Tipy na červnové sázení aneb esport v červnu
23. 5. 2024
6 min. čtení

Tipy na červnové sázení aneb esport v červnu

Začátek léta býval často velmi chudý na esportové zápasy, ale letošní konec května a celý červenec s sebou přináší kromě vysokých teplot i spoustu zajímavých sázkových příležitostí. Všechny níže zmíněné esport události v červnu pokrývají největší české sázkové kanceláře TipsportFortuna. Některé z těchto esportových eventů lze nalézt i u dalších tuzemských sázkovek (Chance, Betano…).

Counter Strike esport

Intel Extreme Masters Dallas

Vše začne oblíbenou střílečkou, kterou čeká velký offline turnaj v Severní Americe: Intel Extreme Masters Dallas. Ten je klasicky pořádaný pod taktovkou esportové organizace ESL a začíná už 27. května. Celkových 16 týmů se utká o velmi ceněný titul a vysoké finanční odměny.

Časy zápasů jsou pro nás, české sázkaře, nepříliš přívětivé. Skupinová část se bude hrát přes všední dny v nočních a brzkých ranních hodinách. Jen semifinále a samotné finále vychází na víkend. Hlavní otázkou však je, kdo se zvládne dostat do playoff fáze?

První kolo zápasů totiž ve většině případů vypadá vcelku jednoznačně, ale Lower Bracket ještě může zamíchat kartami a fanoušci Counter Strike esportu dobře vědí, že nic není jisté. Vzhledem k aktuálnímu power rankingu týmů a pohledu na poslední velký turnaj si dovolíme predikovat, že do playoff části se dostane Faze, MOUZ, Vitality, Natus Vincere a G2.

Tipy na červnové sázení aneb esport v červnu

MOUZ aktuálně sedí na devíti zápasové vítězné šňůře, ale z dubnového IEM Chengdu víme, že zkušený tým veteránů z Faze je dovede porazit. Dočkáme se i v Dallasu odvetného finále mezi těmito dvěma celky?

BLAST Premier

Na IEM Dallas 2024 pak naváže jarní finále zápasové série BLAST Premier. To se odehraje v Londýně 12. června až 16. června a rozdá si to v něm osm týmů. Mouz zde bude chybět, takže otázkou zůstává, zda bude některý z účastnících se mančaftů schopen konkurovat Fazeu. BLAST Premier Spring Final 2024 nabídne během pěti dnů akcí nabitou podívanou.

Samozřejmě nesmíme zapomenout naši českou esportovou scénu ve hře Counter Strike. Tipsport CS Spring bude zakončeno výbušným offline playoffs ve dnech 31.5. až 2.6. To se bude hrát ve Vodafone Playzone aréně a je otázkou, zda i v jarní části dosáhne na vítězství tým Dynamo Eclot a potvrdí svou roli favorita po zimní části?

League of Legends esport

V květnu se hrající první letošní mezinárodní turnaj nám může dost napovědět o tom, jak bude vypadat letní část profesionálních regionálních lig v League of Legends. Na MSI 2024 zvednuli nad hlavu trofej borci z týmu Gen.G, ale všechny zápasy už od skupinové fáze nabídly to nejlepší. Dá se očekávat, že se po MSI meta v League of Legends uklidní a po novém patchi bude pravděpodobně padat méně killů na mapu.

Regionální ligy

V červnu nás čeká návrat do regionálních lig, konkrétně do jejich letní části. Vše odstartujte 8. června evropská LEC, kde lze očekávat celosezónní dominanci celku G2, který na MSI podal respektu hodný výkon. Fnatic, jakožto druhý evropský reprezentant, sice nezářil tak moc, ale účast na mezinárodním turnaji ukázala jeho sílu – jenomže základní část ligy jim dělá často problémy a opravdu hrát začínají až v playoff části. Dokáže jejich český midlaner Humanoid prokázat opět své kvality a dotáhnout je na první příčky tabulky?Tipy na červnové sázení aneb esport v červnu

Následovat bude 12.6. korejská LCK, z níž pochází aktuálně nejsilnější tým Gen.G. Zde můžeme opět očekávat souboj o první příčku mezi nimi a T1. O tři dny později, 15.6., se připojí i americká LCS a my jsme zvědaví, zda Team Liquid Honda podá stejně kvalitní výkony jako ve skupinové části MSI. Čínská LPL, která je známá především pro své hry s velkým množstvím killů, ještě nemá oznámený den začátku letošní části, ale dá se očekávat, že nebude příliš zaostávat za ostatními regioiny.

Český esport je rok od roku kvalitnější a dokazují to i tuzemské celky ve hře League of Legends. I proto se vyplatí sledovat Hitpoint Masters, což je oficiální česká liga. Její letní část se odehraje od 28. května do 12. července a pravděpodobně zase nabídne velkolepé soupeření o první příčku mezi Esubou a Entropiq. Nicméně i další týmy si brousí své tesáky a zápasy nabídnou kvalitní podívanou.

Valorant esport a Champions Tour

Červen nabídne i finální část VALORANT Champions Tour: Masters Shangai, která se letos pořádá v Šanghaji ve dnech 23. května až 9. června. Nejlepší týmy světa se zde utkají o prize pool v hodnotě jednoho milionu dolarů. Čas  y zápasů budou v dopoledních hodinách a turnaj je tak vhodný pro sázkaře, kteří mají v tuto dobu volno a zvládnou krýt se sázky při LIVE sázení.

Ať už Counter Strike a Valorant turnaje nebo regionální ligy v League of Legends – červen nabídne opravdu mnoho esportových zápasů v oblíbených videoherních titulech, což samozřejmě znamená neskutečné množství sázkových příležitostí. Pokud si nejste jisti, jak na esport, projděte si naše starší články, kde vám radíme, jak sázet na League of Legends, Counter Strike, Valorant, ale i na další esportové hry.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách