10. 2. 2021
2 min. čtení

Tip na tenis: Aryna Sabalenka nepostoupí do čtvrtfinále Australian Open

Australian Open, ženy, tvrdý povrch, Sabalenka nepostoupí do čtvrtfinále, 1,90 (tipsport/chance)

Běloruská tenistka Aryna Sabalenka je aktuálně 7. hráčkou žebříčku WTA a na Australian Open rozhodně patří k favoritkám. K tomu, aby se dostala do čtvrtfinále, musí zvládnout ještě dva zápasy.

Aryna Sabalenka vs. Ann Li

V tom prvním zápase se Běloruska utká s Američankou Ann Li (WTA 69). Li je 20letá talentovaná tenistka, která má za sebou velmi povedenou přípravu na Australian Open. Na přípravném turnaji v Melbourne postupně porazila Perez (WTA 238), Kudermetovou (WTA 36), Cirsteu (WTA 68) a Brady (WTA 24). Díky tomu došla do finále, které se ale z rozhodnutí pořadatelů nehrálo. Dobře si vede i na Australian Open, kde ve dvou setech porazila Zhang S. (WTA 35) a Cornet (WTA 54). Oproti tomu Sabalenka na přípravném turnaji v Melbourne prohrála s Kanepi (WTA 65) a v zápase s Kasatkinou (WTA 75) měla v prvním setu velké problémy. Sabalenka je i tak v zápase s Li výraznou favoritkou, ale férový kurz na její výhry nevidím níž než kolem 1,30.

Aryna Sabalenka vs. Serena Williams/Anastasia Potapova

V případě postupu přes Li by si Sabalenka o postup do čtvrtfinále zahrála buď se Serenou Williams (WTA 11) nebo Anastasií Potapovou (WTA 101). Dá se asi očekávat, že souboj Američanky s Ruskou dopadne ve prospěch Sereny Williams. To by pro Sabalenku samozřejmě nebyla vůbec snadná soupeřka. Serena v přípravě dokázala porazit i největší favoritku Australian Open Osaku (WTA 3) a v prvních dvou kolech na Australian Open proti Siegemund (WTA 49) a Stojanovič (WTA 99) ztratila dohromady pouze pět gemů. Troufám si tvrdit, že v zápase se Serenou Williams by měl být férový kurz na výhru Sabalenky někde kolem 2,50.

Závěr

Sabalenku čekají v boji o čtvrtfinále Australian Open dva velmi těžké zápasy a i když se asi může stát, že Serena Williams prohraje svůj zápas s Potapovou nebo se zraní, a postup se tím pro Sabalenku výrazně usnadní, férový kurz na nepostup Sabalenky do čtvrtfinále vidím spíše někde kolem 1,60.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách