15. 1. 2024
19 min. čtení

Sázení na hokej – vše, co potřebujete vědět pro výdělečné sázení

Kurzové nabídky v dnešní době zahrnují širokou řadu sázkových příležitostí včetně zimních sportů. Nejpopulárnějším z nich je bezesporu lední hokej. Ten v ohledu na kurzové sázení nabízí širokou škálu možností, které následně sázkové kanceláře zprostředkovávají svým klientům. Sázení na hokej nabízí v mnoha ohledech podobný přístup jako sázení na fotbal, takže pro vás bude snadno pochopitelné.

Uzavírání sázek na lední hokej je však samostatnou disciplínou kurzového sázení a je k ní tak třeba přistupovat. Znalosti ze sázení na fotbal nebo na jiné sporty však rozhodně nejsou k zahození. V tomto článku přehledně poukážeme na nejlepší způsoby sázení na hokej, včetně představení základních strategií, nejlepších hokejových lig, prací se statistikami, analýzami a na mnoho dalšího. Podrobněji vysvětlená témata týkající se sázení na hokej jsme si pro naše čtenáře připravili v jednotlivých příspěvcích, na které se pohodlně dostanete přímo z tohoto hlavního článku.

Úvod do sázení na hokej

Svět sázení přináší nejen vzrušení ze sledování oblíbeného sportu, ale také možnost tipovat jeho výsledky. Hokej je ve spoustě zemích sportem číslo jedna a jen málokdo nezná třeba NHL, KHL nebo hokej na Olympijských hrách. Díky oblibě tohoto sportu se vyvinulo také sázení na hokej, které se tak stalo jeho neodmyslitelnou součástí. Sázkaři díky podanému tiketu sledují zápasy s větším napětím, bez ohledu na to, zda jde o domácí ligu či mezinárodní turnaje. Mnozí však neznají pravidla sázení a pro ty jsme si připravili tento článek.

Ačkoliv může sázení na hokej působit jako čistý hazard ovlivněný především náhodou, skrývá v sobě také analýzu statistik, strategii pro sázení na hokej a určité postupy rozhodování, které mohou být stejně poutavé jako samotný sport. Bookmakeři v dnešní době vypisují velké množství nejrůznějších příležitostí a znalost nabídky a jejích prvků je jedním ze základních předpokladů pro úspěšné sázení nejen na hokej. Znalostí je však pro kvalitní kurzové sázení potřeba daleko více, přesto tato cesta za poznáním a zdokonalením svých schopností zdaleka není složitá. Na jejím konci navíc čeká odměna v podobě daleko větší úspěšnosti vašich tiketů.

Proč sázet právě na hokej?

O oblíbenosti hokeje jsme se zmínili už výše v textu. Jedná se o sport, který se hraje v podstatné části světa, a navíc stále stoupá na oblibě. Hlavním faktorem je v ledním hokeji, jak už název napovídá, pohyb po ledě. Hokej je tedy velice rychlý sport, kde se situace může měnit doslova během několika sekund. Hřiště je navíc relativně malé a dění na něm tak diváky drží neustále ve střehu. Oblíbené je díky těmto parametrům také live sázení na hokej. Navíc v tomto sportu padá například oproti fotbalu daleko více branek. To s sebou přináší trochu jiné podmínky v sázení na počet gólů v ledním hokeji nebo například v sázení na handicap.

Hokej je také komplexním sportem s rozsáhlými ale snadno pochopitelnými pravidly. Během hokejového zápasu tedy může nastat nepřeberné množství různých situací. S tím samozřejmě počítají také sázkové kanceláře, které vypisují nejrůznější možnosti sázek. Kromě klasického sázení na výsledek zápasu lze sázet také na střelce branek a individuální výkony, počty vyloučení nebo využít sázení na specifické události. Těmi mohou být kromě zásahů rozhodčích také počty daných statistik jako jsou blokované střely, úspěšné zákroky, počty samostatných nájezdů nebo některé další individuální ukazatele.

Hokej nabízí nepřeberné množství nabídek

Relativně velká rozšířenost ledního hokeje s sebou také přináší velké množství hokejových lig a dalších soutěží. Profesionální kluby navíc hrají přípravné zápasy a oblíbené jsou také mezinárodní turnaje, jako například mistrovství světa. Nejen na ně lze pak u kvalitních sázkových kanceláří podávat sázky na dlouhodobé události. Jednoduše řečeno, v takových tipech předpovídáte nějakou událost, která teoreticky může nastat až za delší časový horizont. Jedná se například o tipy na postupující týmy ze skupin nebo rovnou na vítěze celého turnaje či nejlepšího hráče.

Hokejové ligy navíc fungují trochu jinak než ty fotbalové. Opravdu napínavé série zápasů v pozdější fázi přináší play-off. To je část ligy, do které se dostanou jen ty nejlepší kluby ze základní skupiny. Ty následně vyřazovacím způsobem bojují o mistrovskou trofej. Sázení na play-off v hokeji má tedy svá specifika, a právě těm je třeba lépe porozumět.

Správa finančního rozpočtu a nezbytné činnosti pro zdravé sázení na hokej

Pojem jako „zdravé sázení na hokej“ možná může působit trochu neurčitě. Jedná se však o výraz zastřešující všechna pravidla a činnosti, které vedou k co možná nejbezpečnějšímu a ziskovému sázení. Toto téma se netýká jen sázení na hokej, ale kurzového sázení obecně. Přesto je o správě rozpočtu při sázení dobré mluvit i konkrétně v případě sázení na hokej. Money management je jednou ze základních znalostí, kterou by měl každý sázkař dobře ovládat. Bez dodržování jeho pravidel by se totiž vaše sázení mohlo dostat do velice nepříjemných situací.

Finanční rozpočet by měl být obecně vzato ve větších hodnotách, tak aby vás případná série proher nemohla vykolejit nebo nutit k dalšímu dobíjení konta. Zároveň je však naprosto žádoucí, abyste do sázení nevkládali finance, jejichž ztráta by mohla ovlivnit kvalitu vašeho života. Nikdy tedy nehrajte za peníze určené na nájem, energie, potraviny nebo jiné nezbytné výdaje. Doporučený postup je několik měsíců šetřit a navyšovat svůj rozpočet pro následný vstup na trh kurzových sázek. Tato metoda je přinejmenším bezpečnější a celkově vhodnější než opakované dobíjení herního konta několikrát za měsíc. Více si však o této tématice povíme ve speciálním článku zaměřeném na správu rozpočtu při sázení na hokej.

Sázení na hokej je komplexní činností, která má svá pravidla a postupy. Základem je předzápasová analýza vytvořená na základě získaných informací, statistik, zpráv v médiích nebo na sociálních sítí. Z této analýzy následně vzejde jeden nebo více předpokladů, jak by měl hokejový zápas probíhat nebo jaká situace v něm pravděpodobně nastane. Dle toho se následně vybírá konkrétní tip z kurzové nabídky. Ten je samozřejmě ohodnocen určitým kurzem, který je další prvkem, dle kterého se rozhoduje o podání finální sázky.

Orientace v hokejových ligách a kurzové nabídce na hokej

Nabídka sázek na hokejové zápasy je relativně rozmanitá. Hokej se sice nehraje na celé planetě, tak jako například fotbal, přesto existuje velké množství lig a dalších soutěží. Většina evropských států má své národní ligy a dále i nižší soutěže. Sázet lze také na juniorské šampionáty v hokeji nebo například na hokej v rámci Olympijských her nebo přímo na každoroční Mistrovství světa v hokeji.

Každý sázející na hokej by se však v těchto soutěžích měl alespoň částečně vyznat. Ligy na jejichž zápasy se rozhodnete sázet byste samozřejmě měli znát velice dobře. Rozhodně si tedy nastudujte týmy, které soutěž hrají, jejich stručnou historii, největší hvězdy či domácí stadion a fanouškovskou podporu. Takové informace se následně mohou hodit například při sázení na hokejová derby nebo v sázení na externí události jako jsou drafty a přestupy.

Jak sázet na NHL, KHL a další zahraniční ligy?

Asi vůbec nejznámější hokejovou ligou na světě je NHL. Té se účastní ty nejlepší kluby z USA a Kanady, které pod svými křídly drží ty nejkvalitnější hokejisty na světě. Jak sázet na NHL je tedy jedním z konkrétních témat, jelikož i sázení na tuto soutěž má svá specifika. Podobně je na tom také sázení na KHL, což je liga, která spojuje především týmy z Ruska ale i přilehlých států tohoto regionu.

Hokej má svou tradici také ve Skandinávii, kde mezi kvalitní ligy patří finská Liiga nebo švédská SHL. Sázení na severské hokejové ligy má rovněž svá specifika a pokud se pro tuto cestu rozhodnete, odměnou vám mohou být zajímavé kurzy a daleko menší obezřetnost bookmakerů než v zápasech NHL či KHL.

Jak sázet na českou hokejovou ligu?

Dobrý hokej se také hraje v České republice a sázení na českou hokejovou Extraligu může být jednoznačně výdělečnou činností. V každé z těchto lig buďte však velice opatrní a nikdy do sázení nenechte promlouvat své osobní preference. Je zcela přirozené, že pokud jste doposud v hokeji neměli svůj oblíbený klub nebo hráče, tak postupem času své oblíbence získáte.

Zájem o hokej rozhodně nemusí souviset jen s podáváním tiketů. Zábava se s kurzovými sázkami rozhodně nevylučuje, přesto je dobré odlišovat kdy je nutné zvolit seriózní přístup a kdy je možné upustit uzdu zábavě. Rozhodně tedy do svých analýz a výsledných tipů nenechte promlouvat své fanouškovství a klubismus, který je v těchto ohledech nutné potlačit nebo se sázení na favorizovaný klub rovnou vyhnout.

Live sázení na hokej

Dnešní doba a pokrok dovoluje uzavírání sázek přímo v průběhu utkání. Hokej v tomto ohledu samozřejmě není výjimkou a live sázení na hokej je velice oblíbené. To je do jisté míry způsobené zmíněnými parametry tohoto sportu. Hra ubíhá relativně rychle, často se hraje „ze strany na stranu“ a díky tomu také většinou padá větší množství gólů. Taková kombinace je v live sázení velice zábavná, avšak také nebezpečná. Pečlivě tedy své sázky na probíhající hokejové zápasy zvažte a nenechte se rychlou horu unáhlit k ničím nepodloženým sázkám.

Rychlost sportu je přímo úměrná náročnosti live sázení

Čím rychlejší daný sport je, tím nebezpečnější je pro live sázení. Odstrašujícím příkladem může být například stolní tenis, na který někteří amatérští sázkaři podávají sázky podobně jako v ruletě nebo jiných casinových hrách. Každé sázce by měla předcházet pečlivá analýza, určení pravděpodobnosti a v neposlední řadě také zhodnocení kurzu. Živé sázky na hokej by v tomto ohledu rozhodně neměly tvořit výjimku!

Rozhodně se v live sázení nenechte ovlivnit strachem z promeškané příležitosti. Ve světě živých sázek se stává naprosto běžně, že některou příležitost nestihnete včas odeslat a kurz se mezitím změní nebo celá sázka zcela zanikne. Rozhodně by vás však tato skutečnost neměla tlačit k sázení bez předchozí analýzy.

Sázení na probíhající hokejové zápasy může být i přes tato rizika výhodné a v dlouhodobém horizontu jednoznačně výdělečné. Vždy je však třeba dodržovat pravidla money managementu a uzavírat své sázky s rozvahou a klidem. Více se tímto tématem zabýváme ve speciálním článku o živém sázení na lední hokej.

Jak sázet na NHL, sázení na hokej

Statistiky a práce s nimi v sázení na hokej

Statistiky už jsme v tomto článku zmiňovali několikrát. Porozumění údajům z minulých ale i právě probíhajících hokejových zápasů je pro kvalitní sázení na hokej naprosto zásadní. Statistiky poskytují o něco konkrétnější informace o výkonech jednotlivých týmů i celkovém obrazu hry než výsledky. Díky důslednému zpracování statistik z několika minulých a vzájemných zápasů nadcházejících soupeřů můžete daleko lépe odhadnout průběh či dokonce výsledek daného utkání.

Zdrojů pro statistiky je mnoho. Nejjednodušší cestou za kvalitními informacemi jsou webové databáze sportovních výsledků. Příkladem může být Livesport, kde naleznete širokou škálu sportů, lig a jednotlivých zápasů. V rámci nich pak u většiny najdete statistiky, sestavy a samozřejmě také výsledky či dokonce údaje o počtech diváků na stadionu. Další možností, kde získat přístup k podkladům pro tvorbu analýz jsou oficiální stránky lig nebo klubů. Zde by měly být statistické údaje co možná nejpřesnější. Sázkové kanceláře je často pro vyhodnocování sázek přebírají právě z těchto zdrojů.

Jaké mohou být statistiky?

Pro sázení na hokej jsou důležité statistiky z několika posledních zápasů ale i v daleko dlouhodobějším horizontu. Především v sázení na derby a na jiné tradiční duely je důležitý také historický podtext těchto zápasů. Některým klubům se zkrátka na hřišti soupeře nemusí dařit už několik let, a i takové faktory mohou mít na výsledek nadcházejícího utkání vliv. Nejvíce vypovídající jsou však statistiky z posledních zápasů a také ze vzájemných duelů obou aktuálních soupeřů. Sledujte v nich především tyto ukazatele:

  • Střely na branku a mimo ni
  • Úspěšnost střelby
  • Zablokované střely a zásahy gólmanů
  • Počty vyloučení a celkový čas hráčů na trestné lavici
  • Využívání přesilových her
  • Vyhraná vhazování

Další statistiky můžete sledovat u konkrétních hráčů. Zajímavé mohou být například kanadské body, obranné zákroky nebo počty střel. Mezi jednotlivými statistikami je dále vhodné hledat určité spojitosti. Například spousta úspěšných zákroků gólmana nesvědčí jen o jeho kvalitách ale také o často podprůměrné obraně, která na něj střely nechává projít. Góly pak samozřejmě vzejdou ze střel na branku, čím více se tedy v zápase na branku střílí, tím větší je šance, že padne gól. Při práci se statistickými ukazateli se snažte vždy uvažovat podobným způsobem.

Základní strategie v sázení na hokej

Strategií sázení existuje mnoho a většinu z nich lze používat na různé sportovní události. Některé z nich se však týkají výhradně ledního hokeje. Pojďme si nyní několik základních způsobů sázení na hokej představit:

Sázení na počty branekSázení na počty gólů v hokeji je druh sázení, ve kterém jde především o to, určit co možná nejpřesněji počet vstřelených branek. Dle tohoto odhadu se následně sází, zda bude gólů více, než určitý počet nebo naopak méně. Vsadit je však možné i přesný počet branek nebo jejich rozpětí. Tato strategie sázení na hokej patří mezi ty vůbec nejoblíbenější. Více se jí zabýváme ve samostatném článku.

Sázení na kanadské body a další individuální výkony – Hokej je kolektivní sport, ve kterém se však najde dost prostoru i pro individuální výkony. Ve většině lig jsou hráčům započítávány tzv. kanadské body. Ty může hráč získat za vstřelení gólu, za nahrávku střelci branky nebo dokonce za přihrávku hráči, který následně nahraje střelci gólu. Získat tento bod je tedy daleko jednodušší než vstřelit gól, a proto je sázení na tento ukazatel velice oblíbené. Časté je však i sázení na střelce gólů a další individuální výkony.

Strategie sázení na dlouhodobé sázky – Kvalitní sázkové kanceláře vypisují kurzy také na dlouhodobé sázky. Tzv. long shot tipy jsou vyhodnocovány až s týdenními či měsíčními odstupy od jejich podání. Týkají se totiž událostí, které může ovlivnit celá řada prvků. Sázení na dlouhodobé sázky v hokeji zahrnuje například finální postavení týmů v tabulce, postupující kluby v play-off nebo tipování, který ze dvou týmů nakonec v lize vypadne později.

Martingale strategie v sázení na hokej – Alfou a omegou martingale strategie je výběr sázek s kurzem větším než 2 a vysoký finanční rozpočet. V případě nevýherní sázky je totiž nutné vklad na dalším tiketu přesně zdvojnásobit. Každá série proher musí jednou teoreticky skončit a díky kurzům nad 2 a zdvojnásobováním vkladů se vám tedy ona zlomová (výherní) sázka vždy vyplatí. Riziko je však především v rychle se zvyšující náročnosti na vklady v případě více prohraných tiketů. Vždy tedy dobře zvažte, zda pro vás tato strategie není zbytečně nebezpečná. V hokeji lze martingale dobře praktikovat při sázení na NHL, kde jsou k vidění tradičně vysoké kurzy.

Závěr a několik rad před vstupem na hokejový trh sázek

Sázení na hokej je komplexní činností, kterou se nelze naučit za jedno odpoledne. Spoustu sázkařů si však tuto náročnost neuvědomuje a bezhlavě sází tikety bez předchozí analýzy a rozmyslu čistě na základě vlastních preferencí a hrubých odhadů. Přesto může být i kvalitní tipování hokejových zápasů zábavou a zároveň zdrojem peněz. Vždy je však třeba postupovat dle pravidel money managementu a kurzového sázení obecně. Právě této problematice se věnujeme v tomto hlavním textu ale i dalších podrobnějších článcích, na které se můžete dostat díky odkazům výše.

Před vstupem na trh hokejových sázek je žádoucí, aby každý sázkař měl alespoň základní znalosti o hokeji jako sportu, ale i o daných ligách a hráčích. Svou pozornost dále zaměřte na jednu nebo více konkrétních soutěží i zde však platí pravidlo, že míň je víc. Hokejové zápasy se v sezoně konají i několikrát do týdne a například NHL se hraje téměř nepřetržitě. V sázení na hokej je tedy velice důležitá selekce těch nejhodnotnějších tipů.

Jak už bylo řečeno výše, sázení na hokej je cestou, která nemá pevně stanovený start a cíl ale ani mantinely ve kterých se nezbytně musíte držet. Zkoušejte tedy různé strategie, ligy nebo druhy sázek. Vždy však myslete na správu svého finančního rozpočtu a nikdy zbytečně nepodstupujte příliš veliké riziko. Nejen pro sázení na hokej je vhodné využívat více sázkových kanceláří. Ty totiž mohou na danou příležitost vypisovat rozdílné kurzy i možnosti sázek. Vždy tedy využívejte ty nejvýhodnější podmínky, které máte k dispozici.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách