3. 1. 2024
10 min. čtení

Dvojitá šance Fortuna: Jak využít dvojtip?

Vstup do světa rozšířených možností sázení. Dvojitá šance Fortuna ti dobře poslouží ve chvílích, kdy jsi si při sázení trošku nejistý, nebo když chceš větší jistotu, že ti tvůj tip vyjde. V tomto článku ti poradíme, jak Dvojitá šance u Fortuny funguje a na co by ses měl zaměřit, abys byl v sázení těchto tipů úspěšný.

Co je Dvojitá šance?

Dvojitá šance je typ sázky, který můžeš podat u Fortuny, ale i u dalších sázkových kanceláří. Dvojitá šance, někdy nazývaná také jako „dvojtip“, umožňuje vsadit na dvě sázkové příležitosti najednou. Tento typ sázek je určený pouze pro výsledek zápasu, tj. pro tipy 1 0 2 (kdy 1 označuje tip na výhru domácích, 0 tip na remízu a 2 tip na výhru hostů). Už z názvu sázky je patrné, že tento typ sázek kombinuje dva různé výsledky/tipy. Dvojitá šance může mít tři různé podoby (kombinace):

  • Neprohra domácích (10) – sestává ze sázky na výhru domácích a remízu
  • Neprohra hostů (02) – sestává ze sázky na remízu a výhru hostů
  • Nebude remíza (12) – sestává ze sázky na výhru domácích nebo remízu

Jak se dvojitá šance liší od standardního sázení?

Dvojitá šance zahrnuje dva různé typy výsledků. Z tohoto důvodu je sázení dvojitých šancí bezpečnější (tip má vyšší pravděpodobnost, že vyjde), ale zároveň jsou kurzy na dvojtipy řádově nižší, než u tipů na jeden konkrétní výsledek, a přinášejí tudíž nižší výhry.

Dvojtipy jsou zároveň poskytovány pouze v případě sázení na výsledek zápasu, nelze ho používat například při sázení na počet gólů, na počet karet atd. Nabídka dvojtipů chybí i v některých zápasech a sportech, protože hodnota kurzu je příliš nízká. To platí hlavně v případech, kdy hraje velký favorit s velkým outsiderem a ty bys chtěl vsadit na neprohru favorita.

Výhody

  • Vyšší pravděpodobnost výhry

Nevýhody

  • Nižší kurzy
  • Dostupné pouze u tipů na výsledek zápasu
  • Zápasy s velkým favoritem tento typ sázky nenabízejí

Kdy se Dvojitá šance Fortuna vyplatí sázet?

Dvojitá šance u Fortuny se vyplatí sázet především v zápasech, kde je velká pravděpodobnost remízy. Takovými zápasy jsou obecně fotbalové zápasy, zápasy s nižším počtem očekávaných gólů atd.

Své místo má Dvojitá šance jistě také v případech, kdy si svou sázku chceš pojistit, respektive chceš vybrat tip, který by ještě o něco zvýšil kurz, ale přitom moc nesnížil pravděpodobnost výhry. Dvojitá šance se proto hodí na Plachty (extra dlouhé tikety s mnoha sázkovými příležitostmi), nebo pro téměř jisté sázky, jimiž chceš splnit podmínku protočení pro zisk bonusu.

Kdy se Dvojitá šance Fortuna nevyplatí sázet?

Dvojitá šance se nevyplatí sázet v případech, kdy je kurz až extrémně nízký (například 1,01). Lidé si tyto případy pletou s jistotou, ale tak to není. Divil by ses, kolik tipů s kurzem 1,01 nevyjde.

Dvojtip se nevyplatí sázet ani v zápasech, kdy je očekávaný počet gólů vysoký (a pravděpodobnost remízy tudíž velmi nízká). To platí především o hokeji, házené, rugby atd.

Tento typ sázek je sporadický také v případě extra dlouhých tiketů. Na extra dlouhé tikety se často vyplatí vsadit méně kurzů s vyšší hodnotou, nežli více kurzů s extrémně nízkou hodnotou (tj. například dvojtipů).

Zdaleka největší službu Fortuna dvojitá šance udělá v případě, že sázíš na outsidery ve fotbalovém utkání. Dobře hrající outsider ve fotbale totiž často dokáže uhrát také remízu (což je pro něj skvělý výsledek). Sázka na 10 nebo 02 se tak může vyplatit.

Jak sázet na Dvojitou šanci u Fortuny?

Dvojitá šance u Fortuny je znázorněna vždy přednostně, tj. v prvním řádku ve výpisu zápasů. Stačí si vybrat požadovaný zápas a zvolit kurz, který najdeš ve sloupci 10, 02 nebo 12. Na tento kurz klikneš, čímž ho přiřadíš na tiket.

Po výběru všech požadovaných kurzů v sekci pro tvorbu tiketu zvolíš částku, kterou chceš vsadit, a svou volbu potvrdíš kliknutím na tlačítko „Vsadit“.

dvojita-sance-fortuna-screenshot

Tipy pro vsazení dvojtipu u Fortuny

Analyzuj příležitosti: Při sázení dvojité šance, stejně jako při sázení jakéhokoliv jiného tipu, bys měl vždycky vycházet z detailní analýzy. Nikdy nesázej od boku, může ti uniknout spousta důležitých detailů.

Nevybírej z populárních sázek: Při sázení dvojtipů ti nedoporučujeme vybírat ze základní nabídky „TOP 10“. V této nabídce se vyskytují nejsázenější výsledky, tudíž výsledky, kde kurzy jsou opravdu hodně nevýhodné.

❌ Nepoužívej kombinační sázky: Fortuna dvojitá šance se moc nehodí také do kombinačních sázek, kdy jednotlivé kombinace mají opravdu nízké celkové kurzy.

Vyvaruj se sázce na favority: Pokud má zápas jasného favorita, často je lepší vsadit na jeho výhru.

Používej u vyrovnaných zápasů: Pokud zápas nemá jasného favorita, tj. pokud v něm hrozí remíza, může dvojtip hodně pomoct.

➕ Kombinuj s dalšími typy sázek: Pro zvýšení celkového kurzu se někdy vyplatí zařadit i další sázky, které přinášejí potenciálně vyšší kurzy.

⚔️ Pozor na derby: Na derby je ošemetné sázet, často i v dvojtipu.

Využij dvojtip pro zajištění sázky: Pokud jsi na zápas už vsadil, dvojtip je ideální na protisázku (například před zápasem jsi vsadil na výhru domácích a během zápasu vsadíš na dvojtip – remízu a výhru hostů).

Sázej live: Sledování zápasu naživo ti může přinést spoustu cenných informací, které ti pomohou najít ideální příležitost pro sázku dvojtipu.

Vybírej si outsidery: U tohoto typu sázek se nejvíce vyplatí chodit tzv. „proti proudu“. To znamená vytipovat si sázky na outsidery, kteří by mohli překvapit horké favority.

Vyhni se příliš nízkým kurzům: Pakliže dvojtip chceš použít k mírnému navýšení již podaného tiketu, opět dobře vybírej. Někdy může tip, který vypadal jistě, nadělat neuvěřitelnou paseku. Riziko nemusí vždycky stát za potenciální výhru.

Strategie pro sázení dvojité šance

Fortuna dvojitá šance je flexibilní možnost sázení, která ti umožní vsadit na dva ze tří možných výsledků. Vzhledem k tomu lze využít při mnoha různých strategiích sázení, například:

Zajištění sázky

Pakliže se rozhodneš pro zajištění své sázky, dvojtip je naprosto ideální – umožní ti totiž pokrýt zbylé dva výsledky s jednou jedinou sázkou.

Sázení na velké outsidery/sázení proti favoritovi

Dvojtip můžeš využít také v případě, kdy máš pocit, že zápas by mohl vyhrát slabší tým nebo by mohla padnout remíza. Dvojtipem pokryješ obě tyto možnosti.

Zápasy s nízkým počtem očekávaných gólů

Čím méně gólů v zápasech padá, tím větší šance, že zápas skončí remízou. Pokud tedy někde očekáváš nízký počet branek, potom je vedle tipu na výhru jednoho z týmů dobré vsadit také na remízu (tedy dvojtip).

Akumulátory

Dvojtip se hodí také pro zvýšení celkové hodnoty kurzu akumulované sázky. Nezvyšuje totiž riziko prohry o tolik, jako bys vsadil na výhru jednoho z týmů (nebo remízu).

Sázení na série

Využij dvojtip v zápasech, kde jeden z týmů má za sebou dlouhou sérii neproher. Drž se přitom sázek na týmy, které nejsou velkým favoritem (aby kurz nebyl příliš nízký).

Jak se vyhnout chybám při sázení dvojité šance?

Sázení na dvojtipy může být přínosné, jako v každém odvětví sportovního sázení, se však i zde mohou vyskytovat časté chyby. Mezi nejčastější chyby při sázení dvojité šance patří:

Nedostatečná analýza zápasu

Než se pustíš do sázení, každý zápas detailně analyzuj. Jedině tak se dokážeš vyhnout sázkám na týmy, které do zápasu nastoupí bez formy, nebo oslabení o zraněné zápasy.

Přeceňování favoritů

I hráči v roli favoritů jsou jenom lidi a i oni mohou dělat zásadní chyby. Chceme tím říct, že sázka na favorita nikdy není jistá. Zápas hrají dva týmy a každý z nich má svoji šanci na výhru. Proto dvojtip nikdy neber jako jasnou, i všespásnou sázku.

Přeceňování vlivu domácího prostředí

Domácí tým ve většině sportů sice má jistou výhodu, výhoda domácího hřiště však často nemusí být klíčová. Do výkonu týmu se promítají i další detaily jako je herní plán, aktuální forma, zranění atd.

Ignorace bankroll managementu

Dodržování správného bankroll managementu je v sázení často důležitější, než dodržování správné strategie sázení. Pakliže správu bankrollu budeš ignorovat, můžeš snadno přijít o všechny peníze.

Sázení pod vlivem emocí (dohánění ztrát)

Když se nedaří, člověk se při sázení často dostane do špatných emocí. A ty následně vedou ke špatným rozhodnutím. Pakliže jsi vinou špatných výsledků přišel o několik sázek, může se stát, že se rozhodneš rychle dohnat ztrátu několika „jistými“ sázkami, navíc třeba i all-in (všechno do hry). Věř nám, že to je naprosto jistá cesta pouze k tomu, že o všechno přijdeš. I samotný sázkař Bouchal1 uvedl, že dohánění ztrát je cestou do pekel. Vyvaruj se tomu. Pakliže do tvého sázení začnou vstupovat emoce, radši si dej chvíli pauzu.

Fortuna dvojitá šance – závěr

To platí i pro dvojtip, neboli dvojitou šanci. Dvojitá šance může být užitečný pomocník, ale zlý pán. Pakliže nemáš smysluplnou strategii a sázíš jenom na dvojtipy, může se ti to vymstít. Před sázením dvojtipů se vždycky dobře rozhodni, zdali ti riziko sázky za to stojí. A přitom měj vždycky na paměti, že žádná sázka není jistá.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách