19. 1. 2021
10 min. čtení

UFC Fight Night Chiessa vs Magny | analýzy a tipy na sázení

UFC chtiví fanoušci prožívají opravdové hody. Další event (UFC Fight Night Chiessa vs Magny) se totiž mimořádně odehraje uprostřed týdne, tedy ve středu 20.1. První zápasy odstartují v 15:00 našeho času a já jsem tipnul, jak by mohly dopadnout. Na konci analýz najdete také můj tiket. Sestává ze všech mých tipů dohromady (abych nezabíral místo s jednotlivými tikety).

Victoria Leonardo vs Manon Fiorot

Američanka má slabší postoj a snaží se brát soupeřky na zem. Ani na zemi to ovšem není nic extra a vůbec se mi nelíbí její fight IQ. Například 5x v řadě kop na hlavu… Francouzka Fiorot je naopak velmi tvrdou postojářkou s většinou výher na KO. V postoji to bude na jednu branku a ani na zemi se Francouzka neztratí. Wrestling a zem mají bojovnice na podobné úrovni. Francouzka přejede Američanku rozdílem třídy. Sázím na ni v kurzu 1,54, ale očekávám rychlý pokles kurzu. Potom bych se nebál dát Francouzku na KO v kurzu 3,10 kde je taky skvělá hodnota.

leonardo-vs-fiorot-1

Umar Nurmagomedov vs Sergey Morozov

Rus má skvělý wrestling a jeho kontrola na zemi je opravdu výborná. Navíc hodně často místo úderů na zemi chodí po submisích. Morozov taky není žádný nazdárek a v postoji bude nebezpečný, ale tuším, že Rus nenechá nic náhodě a hned ho vezme na zem kde Kazach nebude mít šanci. Sázkovou příležitost tady bohužel nevidím.

nurmagomedov-vs-morozov

Mike Davis vs Mason Jones

Potenciální zápas večera je už na prelims! Američan Davis má větší zkušenosti s kvalitnějšími bojovníky, ale neporaženého Velšana Jonese je neradno podceňovat. Američan má všechny výhry před limitem, ale Jones je velmi odolný borec. Očekávám tady krásný souboj, ve kterém ovšem jen těžko hledat favorita. Já si tady vsadit netroufnu, ale nejlepší kurz vidím na výhru Jonese 2,32.

davis-vs-jones

Francisco Figueiredo vs Jerome Rivera

Američan Rivera si po svém nepovedeném debutu v UFC kde vyfasoval tvrdé KO musí napravit reputaci. Jedná se o velmi solidního zemaře, ale ten postoj je celkem mizerný. Brazilec Figueiredo na tom ovšem není o nic lépe, spíš naopak… Jeho obrana v postoji je napraosto tragická. Čekal jsem, že teda bude dobrý alespoň na zemi, ale musím říct, že tady bude mít výhodu Američan. Brazilcovou jedinou předností jsou jeho tvrdé údery, ale to na UFC prostě nestačí. Sázím na underdoga Riveru v kurzu 2,19.

figueiredo-vs-rivera

Tip: Přečtěte si, jak sázet na MMA a začněte tvořit své vlastní MMA analýzy!

Dalcha Lungiambula vs Markus Perez

Brazilec Perez je v UFC známý pro svoji odolnost. I když už prohraje a hodně inkasuje, tak na KO prohrál jenom jednou. Brazilec asi bude muset vsadit na svůj wrestling, aby dostal Dalchu na zem. To by ovšem mělo nahrávat Dalchovi do karet, protože jeho obrana proti takedownům je na velmi solidní úrovni. Podle mě se zápas tedy většinu času bude odehrávat v postoji kde musím dát lehkou výhodu Dalchovi. Perez sice nemá špatný postoj, ale je takový hodně divoký a soupeř by si ho měl zvládnout pohlídat. Dalcha má pořádné bomby, ale Perez přežil i proti větším bombarďákům, tak proč ne teď? Dalcha na body v krásném kurzu 9,00 se prostě musí zkusit.

lungiambula-vs-perez

Su Mudaerji vs Zarrukh Adashev

Číňan Mudaerji je velmi nebezpečný postojář. Posledně jsem trefil jeho výhru na KO proti Gordonovi a i teď to vidím podobně. Kurz na jeho výhru na KO je slabý – 1,50, ale jeho výhra v 1. kole v kurzu 2,20 se mi už zamlouvá o poznání více. Jeho soupeř je velmi nezkušený Uzbek Adashev, který má na profi scéně jenom 5 zápasů. Z nich navíc 2× prohrál právě v 1. kole. Posledně padl s T. Namem za 32 sekund (ten se představí na stejné kartě).

mudaerji-vs-adashev

Ricky Simón vs. Gaetano Pirrello

Američan Simón je velmi nekompromisní borec. Jeho wrestling je opravdu výborný a doručí v průměru skoro 7 takedownů za 15 minut, což patří mezi absolutní TOP v UFC. Moc si nedokážu představit, že by mu mohl Belgičan vzdorovat, když právě jeho obrana proti takedownům je řekněme diskutabilní. Belgičan má celkem nebezpečný postoj, ale Ricky na mě i v postoji působí lépe. Američan vyhraje minimálně na body, ale takovou submisi by taky mohl dotáhnout. Raději vsadím pouze na to, že vyhraje v kurzu 1,24 a k něčemu to přihodím.

simon-vs-pirrello

Omari Akhmedov vs. Tom Breese

Tohle bude velmi vyrovnaný zápas, i když Breese je celkem jasný favorit. Angličan bude mít masivní výhodu v postoji a v kardiu. Rus Akhmedov na druhé straně ovšem nabídne velmi kvalitní wrestling, se kterým potrápil i bývalého šampiona Weidmana. Breese ovšem ani na zádech není vůbec špatný, ba naopak. Jako pravý černý pás v BJJ už několikrát ukončil soupeře právě ze zad. Rus se ovšem ukončuje těžko a dokud’ má z čeho brát, tak se proti němu bojuje dost obtížně. Akhmedov navíc podává velmi konzistentní výkony, což se o Breesovi rozhodně říci nedá. Přesto musím dát lehkou výhodu Angličanovi, ale sázet rozhodně nedoporučuji. Jediná příležitost bude LIVE, když by Rus vyhrál první kolo a na Angličana by se výrazně zvedl kurz. Rus je po prvním kole poloviční a Angličan by měl od druhého kola převzít otěže zápasu do svých rukou.

akhmedov-vs-breese

Lerone Murphy vs Douglas Andrade

Velkou výhodu co se týče stylu by měl mít Angličan Murphy. Je to totiž o dost lepší postojář než brazilský veterán Andrade. Brazilec je sice hodně odolný a rozdává pěkné bomby, ale ta rychlost a delší dosah rukou o 13 cm prostě budou hrát pro Murphyho. Za zmínku stojí i Murphyho solidní wrestling, ale nemyslím si, že v tomto duelu se bude rozhodovat na zemi. Brazilec má úctyhodných 19 KO, ale neočekávám, že by přidal svoje dvacáté. Vsadil jsem na Murphyho na body, protože Brazilec je velmi odolný a knockoutovat ho dokázal pouze šampion Yan. Murphy se navíc vyloženě za KO nepožene a spokojí se s bodovou výhrou. Kurz 3,70 se mi opravdu líbí.

murphy-vs-de-andrade

Matt Schnell vs Tyson Nam

Souboj dvou Američanů se rozhodne v postoji. Schnell sice více úderů rozdá, ale Nam má neskutečné granáty. Dříve nebo později Schnell zjistí, že Namovi údery už dlouho nesnese a rozhodne se vzít boj na zem. Nam má ovšem velmi kvalitní obranu proti takedownům a byt’ Schnell je dobrý zemař, tak jeho wrestling paradoxně za moc nestojí a nemyslím si, že dostane Nama pod sebe. Řekl bych, že tady bude jenom otázkou času než Nam trefí čistý úder na hlavu soupeře. Schnellova odolnost není moc velká a to v souboji s Namem určitě nechcete. Posledně jsem trefil Namovu výhru na KO a proti Schnellovi to vidím stejně. Nam už má hodně porážek na body a poslední dobou si prostě chodí pro ukončení za každou cenu. Nama na KO za 2,35 beru všema deseti.

nam-vs-schnell

Roxanne Modafferi vs. Viviane Araujo

Hodně lidí sází na Američanku Modafferi, protože je vždy velký underdog a překvapivě často se jí daří vyhrávat. Americká veteránka sice není moc technicky vybavená, ale její srdce a odolnost jsou až neskutečné. V tomhle duelu to ovšem stačit nebude. Brazilka Araujo je bez debat lepší postojářka i zemařka. Modafferi bude muset jít po takedownu, ale Araujo patří v odmítání takedownů k nejlepším, a i když by se nějakým zázrakem boj na zem přesunul, tak Araujo je v BJJ prostě jinde než američanka. Brazilka by měla v zápase dominovat a vyhrát na body, ale výhodný kurz tu hledám marně.

modafferi-vs-araujo

Ike Villanueva vs. Vinicius Moreira

No upřímně oba tito bojovníci se neřadí mezi to lepší co může UFC nabídnout. Moreira může nabídnout překvapivě kvalitní zem a velmi dobré pokusy o submise, ale jeho velkou slabinou je skleněná brada která většinou nevydrží téměř nic. Villanueva se v UFC stal mým oblíbencem. Ne snad, že by vyhrával, ale 2× jsem trefil, že prohraje v kurzech (4,50 a 1,77). Jinak je to takový dirty boxer se solidním úderem. Villanueva už ovšem 5× prohrál na submisi a na zemi je špatný obecně. Zápas rozhodne jeho schopnost odmítat takedowny. Ta se zdá být solidní, ale Moreira dá do těch pokusů o takedown úplně vše a to mě znepokojuje. Když uspěje, tak vyhraje na submisi a jestli ne, tak prohraje na KO. Za mě je lehký favorit Villanueva, ale to nic nemění na tom, že kurzy jsou bohužel dost marné.

villanueva-vs-moreira

Warlley Alves vs. Mounir Lazzez

Tunisan Lazzez je komplexní a kvalitní bojovník. Brazilce Alvese poslední dobou hodně trápí chabé kardio. Jestli nedokáže ukončit Lazzeze během prvního kola, tak to s ním bude vypadat hodně bledě. Lazzez ovšem ukázal, že je velmi odolný a jeho poslední výkon potvrdil, že tenhle bojovník míří hodně vysoko. Kurzy opět nejsou nic moc, takže Lazzezovu výhru v kurzu 1,42 přikládám k výhře Simóna za 1,24 což nám dělá celkový kurz 1,76.

alves-vs-lazzez

Michael Chiesa vs. Neil Magny

Velmi těžký zápas na sázení. Čekám, že tenhle zápas se rozhodne v graplingu. Chiesa je pro mě v tomto ohledu lepší bojovník. Problém je, že jedeme na 5 kol a Chiesovo kardio je takové všelijaké. Poslední dobou se ovšem zdá, že na kardiu hodně zapracoval a už je na tom evidentně lépe, i když Magnyho kardio bude pořád lepší. Magny je ten typ bojovníka, který moc soubojů neukončí před limitem a vyhrává hlavně na body. Chiesa vyhrává hlavně na submise a jen třetinu výher má na body. Magny posledních 5 let vůbec nebojoval proti kvalitním graplerům a to přináší jenom další otázky. Kdyby se bojovalo na tři kola, tak dám Chiesu, ale jedeme na pět, takže nemůžu. Na hlavní zápas se těším, ale po dlouhé době ho nevsadím.

chiesa-vs-magny

Tiket:

tiket-ufc

(pro náhled celého tiketu prosím rozklikněte)

Ještě nemáš dost? Čti i naše další preview!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách