sportovni-sazeni
8. 9. 2022
10 min. čtení

Sportovní sázení | 100+1 informací o sázení na sport

Sportovní sázení je jedním z největších fenoménů poslední doby, příchodem internetu nabývá na síle i významu. Sportovní sázení lidem přináší skvělou zábavu, některým šťastlivcům pak také pravidelný příjem do rodinného rozpočtu, nebo dokonce hlavní zdroj příjmů. Po přečtení tohoto článku budete mít jasnou představu, co to je sportovní sázení, jak funguje sportovní sázení a jak sázet se ziskem.

Co je to sportovní sázení?

Definice sportovního sázení podle Wikipedie: “Sportovní sázení je činnost, během níž předpovídáte výsledek některé sportovní události a podle své předpovědi umisťujete sázku.” Jinými slovy řečeno, při sportovním sázení se snažíte určit, co nastane v budoucnosti a zhodnotit díky tomu své peníze (svou sázku).

Historie sportovního sázení

Sázení na sport tu s lidmi je odnepaměti. Už v dobách dávno minulých se lidé mezi sebou sázeli o to, kdo vyhraje hospodskou rvačku, nebo který kůň vyhraje dostih. Postupem času se sázení na sport etablovala v regulérní byznys, kdy do hry již vstoupila role bookmakera. Ten nabízel sázky na všechny možné výsledky a následně lidem vyplácel výhry podle předem daných kurzů.

Netrvalo dlouho a do hry vstoupily sázkové kanceláře, které začaly zaměstnávat mnoho různých bookmakerů. To dovolovalo nabízet mnohem více sázkových příležitostí na jednom místě, navíc zcela veřejně, v prostředí kamenných poboček.

V posledních několika letech se sportovní sázení rychle etablovalo také na internetu. Díky online sázkovým kancelářím má ke sportovnímu sázení přístup prakticky jakýkoliv zájemce starší 18 let s přístupem na internet. Odhaduje se, že za svůj život si alespoň jednou vsadila více než polovina světové populace. Více jak 30-40% lidí pak na sport sází pravidelně, alespoň jednou měsíčně.

Příchod kurzového sázení do prostředí moderních technologií s sebou přinesl také spoustu skvělých novinek a možností. Patří mezi ně například:

Live sázení

Live sázení sázkařům umožňuje sázet na vybrané sportovní utkání v reálném čase, přímo v jeho průběhu. Sázkaři tak mohou reagovat na právě nastalé situace na herním poli a podle toho upravovat svoji sázku. Pakliže byste se o live sázení chtěli dozvědět více, přečtěte si tento článek.

Bonusy sázkových kanceláří

Protože internetové prostředí umožňuje založit sázkovou kancelář velmi snadno a levně, na poli s online sázkovými kancelářemi vznikl obrovský konkurenční boj. Sázkovky se tak snaží o zaujetí zákazníků mnoha různými prostředky, z nichž nejzajímavější jsou registrační bonusy. Jak těchto bonusů využít se můžete dočíst v našem předešlém článku. V případě, že jste si pro své sázení vybrali Tipsport nebo Chanci, doporučujeme vám přečíst si také článek o tom, jak převést Nety na peníze?

Na co se dá sázet?

Nebudeme zase tolik přehánět, když řekneme, že v současné chvíli se dá sázet prakticky na cokoliv. Sázkové kanceláře nabízejí sázky na všechny běžně známé sporty, některé z nich pak ve své nabídce mají také sázky na exotičtější sportovní odvětví, případně ligy nebo sázkové příležitosti. Dále jsou k dispozici také doprovodné sázky, jako například sázky na společenské, politické či ekonomické události. A nakonec nesmíme zapomenout na fantasy sázky (kdy se proti sobě staví týmy, které spolu v daném kole ani nehrají) a další zábavné možnosti, jimiž nám sázkové kanceláře chtějí zprostředkovat co nejvíce zábavy.

Jak funguje sportovní sázení?

Jak jsme si řekli už v úvodu tohoto článku, v současné chvíli je nejběžnějším a zdaleka nejrozšířenějším modelem sázení v sázkových kancelářích, ať už v kamenných (jsou na ústupu) nebo online. V tomto případě sázková kancelář nabídne širokému publiku sázkové příležitosti, na které se dá vsadit, a samozřejmě také kurzy, při jakých se dá vsadit a člověk se pak rozhodne, zdali o vybranou příležitost projeví zájem.

Sázky lidé uzavírají také na tzv. „burzách sázek“, které zprostředkovávají obchod mezi dvěma sázejícími. Burzy sázek v České republice bohužel nejsou, vinnou českého loterijního zákona, v současné chvíli dostupné.

Na čem sázkovky vydělávají?

Sázkové kanceláře vydělávají na tzv. marži. Jedná se o poplatek započítaný ve výšce kurzů – o tento poplatek jsou vypisované kurzy zkracovány. Marže na větších sázkových trzích jsou menší, na menších sázkových trzích však mohou dosahovat i více jak 10%.

Sportovní sázení jako zdroj obživy

Pro většinu sportovních sázkařů je sportovní sázení spíše koníčkem, nevyčerpatelnou studnicí zábavy a vzrušení, najdou se však i sportovní sázkaři, kteří dokážou nahlédnout za oponu ziskového sázení a touto činností si vydělávají na pravidelné bázi. Cílem našich stránek je přinášet vám takové informace, abyste se postupem času mezi takové sázkaře mohli zařadit taky.

Klíčem k ziskovému sázení je value bettingbankroll management. Práci při hledání výhodných sázek vám potom může usnadnit třeba steam chasing či porovnávání kurzů. O správnosti vaší sázky se pak můžete ujistit díky zavíracím kurzům.

Sportovní sázení vs. obchodování na burze

Jakmile proklouznete do tajů sportovního sázení, uvědomíte si, že se tato činnost v lecčem podobá obchodování na burze. Této problematice jsme se věnovali v jednom ze starších článků.

Jak založit bankroll pro sportovní sázení?

Díky bonusům sázkových kanceláří můžete svůj bankroll na sázení (peníze určené pro sportovní sázky) založit i bez toho, abyste investovali své vlastní peníze. Jak na to jsme vám poradili v tomto článku.

Sportovní sázení strategie

Strategie pro sportovní sázení je naprosto klíčová. Bez nich se zisků dosahuje jen velice těžko. Strategie sázení, které již byly vynalezeny, bohužel většinou nefungují tak, jak by měly (až na malé výjimky). Poznatky z nich získané jsou ovšem velice cenné. Můžete je použít jako opěrný bod pro vývoj své vlastní strategie sázení.

Psychologie ve sportovním sázení

Psychologie ve sportovním sázení hraje obrovskou roli. Pakliže nejste psychicky dostatečně odolní, je to podobný problém, jako byste nedokázali objevit tu správnou strategii sázení. Vzhledem k tomu pro vás připravuje články o psychologii sázení. Jejich cílem je, abyste si uvědomili některé psychologické jevy a mohli se jim tak lépe bránit.

Sportovní sázení tipy

Pakliže nechcete a nebo nemůžete věnovat několik hodin denně procházení statistik a hledání ziskové sázky, máte ještě jednu možnost. Svěřit se do rukou odborníků. Ale pozor! Svět sportovního sázení je doslova zahlcen podvodnými sázkovými servisy a tipy, které vás přivedou na mizinu. Proto vám doporučujeme, abyste tipy nakupovali pouze z verifikačních serverů. Jediným profesionálním verifikačním serverem je WinningTipsters.cz.

WinningTipsters.cz nabízí placené tipy na sázení od verifikovaných sázkových servisů. Díky tomu skutečně jistotu, že vás servis nebalamutí smyšlenými výsledky (ROI, počet výher, zisk), ale že dokáže být skutečně v zisku. Sázkovému poradenství WinningTipsters.cz jsme věnovali celou recenzi.

Tipy na sázení zdarma / free tipy na sázení

Placené tipy na sázení nejsou jedinou cestou k ziskovému sázení bez práce. Další možností jsou tipy na sázení zdarma (nebo chcete-li „free tipy na sázení“), které najdete i na našich stránkách. O tipy na sázení zdarma se u nás stará Betting-girl, roky prověřená sázkařka a jedna z nejvýraznějších postav české bettingové scény.

Je sázení na sport legální?

Ano, sázení na sport je legální ve většině zemí včetně České republiky. Sázení na sport v Čechách upravuje tzv. Loterijní zákon. Sázení u nás se mohou účastnit všichni lidé starší 18 let, kteří jsou svéprávní a nepatří do RVO (Rejstříku vyloučených osob).

Jaké další výhody má sportovní sázení?

Kromě toho, že vám sportovní sázení může přinést hromadu napětí a potřebný adrenalin, se na něj dá dívat jako na zdroj obživy, alespoň pokud dokážete prokouknout jeho fungování. Další nespornou výhodou sportovního sázení jsou potom live streamy, které poskytují v online sázkových kancelářích. Díky těmto streamům se můžete dívat na tisíce sportovních přenosů zdarma, výměnou za běžnou sportovní sázku.

Sportovní sázení – jak začít?

Máte chuť na trochu adrenalinu, nebo byste se rovnou po vzoru profesionálních sázkařů chtěli vrhnout do sázení na sport? Potom nezbývá, než si vybrat správnou sázkovou kancelář a zaregistrovat se do ní. Hned poté budete mít svět sportovního sázení plně otevřený!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách