5. 2. 2021
10 min. čtení

UFC Fight Night | Overeem vs Volkov

Další UFC turnaj je za rohem, hlavním tahákem je pochopitelně zápas Overeem vs Volkov, ovšem já se těším i na další zápasy. V tomto článku rozeberu zápas po zápasu a poradím vám, na co si v nadcházejícím UFC Fight Night vsadit.

Ode Osbourne vs Jerome Rivera

V prvním duelu se utkají dva Američané. Jerome Rivera je velmi solidní zemař, který má 7 z 10 výher na submisi, ale problémem je, že na to aby dostal soupeře na zem má dost chabý wrestling. Postoj nemá o moc lepší a těžko pro něho hledám cestu k vítězství. Ode Osbourne je lepší postojář a jeho wrestling by měl stačit na to, aby ho Rivera nedostal na zem. Když už se ovšem na zem dostane, tak je sám dost dobrým zemařem. Viděl jsem u něj i submise ze zad a Osbourne by nemusel ztrácet ani na zemi. Za mě je Osbourne jasný favorit. Kurz 1,45 na něj zvažuji.

osbourne-vs-rivera

Timur Valiev vs Martin Day

Američan Day má velkou výhodu 15 cm v dosahu paží, ale ani tato výhoda mu stačit nebude. Nelíbí se mi ani jeho fight IQ, když se často nedrží své taktiky a už kvůli tomu několikrát zbytečně prohrál. Američan to má v UFC zatím (0-3) a rus ho už zřejmě připraví o smlouvu. Valiev je skvělý wrestler, který má i solidní postoj. Day má jedinou šanci a to vyhrát na KO, ale Rus nebyl nikdy ukončen před limitem a navíc je dost odolný. Rus vyhraje zřejmě na body na kontrolu a bohužel se obávám, že to bude dost nezáživný duel. Kurzy tu za moc nestojí…

valiev-vs-day

Youssef Zalal vs Seung Woo Choi

Tak tohle bude zábava. Mladý prospekt Zalal má kvalitní postoj a je to i vcelku nebezpečný zemař. Jeho wrestling je takový průměr a posledně měl problém s kardiem což mě trochu zneklidňuje, protože tenhle zápas vzal na short notice. Korejec Choi je velmi kvalitní postojář. Na rozdíl od Maročana nemá tak dobrou zem, ale zase má velmi solidní schopnost odmítat takedowny a při Zalalově wrestlingu se nedá moc čekat, že se tento zápas dostane na zem. Vidím to na vyrovnaný zápas v postoji kde těžko hledám favorita, ale Maročan měl v posledním zápasu problém s kardiem a teď bere zápas na poslední chvíli což pro něj bude náročnější. Velký kurzový favorit je tu Zalal, ale to bude zřejmě tím, že v UFC to má (3-1) a ty 3 výhry neměl s příliš kvalitními soupeři. To Choi má v UFC bilanci (1-2), ale za to mnohem silnější soupeře. Za mě to bude vyrovnaný duel ve kterém těžko hledám favorita pro výhru na body, ale bookmakeři mi to dost usnadnili, tak dávám Choie na body v kurzu 5,00.

choi-vs-zalal

Molly McCann vs Lara Procópio

První ženský duel na kartě. Obecně zastávám názor, že Britka McCann je trochu přeceňovaná. Přece jenom žádné moc kvalitní soupeřky neporazila, a když už proti nim dostane šanci, tak vždy tvrdě narazí. Brazilka Procópio je velmi solidní graplerka, ale byt’ posledně prohrála na SD s kvalitní Rosou, tak předvedla že i v postoji má co nabídnout. Tady bude mít obrovskou výhodu co se týče rozpětí paží a to 14 cm. McCann bude mít v postoji s Brazilkou co dělat a na zemi je Procópio mnohem nebezpečnější. Brazilka tu má více cest k vítězství a jdu proti většině, když sázím na její výhru v kurzu 2,15. Nedoporučuji jinou formu sázky, protože Procópio je skvělá zemařka a může vyhrát i na submisi.

mccann-vs-procopio

Karol Rosa vs Joselyne Edwards

Brazilka Rosa je skvělá postojářka. Kromě postoje nabídne i velmi solidní zem. Panamanka Edwards je taky velmi dobrá postojářka, ale zem ani wrestling k tomu nepřidá. Edwards navíc vzala zápas na short notice a posledně měla problém s kardiem. I když by to pro ni nebyl short notice stejně bych měl za favoritku Rosu, ale takhle ji věřím ještě více. Kurzy bohužel žádnou příležitost nenabízí.

rosa-vs-edwards

Justin Jaynes vs Devonte Smith

Další souboj Američanů. Jaynes má neskutečné začátky zápasů, ale vinou chabého kardia pak hodně zpomalí. Smith má všechny výhry na ukončení, 90% z toho na KO. Jaynes byl od posledního zápasu zraněný a pochybuju, že se dal úplně do kupy. Ted’ bere navíc zápas na short notice proti velmi nebezpečnému soupeři. Jeho jediná šance bude tak během prvních tří minut na KO, potom mu dojde fýza a Smith převezme otěže zápasu do svých rukou. Smith by měl zápas stihnout i ukončit na KO. Kurzy jsou tu nízké…

smith-vs-jaynes

Mike Rodriguez vs Danilo Marques

Američan Rodriguez je velmi tvrdý postojář. Všechny výhry má před limitem (9 KO a 2 submise). Posledně měl vyhrát, ale rozhodčí ho okradl. V UFC to má pořád nahoru dolů, ale určitě sem patří. To se ovšem o jeho soupeři z Brazílie říct nedá. Marquez zažil už ve svých 35 letech sice úspěšný debut, když vyhrál na body proti Ibragimovi, ale to je velmi slabý soupeř. Marquesovou jedinou zbraní je solidní grapling, ale jeho postoj je špatný a navíc má chabé kardio, než aby dokázal 15 minut kontrolovat Rodrigueze na zemi. Rodriguez by tohle měl zvládnout s přehledem a vyhrát na KO. Kurz 1,60 se mi líbí.

rodriguez-vs-marques

Diego Ferreira vs Beneil Dariush II

Tak tohle může být zápas večera. Jedná se o druhý zápas těchto bojovníků, když první vzájemný střet vyhrál Dariush na body v roce 2014. Oba to jsou jak skvělí postojáři, tak skvělí zemaři. Nemají žádný zásadní problém, ale jeden rozdíl tu přeci jenom je. Brazilec Ferreira je odolnější a knockoutoval ho jenom výborný Poirier. Asyřan Dariush by tu měl více vsadit na svůj grapling než na postoj, aby zvýšil svoje šance na úspěch. Hodně těžko tu hledám favorita. Když bych musel, tak označím Ferreiru za mírného favorita, ale sázet určitě nebudu.

ferreira-vs-dariush

Cody Stamann vs Askar Askar

Američan Cody Stamann je výborný wrestler, ale má trochu problémy udržet soupeře na zemi. Jeho postoj mě zatím moc nepřesvědčil, ale když už nic jiného, tak ukázal velmi dobou odolnost. Palestinec Askar je komplexní bojovník. Tím, ale nemyslím, že by byl někde vyloženě silný. Zápas bere na short notice, ale rozdíl mezi jeho obvyklými soupeři a mezi Stamannem bude extrémní. Stamann by měl vyhrát minimálně na body na kontrolu. Kurzy jsou ovšem moc nízké.

stamann-vs-askar

Alexandre Pantoja vs Manel Kape

Tohle bude válka. Souboj dvou skvělých postojářů bude jedním z vrcholů večera. V postoji se bude zřejmě odehrávat většina duelu, ale favorita tu nemám. Oba jsou výborní, ale Pantoja měl mnohem kvalitnější soupeře a nikdy neprohrál před limitem. Velký rozdíl tu vidím na zemi. Pantoja má výbornou zem a má i spoustu submisí. Všechny porážky Kapeho byly právě kvůli horší zemi. Pantoja by to měl zvládnout a vyhrát bud’ na submisi nebo na body. Kape je sice kvalitní borec, ale debut v UFC proti jednomu z nejkvalitnějších bojovníků vůbec, to prostě nechceš. Kurz 1,82 na Pantoju určitě beru.

pantoja-vs-kape

Michael Johnson vs Clay Guida

Čeká nás další souboj Američanů. Johnson je zkušený bojovník, který vyniká hlavně v postoji.

Rozdává velmi tvrdé údery a jeho wrestling je taky poměrně solidní, i když ho moc nepraktikuje. Jeho největší slabinou je jeho nekonzistentnost. Je to skvělý bojovník, ale hromadu zápasů si je schopný prohrát sám. Veterán Guida na něho v postoji mít sice nebude, ale zase má skvělý wrestling. Johnson by si měl Guidovi pokusy o takedowny pohlídat, ale u něj je vždy otázka jakou blbost zase předvede a na Johnsonovi zápasy už nesázím 😀

johnson-vs-guida

Cory Sandhagen vs Frankie Edgar

Poslední zápas Američanů a co main event celého turnaje. Cory Sandhagen je skvělý postojář. Jeho slabinou je špatná obrana proti takedownům pouhých 30%! Na druhou stranu Sandhagen je zase silný v tom, že se dokáže rychle zvedat. Veterán Edgar je taky solidní postojář, ale poslední dobou už není tak odolný jako býval za mlada. V postoji se už Sandhagenovi nevyrovná. Musí změnit svůj gameplan a chodit po takedownech. Jedeme jenom na tři kola a oba mají dobrou fýzu, ale trochu se obávám, že Sandhagenova výhra na KO může ukončit Edgarovu kariéru. Snad dojdeme až na body, ale i tady musím lehce favorizovat Sandhagena. Kurzy jsou tu hrozné.

sandhagen-vs-edgar

Alistair Overeem vs Alexander Volkov

Hlavní zápas večera. Je to až neuvěřitelné, ale vypadá to, že legendární nizozemec Overeem na stará kolena chytil druhý dech. Po třech porážkách se všemi TOP 3 bojovníky už to vůbec nevypadalo dobře, ale Overeem trochu změnil styl a to přináší ovoce. Začal více používat wrestling a v posledních čtyř výhrách umlátil své soupeře na zemi. Rus Volkov je velmi kvalitní postojář. Na těžkou váhu má skvělé kardio a zápas na 5×5 minut tu pro něho bude výhodou. V postoji bude mít rus navrch. Overeem už si dost hlídá svoje tempo, aby vystačil se silami a často se zabalí do dvojáku a ustupuje. To je relativně efektivní proti nepříliš atletickým soupeřům, kterých je v těžké váze hodně, ale na Volkova tohle platit nebude. Overeem má navíc pořádně skleněnou bradu a ačkoliv Volkov není tím typem bojovníka, který vypíná soupeře jednou ranou, tak 25 minut nizozemec přežije jen velmi těžko. Jediná šance Overeema kterou tu vidím kromě nějakého lucky punche je, že vezme rusa na zem a ubije ho. Volkov sice nemá perfektní obranu proti takedownům, ale velmi dobře se ze země zvedá a tenhle typ boje nebude moci nizozemský veterán praktikovat dlouho, aby se neutavil. Očekávám, že Volkov vyhraje na KO v pozdější fázi duelu. Kurz 2,10 se mi docela líbí.

overeem-vs-volkov

Doporučuji na zápasy sázet jednotlivě. Tímhle způsobem vydělávám více než nějakými obrovskými tickety 🙂

Good luck a at’ se zelená

Tiket na všechny zápasy:

ufc-fight-night-tiket

Tiket na zápas Overeem vs Volkov:

overeem-vs-volkov-tiket

Tip: Přečtěte si, jak sázet na MMA a začněte tvořit své vlastní MMA analýzy!

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách