6. 5. 2022
4 min. čtení

MS v hokeji U20 2023 | aktuální informace a zajímavosti

Jelikož předchozí šampionát byl rozpuštěný kvůli Covid-19, o to více se těšíme na nadcházející šampionát. MS v hokeji U20 2023 sice ještě ani nezačalo a už musíš řešit některé problémy, stále se však jedná o příslib prvotřídní hokejové podívané, na kterou se všichni hokejoví fanoušci po právu těší. A proto vznikl tento článek. Jdeme v něm po stopách nadcházejícího Mistrovství světa juniorů.

Kdy se bude konat MS v hokeji U20 2023?

MS v hokeji U20 2023 se bude konat v tradičním termínu, tedy na přelomu roku, konkrétně od 26. prosince 2022 do 5. ledna 2023.

Kde se bude konat MS v hokeji juniorů 2023?

6. května Mezinárodní hokejové federace oznámila, že MS v hokeji juniorů 2023 se místo ruského Petrohradu bude hrát v kanadských městech Halifax a Moncton.

Tento šampionát se měl původně konat v ruském Petrohradě. Kvůli invazi Ruska na Ukrajinu se ovšem hledá nové místo pro pořádání šampionátu. IIHF totiž sebrala možnost účasti Ruska (a také Běloruska) na MS v hokeji 2022 a vedení k tomu vyjádřilo obavy z bezpečnosti při pořádání turnaje ve válečném stavu.

Kde sledovat MS v hokeji U20 2023?

Tento šampionát bude tradičně přenášet česká veřejnoprávní televize. S přímými přenosy se setkáme na kanálu ČT Sport a samozřejmě na jeho platformě na internetu. Přímé přenosy obvykle doprovází kvalitní český komentář, k vybraným přímým přenosům se potom dočkáme také předzápasového studia.

Všechny zápasy z MS v hokeji U20 2023 můžete dále sledovat na kanálu Tipsport TV. Jedná se o internetovou televizi přidruženou ke stejnojmenné sázkové kanceláři, která nabízí tisíce streamů měsíčně a to zcela zdarma. Pakliže do Tipsportu ještě nejste zaregistrovaní, je na čase to změnit.

V nabídce Tipsport TV bychom měli najít všechny zápasy z tohoto mistrovství, tedy i méně atraktivní zápasy, které v České televizi nepůjdou.

S kým bude český tým na juniorské MS v hokeji 2023 ve skupině?

Rozdělení do skupin zatím není známo.

Letošního juniorského MS v hokeji se budou účastnit tyto země:

 • Bělorusko
 • Kanada
 • USA
 • Finsko
 • Rusko (vyloučeno)*
 • Švédsko
 • Německo
 • Česká republika
 • Slovensko
 • Švýcarsko
 • Rakousko

* Rusko ze šampionátu bylo vyloučeno. Kdo ho na šampionátu nahradí, zatím není známo.

Soupiska českého týmu / nominace

Soupiska českého národního týmu zatím není známa. Bude doplněno.

Kdo vyhraje MS v hokeji juniorů 2023?

Největšími favority jsou jako vždy Kanada a USA. Zajímavou základnu mladých hokejových talentů má dále Švédsko nebo Finsko. O šancích na vítězství se teď ovšem dá pouze polemizovat, přesnější můžeme být až ve chvíli, kdy budeme vědět přesnou nominaci (bude doplněno).

Zajímavosti

Na juniorské MS v hokeji je historicky nejúspěšnějším týmem Kanada, která získala celkem 33 medailí (z toho 18 zlatých, 10 stříbrných a 5 bronzových). Druhým nejúspěšnějším týmem je Rusko (13 zlatých, 13 stříbrných a 11 bronzových) a třetím potom Finsko (5 zlatých, 4 stříbrné a 7 bronzových). Česko je na šestém místě (včetně medailí za Československo – 2 zlaté, 5 stříbrných a 7 bronzových).

Následující ročník MS v hokeji juniorů 2024 se bude odehrávat v Gothenburgu ve Švédsku.

Minulé MS v hokeji bylo zrušeno kvůli pandemii Covid-19.

Posledním vítězem MS v hokeji juniorů se stalo USA.

MS v hokeji juniorů se pořádá od roku 1974 (oficiálně potom od roku 1977).

Další informace budou doplněny. Pokud se o hokeji chcete dozvědět více, doporučujeme vám přečíst si naší příručku pro sázení na hokej.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách