Červencový esport
27. 6. 2024
4 min. čtení

Tipy na červencové sázení aneb esport v červenci

První prázdninový měsíc nám kromě vysokých teplot přinese i zajímavé sázkové příležitosti v esport světě. V článku se zaměříme na několik her a turnaje, které budou pokrývat i české sázkové kanceláře. Předzápasové sázky dop oručujeme kombinovat s LIVE sázkami podle toho, jak se který zápas bude vyvíjet – jedná se o zajímavou možnost, jak zkusit ochránit své původní sázky.

Červencový CS esport

Na velikém progamingovém eventu Esports World Cup 2024, který se odehraje v Rijádu v Saudské Arábii, se objeví i Counter Strike. Ve dnech 17. až 21. července se celkových patnáct týmů utká o trofej a peněžní odměny ve výši jednoho milionu dolarů.

Podle současného hodnocení týmů na webu HLTV lze usoudit, že se do playoff části dostanou týmy Spirit, Vitality, Mouz a FaZe. Zda si některý z nich sáhne ale i na vítězství celého turnaje, si netroufáme tipnout. Aktuální úroveň účastníků je totiž tuze vyrovnaná. 

Koncem měsíce, 29.6. až 4.7., se v Dánsku odehraje skupinová fáze BLAST Premiere Fall. Jarní část vyhrál tým Spirit, který se bude snažit svůj post obhájit proti klasickým oponentům. Zápasy, které se odehrály na jaře, byly vyrovnané. Dovolíme si však tvrdit, že se z šestnácti týmů do playoff části probojuje top čtyřka – Spirit, Vitality, Mouz a FaZe. 

Česká Counter Strikeová esport scéna naplno zahájí svou letní část. Tipsport CS Summer bude hostit dvanáct týmů, které si to 11.7. -14.7. rozdají v uzavřené kvalifikaci a v období mezi 18.7. – 21.7. ve skupinová fázi. Offline finále se bude odehrávat začátkem srpna. Obhájí Dynamo Eclot svůj post jedničky z jarní části turnaje? Červencový esport

LoL progaming v červenci

V průběhu celého léta budou pokračovat regionální ligové soutěže a to včetně té evropské. Po prvních kolech je v čele tabulky LEC překvapivě tým fnatic s českým midlanerem Humanoidem, ale zápas proti nejlepší týmu Evropy – G2 – před pár dny prohráli. Střed tabulky je zatím pekelně vyrovnaný a nad tím, kdo se dostane do playoff části stále visí otazník. 

Aktuální meta v League of Legends je vhodná pro defenzivní i ofenzivní strategie, ale většina her napříč všemi ligami se pohybuje v rozmezí 20-30 killů. U některých zápasů kurzy sázkových příležitostí na počet killů zůstávají nadhodnoceny i po fázi výběru hrdinů. Díky tomu lze výhodně vsadit na Over nebo Under – samozřejmě záleží na zvolených hrdinech. 

Česká regionální liga, Hitpoint Masters, odehraje v červenci 6. a 7. hrací týden. Jedná se o poslední týdny letní části této soutěže, ale datum playoff ještě nebylo oznámeno. Můžeme však očekávat, že doposud neporažený tým Entropiq bude ve své vítězné šňůře pokračovat i nadále. Jejich dominanci je nejblíže tým Unity se skóre 6V – 3P. 

I League of Legends se dostalo na obrovský esport event v Saudské Arábii. LoL část Esports World Cup 2024 se odehraje ve dnech 4.7. až 7.7.. Zúčastní se jí celkem osm týmů z nejlepších regionálních lig (LEC, LCK, LPL a LCS) a opět lze očekávat dominanci korejských a čínských týmů.

Červenec toho fanouškům esportu nabízí opravdu hodně a zejména první ročník rijádského šampionátu progamingových klubů s celkovým prize-poolem v hodnotě přes 60 milionů dolarů bude nejžhavějším letním eventem.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách