10. 1. 2021
3 min. čtení

Tip na tenis: Sara Sorribes Tormo – Marta Kostyuk (11.1.)

WTA 500 Abu Dhabi, tvrdý povrch, vítěz zápasu: Sara Sorribes Tormo, kurz 2,70 (tipsport/chance, sazkabet)

Ve čtvrtfinále turnaje WTA 500, který se hraje na tvrdém povrchu v Abu Dhabi, hlavním městě Spojených arabských emirátů, se utkají španělská tenistka Sara Sorribes Tormo (WTA 66) a ukrajinská tenistka Marta Kostyuk (WTA 99).

Sorribes Tormo je 24letá tenistka, která je v současné chvíli jen pár míst od svého žebříčkového maxima, kterým je 64. pozice na žebříčku WTA. Tato Španělka preferuje antuku, ale v posledních letech se zlepšuje i na rychlejších površích. Jde o hráčku, která soupeřkám dokáže tenis hodně znepříjemnit, a to častým střídáním rotací a délky úderů, které navíc zahrává s velkou přesností. Její “antukový” styl hry je také charakteristický menším počtem nevynucených chyb. Dobrou formu Sorribes Tormo ukázala už na konci loňské sezóny v Ostravě, kde na halovém turnaji WTA došla do čtvrtfinále. Na turnaji v Abu Dhabi má za sebou tři úspěšné zápasy, když si poradila s kometou loňské sezóny Podoroskou, solidní hardařkou Perou a překvapením tohoto turnaje Gasanovou.

Marta Kostyuk je teprve 18letá talentovaná tenistka, která na sebe výrazným způsobem upozornila už před třemi lety na Australian Open, když jako patnáctiletá dívka došla do třetího kola. Mezi 100 nejlepších tenistek žebříčku WTA se ale dostala až v závěru loňské sezóny. V té se jí nejvíce podařilo US Open, kde došla po výhrách s Kasatkinou a Sevastovou do třetího kola. V něm pak uhrála set na pozdější vítězku turnaje Osaku. V úplném závěru sezóny pak Kostyuk přidala dvě finále na hardových turnajích ITF v Americe. V Abu Dhabi prozatím stejně jako Sorribes Tormo ztratila jeden set, s tím že los měla z mého pohledu o něco snazší. Poradila si tu s veteránkou Hradeckou, nepříjemnou deblovou světovou jedničkou Hsieh a antukářkou Zidansek.

Pro 18letou Kostyuk rozhodně nepůjde o snadný zápas. Její výhodou je, že je zvyklá tvořit hru, což proti obranářce Sorribes Tormo bude určitě nutností. Španělská tenistka ale hraje v solidní formě a soupeřkám dokáže hru hodně znepříjemnit, podobně jako Hsieh, se kterou tu Kostyuk musela hrát tři sety. Podobně vyrovnanému zápasu bych se nedivil ani tady a myslím, že kurz na výhru Španělky je nastaven příliš vysoko. Férový kurz vidím spíše někde kolem 2,40.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách