sazeni-na-strelce-golu-a-dalsi-individualni-vykony
11. 1. 2024
7 min. čtení

Sázení na počet gólů v hokeji | Užitečné rady a tipy

Sázení na lední hokej je rozmanitou disciplínou v rámci kurzového sázení. Sázkové kanceláře nabízejí nejrůznější možnosti sázek a jednou z nejoblíbenějších je sázení na počet branek v hokeji. Níže v článku si tento typ sázek představíme podrobněji a povíme si, jak sázet na počet gólů v hokeji, abyste byli dlouhodobě úspěšní.

Jak sázet na počet gólů v hokeji: Teorie

V ledním hokeji lze sázet na celou řadu příležitostí a odhadování počtu gólů je jednou z těch nejčastějších. Hokej je sport velice rychlý a v kombinaci s relativně malou hrací plochou vzniká spoustu akcí a napínavých situací. Ty často končí góly, kterých hokej například oproti fotbalu nabízí zpravidla daleko více. Bezbrankové výsledky zápasů jsou v hokeji opravdovou raritou a z výše zmíněných důvodů jsou oblíbené především sázky na více branek. Vsadit si však můžete na celou řadu možností.

Klasickou variantou je tip na přesný počet branek, kdy zvolíte jednu konkrétní hodnotu. Výhry však dosáhnete jen za předpokladu, že po finálním hvizdu bude součet skóre obou klubů roven právě vaší sázce. Jedná se tak o vcelku riskantní tip, který je však zpravidla odměněn vysokým kurzem.

Sázky na over/under v hokeji

Daleko častější je sázení na méně nebo více branek, než je určitá hodnota zobrazená v kurzové nabídce. Jednoduše tak sázíte, zda v utkání uvidíme například více než 3,5 gólů nebo naopak méně než 5,5 a podobně. Zajímavou možností jsou hodnoty jako více/méně než 4,0, 5,0 a tak dále. V případě, že padne právě daný počet gólů bude tiket vyhodnocen v kurzu 1 (vklad se vrací). Pokud vsadíte například více než 3-0 branek a gólů skutečně padne více než 3, tiket se vyhodnotí v daném kurzu z nabídky.

Sázet lze také na rozmezí branek. Například, že v utkání padne 2 až 4 gólů nebo jiné odlišné hodnoty. V nabídce je pak každý takový rozsah vstřelených branek ohodnocen určitým kurzem. Další variantou jsou sázky na počty branek v jednotlivých třetinách nebo na góly, které vstřelí jen jeden z klubů. Méně oblíbené jsou pak sázky na sudý nebo lichý počet branek. Zde totiž do výsledku razantněji promlouvá náhoda a taková sázka často připomíná ruletu nebo jiné casinové hry.

Jak sázet na NHL

Jak odhadnout počet gólů v hokejovém utkání

Stěžejní otázka je samozřejmě to, jak co nejpřesněji hodnotu gólů určit. Tomu by měla předcházet rozsáhlá analýza. Důležité informace se týkají především výkonů v minulých zápasech, kde jsou podstatné hlavně počty branek, ale i další faktory. Zásadní je, proti komu oba soupeři v minulých zápasech hráli a také okolnosti těchto duelů. Ve statistikách se kromě gólů soustřeďte také na střely na branku. Podobným způsobem zkontrolujte i statistiky z několika posledních vzájemných zápasů proti sobě aktuálně hrajících týmů.

Tím však sběr informací zdaleka nekončí. Podstatné jsou také faktory jako je vyčerpanost nebo zdravotní stav hráčů v soupisce. Nemocný nebo vyčerpaný hokejista na ledě rozhodně nepodá tak dobrý výkon, jako jeho zdravý a nabuzený protihráč. Z těchto informací byste následně měli být schopni poskládat komplexní skládanku, která vypovídá o tom, kolik branek lze v zápasu očekávat.

Pokud ani jeden z týmů nehraje v posledních ligových kolech nejlépe, trápí je zranění útočníků a za sebou navíc mají delší šňůru venkovních zápasů, je sázka na větší počet branek naprosto nesmyslná. Pokud by však taková situace panovala jen u jednoho z týmu, je pravděpodobné, že jeho soupeř této situace dokáže využít. V takovém případě se může vyplatit sázka na větší počet gólů, avšak jen v ohledu na jeden (silnější) tým. Podobné postupy v procesu sázení by vás měli postupně napadat automaticky.

Jak poznat dobrý kurz a kdy sázet na branky v hokeji LIVE

Poslední důležitou proměnnou před uzavřením sázky je hodnota kurzu. Ta by se měla odrážet v důvěře, kterou do sázky vkládáte. Používejte více sázkových kanceláří a vybírejte ty největší kurzy. V dlouhodobém horizontu i zdánlivě malé rozdíly hodnot mohou znamenat nezanedbatelné finanční obnosy. Pokuste se před nahlédnutím do kurzové nabídky sami odhadnout kurz, kterým byste svou sázku ohodnotili. Pokud je hodnota v nabídce větší, váš tip se vyplatí vsadit. V opačném případě můžete přejít k dalším sázkám.

Hokej je velice oblíbený také pro sázení přímo v průběhu zápasu. To je způsobeno jeho již zmíněnou svižností a také četností s jakou se hokejové zápasy hrají. Dávejte si však velký pozor na to, abyste se ve svých tipech neunáhlili a zbytečně svou nepozorností neztráceli peníze. Svou sázku vždy důkladně promyslete a podpořte ji alespoň rychlou analýzou. Na rychlou analýzu můžete využít například aplikaci od Livesportu. Nikdy nesázejte bez potřebných podkladů, a to ani v LIVE sázení na hokej!

Zajímavou strategií v živém sázení na hokej jsou sázky na protiklady. Zde se snažíte odhadnout takový zápas, ve kterém brzy dojde ke změně herního stylu. Pokud takový moment odhadnete, můžete si přijít na velice pěkné výhry. Příkladem může být zápas, ve kterém zatím nepadají branky. Pokud se však hraje hokej plný šancí, je pravděpodobné, že góly časem přijdou. Po určité době bezbrankového stavu se v nabídce zvednou kurzy na větší počet branek a právě to je moment, kdy se tato sázka vyplatí vsadit.

Skvěle tato metoda funguje u zápasů NHL, ve kterých se po první třetině hokejisté odeberou do svých kabin za stavu 0:0. V šatně musí trenér své svěřence namotivovat a vymyslet taktiku, která povede ke vstřelení gólů. To však často znamená trochu riskantnější hru ve vlastním pásmu. Právě to je ideální příležitost pro sázku například na over 1,5 branek v další třetině.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách