16. 1. 2024
5 min. čtení

Sázení na handicap v ledním hokeji

Lední hokej je sport, ve kterém ve většině případů vidíme v rámci jednoho utkání hned několik branek. Najdou se zde zápasy vyloženého favorita proti outsiderovi ale i téměř vyrovnané duely. Moderní kurzové sázení nabízí možnost sázení na handicap, což jeden z týmů znevýhodní nebo naopak podpoří. Jak tento druh sázky na hokejové zápasy používat i to, jak asijský handicap funguje, vám blíže představíme v novém článku.

Jak asijský handicap v sázení na hokej funguje

V první řadě je vhodné vysvětlit funkci asijského handicapu v obecné rovině. V sázení na handicap jde o znevýhodnění nebo naopak zvýhodnění jednoho z týmů. Handicap tedy může být záporný nebo kladný. Asijským handicapem je pak ve většině případů myšlena desetinná hodnota, která se odčítá nebo přičítá od aktuálního skóre.

Pokud je tedy handicap -2.5 na domácí tým, který utkání vede výsledkem 4:1, skóre zápasu z pohledu sázky bude pouze 2:1 (respektive 1.5:1). Podobně funguje také kladný handicap. Pokud například sázíme handicap +1.5 na hostující celek a skóre utkání je 1:0, z pohledu vsazeného tipu je výsledek 1:2 (přesněji 1:1.5), tedy výherní. Dále však existuje i tzv. handicap bez remízy, který má za desetinným znaménkem nulu.

Význam desetinných hodnot u sázení na handicap

Desetinné hodnoty zde totiž mají svůj stanovený význam. Pokud například sázíme handicap s nulou za desetinným znaménkem, je zde možnost vrácení vkladu. V případě, kdy v hokejovém utkání vsadíme handicap -1.0 na domácí, sázíme tím, že tento klub vyhraje alespoň o dvě branky. Pokud však vyhraje pouze rozdílem jednoho gólu, bude nám alespoň vrácen původní vklad. Remíza nebo prohra našeho klubu pak znamená nevýherní tiket.

Pokud tedy zápas reálným výsledkem skončí 4:2, tiket bude výherní v daném kurzu. Výsledek 3:2 znamená vrácení vkladu a remíza nebo prohra znamená ztrátu vkladu ve prospěch sázkové kanceláře.

Jedná se o spojení sázky na výhru bez remízy a asijského handicapu. Při sázce na handicap, který má za desetinným znaménkem číslo „5“ k vrácení vkladu dojít nemůže. Například kladný handicap +1.5 na domácí klub znamená výhru i v případě, že dle reálného skóre tento tým prohraje rozdílem jedné branky. Dále samozřejmě zápas může skončit remízou nebo dokonce výhrou tohoto klubu, i v těchto případech bude tiket výherní.

Kvalitní sázkové kanceláře ve svých nabídkách vypisují také tzv. dvojitý asijský handicap. Ten může mít podobu například jako „-1.75“ nebo „+1.25“ a podobně. Handicap +1.25 se rozkládá na dvě sázky a to +1.0 a +1.5. Polovina vkladu je tedy vložena na první druh handicapu a polovina na druhý. V praxi se tedy může stát, že prohrajete nebo naopak vyhrajete jen půlku své sázky. Handicap -1.75 je pak složeninou sázky na handicap -1.5 a -2.0.

ms-v-hokeji-u20-2023, sázení na handicap

Kdy se sázení na handicap vyplatí

Sázení na handicap může připadat v úvahu prakticky v každém utkání. Tomu však samozřejmě musí předcházet kvalitní analýza (například v přehledu zápasu na Livesportu), ze které vyplynou jasné výsledky. Klasickým případem je utkání, ve kterém je jeden z týmů jasně favorizován na úkor druhého. Pokud analýza prokáže, že tento přístup je naprosto oprávněný, naskytuje se dobrá možnost pro sázku záporného handicapu na favorizovaný klub.

Pokud například na mistrovství světa v hokeji hraje domácí Švédsko proti nezkušenému Maďarsku, očekává se jasná výhra domácích. Na ty je však běžný kurz na výhru až příliš nízký, než aby se vyplatil. Pokud však počítáte s výhrou Švédska o 2 nebo dokonce o 3 a více branek, nabízí se možnost sáhnout po záporném handicapu. Použít můžete například -1.5, -2.0 nebo dokonce -2.5, což v realitě znamená výhru minimálně rozdílem 3 branek.

Opačný příklad sázení na handicap

Sázení na handicap ale může být úspěšné i v přesně opačném případě. Situace může být na první pohled velice podobná – jasný favorit a znevýhodněný outsider. Analýzou se však doberete k závěru, že je favorit až příliš přeceňovaný a jeho soupeř naopak může snadno překvapit. Přesto je sázka na výhru kurzového outsidera příliš riskantní. Vzhledem k dobrým kurzům však můžete využít kladný handicap na podceňovaný klub.

Pokud tedy bude v NHL hrát Boston proti Ottawě a kurz na Ottawu je přibližně kolem 5. Můžete zkusit kladný handicap na Senators v podobě +1.5, +2.0 nebo +2.5. Pokud se rozhodnete například pro poslední z těchto zmíněných možností, stačí aby Ottawa neprohrála více než rozdílem dvou branek. Takový a jakýkoliv lepší výsledek vám pak přinese výhru v daném kurzu podané sázky.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách