13. 5. 2022
6 min. čtení

Česko na MS v hokeji 2022 | jak se umístíme?

Česko už dlouho nepatří k hlavním favoritům na výhru šampionátu a letos tomu nebude jinak. V přípravě však náš tým vypadal nadmíru dobře a protože ze šampionátu vypadlo Rusko, máme velkou naději.

Na jakém místě skončí Česko na MS v hokeji 2022?

Pro Česko je aktuálně hlavním a poměrně reálným cílem čtvrtfinále. Při správné konstelaci hvězd by se pak mohlo dostat až do bojů o medaile.

Česku v tomto šampionátu hraje do noty hned několik skutečností. V první řadě se jedná o fakt, že ze šampionátu bylo kvůli invazi na Ukrajinu vyřazeno Rusko, které by bylo jedním z potenciálních soupeřů pro čtvrtfinále.

Další výhodou Česka je velmi dobrá forma. Náš výběr vyhrál pět zápasů v řadě, když postupně porazil (na Českých hokejových hrách a dále pak na Beijer Hockey Games ve Švédsku) Švédsko (2×), Rakousko, Finsko a Švýcarsko, což jistě nebyla snadná práce.

Poslední výhodou Česka je trenér Kari Jalonen. Pod jeho vedením český tým zatím šlape velice dobře, takže se osvědčuje staré české přísloví “nové koště dobře mete”.

Největší přednost českého výběru

Největší předností českého výběru dlouhodobě jsou brankáři. Česko má velice nadstandardní zásobárnu skvělých gólmanů a tak je z čeho vybírat. Letos to bude stejné.

Další předností českého výběru bývá herní inteligence. Čeští hráči jsou nápadití a protřelí.

Největší slabina českého výběru

Dlouhodobě se jedná především o schopnost dávat góly. Česko v zápasech často dominuje, dokonce v zápasech na soupeře často vyšle mnohem vyšší počet střel, ale snaha přichází vniveč kvůli extrémně nízké produktivitě.

Česku zoufale chybí šikovní hráči do útoku, úderníci, kteří by dokázali pravidelně střílet branky. Další českou slabinou bývá hra před brankou, často chybí někdo, kdo by clonil brankáři. A nakonec se jedná o zoufale neefektivní střelbu z rohů kluziště, kde je procentuální šance na to, že puk zasáhne svůj cíl, extrémně nízká. Suma sumárum, hledá se střelec. Pokud ho Česko najde, potom bude mít mnohem větší šanci na úspěch.

Dalším problémem českého výběru na předešlém MS byla špatná disciplína. Tento nešvar se však v přípravě zatím neukazoval.

Český trenérský štáb pro MS v hokeji 2022

Hlavní trenér Filip Pešán byl od české hokejové reprezentace odvolán kvůli neuspokojivým výsledkům. Novým trenérem se stal Fin Kari Jalonen. Asistenty mu budou dělat Libor Zábranský a Martin Erat.

Jméno hlavního trenéra, ani jeho asistentů zatím nejsou známy. Nad hlavou dosavadního trenéra Filipa Pešána krouží gilotina. Jeho pokračování u reprezentace je velmi pravděpodobně závislé na právě probíhajících Olympijských hrách a výsledku z něj. To samé platí i o jeho asistentech – Jaroslavovi Špačkovi a Martinovi Strakovi.

V současné době se dá pravděpodobně spolehnout pouze na jméno generálního manažera hokejové reprezentace, kterým by pro MS v hokeji 2022 měl být Petr Nedvěd.

Soupiska Česka pro MS v hokeji 2022

Česko na soupisku zatím zapsalo tři brankáře, sedm obránců a dvanáct útočníků.

Brankáři: Vejmelka, Langhamer, Dostál

Obránci: Hronek, Šimek, Kundrátek, Sklenička, Jiříček, Jordán, Ščotka

Útočníci: Blümel, Krejčí, Červenka, Smejkal, Hertl, J. Vrána, M. Stránský, M. Špaček, Simon, Flek, Černoch, H. Zohorna

Na soupisku se prozatím nevešli útočníci Petr Holík a Petr Kodýtek a obránce David Musil.

Nominace Česka na MS v hokeji 2022

nominace-cr-ms-v-hokeji-2022

Náš tip na umístění Česka na MS v hokeji 2022

Protože Rusko bylo ze šampionátu vyřazeno a protože se český tým pod vedením nového trenéra zdá být v pohodě, Česko má po dlouhé době obrovskou šanci na zisk medaile. Osobně věříme v zápas o třetí místo a případný bronz.

Pokud chcete uzavřít svou vlastní sázku, řiď se 10 nejdůležitějšími radami pro sázení na hokej.

S kým hrají Češi?

Česko bude hrát ve skupině B, společně s Velkou Británií, Švédskem, Běloruskem Rakouskem, Lotyšskem, Norskem, USA a Finskem. S dalšími soupeři se pak mohou utkat v rámci vyřazovací části.

Kdy hrají Češi?

Česko do turnaje vstupuje v sobotu 14. května zápasem s Velkou Británií. Rozpis všech zápasů přinášíme níže:

Sobota 14. května od 16:20 hodin, Česko – Velká Británie

Neděle 15. května od 20:20 hodin, Česko – Švédsko

Úterý 17. května od 16:20 hodin, Česko – Bělorusko Rakousko

Čtvrtek 19. května od 20:20 hodin, Česko – Lotyšsko

Sobota 21. května od 20:20 hodin, Norsko – Česko

Pondělí 23. května od 16:20 hodin, USA – Česko

Úterý 24. května od 20:20 hodin, Finsko – Česko

Česko na MS v hokeji 2022 – závěr

Česko na MS v hokeji 2022 není bez šancí, ale určitě nepatří k hlavním favoritům na výhru šampionátu. Výhra by mohla přijít pouze při správné konstelaci hvězd a při maximálním nasazení všech zúčastněných osob.

Informace v tomto článku zatím nejsou kompletní, budeme je přidávat společně s tím, jak budou přicházet ve známost.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách