a 1 submise). Brown už není schopen inkasovat a at’ už údery na hlavu nebo na trup ho můžou vyřadit velmi snadno. Condit sice už taky není tam kde býval, ale pořád je velmi nebezpečný a schopný rozdávat tvrdé údery. Měl krizi kde prohrál pět zápasů v řadě, byt’ proti světové špičce se kterou už Brown nějaký ten rok nezápasil, ale zase se dokázal vrátit na vítěznou vlnu a jeho poslední představení bylo velmi působivé. Condit je taky na rozdíl od Browna celou svoji kariéru neskutečně odolný, a když nepočítám jedno smolné zranění, tak prohrával jen na submise, které mu od Browna moc hrozit nebudou. V zápase sázím, že nebude ukončen na body v kurzu 1,76. Odvážní sázkaři mohou zkusit Condita na KO v kurzu 3,20 kde taky vidím hodnotu, ale Brown už 10× prohrál na submisi a sám Condit má už úctyhodných 13 submisí, tak pozor!

condit-vs-brown

 

Max Holloway vs Calvin Kattar

Hlavní zápas večera: Max Holloway vs Calvin Kattar. Mladší z dvojice Američanů Holloway je favorit, ale v kurzu 1,60 pořád vidím solidní hodnotu. Holloway jako bývalý šampion UFC už dlouho bojuje s naprostou světovou špičkou. Poslední dva zápasy sice prohrál na body, ale v obou případech se jednalo o naprosto vyrovnané zápasy, které Max mohl stejně tak i vyhrát. Jedná se o skvělého postojáře se skvělým kardiem. Rozdá ohromující množství úderů a díky skvělému pohybu a obraně naopak málo signifikantních úderů absorbuje. Když už prohrál, tak to bylo s naprostou světovou špičkou: (2× Poirier, 2× Volkanovski a Mcgregor). Při vší úctě ke Kattarovi ho do absolutní světové špičky neřadím. Je to velmi tvrdý postojář, který má polovinu výher na KO, ale s těmi TOP soupeři se ještě neutkal. Sice za poslední 4 roky už jsou ta jména zajímavá, ale mezitím taky 2× prohrál a to na body s Moicanem a Magomedsharipovem. Kattar by musel Maxe jedině knockoutovat, což je sice možnost, ale když se to nepovedlo ani těm nejlepším z nejlepších za všechny ty dlouhé roky, tak Kattarovi prostě věřit nemůžu. Holloway dokonce nebyl ani knockdownován a jeho odolnost je opravdu neuvěřitelná. Kattar je rovněž velice odolný bojovník a na KO taky nikdy neprohrál. Očekávám tu bodové rozhodnutí. Sice jedeme na 5 kol, ale větší oktagon, Maxův pohyb a mnohem větší kadence úderů by měly překlopit misku vah na stranu Maxe. Kromě solidního kurzu na jeho výhru 1,60 se mi zdá výhodnější přímo jeho výhra na body v kurzu 2,30.

holloway-vs-kattar

Good luck a at’ se zelená

Jedná se o můj první blog a jakoukoliv konstruktivní kritiku rád příjmu, díky 🙂

Tiket na hlavní zápas večera:

holloway-vs-kattar-tiket

Sleduj UFC ZDARMA na streamovacích stránkách nebo na sázkové kanceláři Tipsport!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách