2. 1. 2024
8 min. čtení

Live sázení na lední hokej

Sportovní sázení stejně jako spoustu dalších oblastí přijímá nové technologie a nápady. Jedním z nich je také sázení přímo během probíhajícího utkání. Takzvané live sázky většina dobrých sázkových kanceláří poskytuje už několik let. Velice dobře tedy známe jejich funkce, výhody ale i nevýhody. Jak funguje live sázení na lední hokej a jak na něm zbytečně neprodělat, ale přilepšit svému rozpočtu, probereme níže v tomto článku.

Specifika live sázení na hokejové zápasy

Specifika hokeje jsme probírali už v předchozích článcích. Jedná se o kolektivní sport, který se vyznačuje svou rychlou hrou. To je minimálně pro sázení také jedno z nejpodstatnějších kritérií tohoto zimního sportu. V hokejovém utkání se téměř vždy něco děje. Není v něm prakticky možné zdržovat hru jako ve fotbale a ofenziva střídá obranou hru i několikrát do minuty. To jsou také jedny z hlavních důvodů, proč je hokej tolik oblíbený a získává si stále nové příznivce.

Všechna tato specifika jsou velice důležitá i pro live sázení na lední hokej. Před tím, než přejdeme ke konkrétním informacím o živých sázkách na hokej je nutné si uvědomit, jak tento druh sázení obecně funguje.

Live sázení má v obecné rovině několik výhod ale i nevýhod. V rámci živého tipování hokeje jsou pak některé z nich ještě zásadnější. Reagovat svými tipy přímo na probíhající zápas může být velice výhodné. V reálném čase lze totiž sledovat live stream, statistiky z hrací plochy i celkové dění na stadionu. Díky tomu jde samozřejmě lépe odhadovat budoucí průběh zápasu.

Velice výhodné mohou být také hodnoty kurzů, které se v průběhu utkání mění a přizpůsobují aktuální situaci. Pokud dokážete dobře číst hru a odhadnout správný okamžik, kdy například přijde branka, vyloučení nebo jiná vsaditelná událost, můžete si přijít na zajímavé výhry.

Analýzy jsou základ i pro live sázení na hokej

V sázení na probíhající zápasy však existují i stinné stránky. Alfou a omegou v kurzovém sázení jsou tvorby kvalitních analýz. To jde však v případě právě probíhajícího utkání jen velice těžko. Přesto se snažte alespoň v rychlosti analýzu udělat i před každou live sázkou. Stěžejní jsou samozřejmě události a statistiky z právě probíhajícího utkání. Sledujte však i zranění, únavu způsobenou předchozím zápasovým vytížením nebo chování rozhodčího. Doposud dobře hrající tým může mít v nohách už několikátý zápas za poslední týden, což může ovlivnit především fyzickou aktivitu v poslední třetině. Vždy se tedy snažte zápas vnímat v širší perspektivě, než je jen aktuální situace na ledě.

Live sázení na lední hokej

Důležité je udržet nervy na uzdě

V live sázení také narůstá tzv. strach z promrhání šance. Hokejových zápasů se však hraje obrovské množství a pokud několik sázek nestihnete podat včas, vždy se najdou nové a pravděpodobně i lepší příležitosti. Na náhlé změny kurzů i aktuálních výsledků zápasu si zkrátka musíte zvyknout. Nikdy se však nenechte zatáhnout do bezmyšlenkovitého sázení bez předchozí analýzy. Právě k tomu totiž hokej svou rychlostí často svádí.

Jaký zápas vybrat pro live sázení na lední hokej?

Sázkové kanceláře nabízí ve své live kurzové nabídce většinu prvoligových hokejových utkání. Velice populární jsou pro živé sázky samozřejmě zápasy NHL ale i KHL, AHL, švédské SHL nebo například Mistrovství světa v hokeji. Důležité je si v této záplavě možností zvolit ty ligy a zápasy, na které se jako sázkař hodláte primárně zaměřit. Stejně jako v předzápasových sázkách, i zde platí pravidlo, že míň je většinou víc.

Pro běžného sázkaře bohatě stačí výběr jedné nebo dvou hokejových lig. V nich si následně zvolte několik týmů, na které se budete primárně zaměřovat. Sledujte jejich sociální sítě, oficiální web i profily nejlepších hráčů. To vám pomůže budovat povědomí o tom, v jakém je tým aktuálně rozpoložení, zda není unavený anebo mimo formu.

Spoustu sázkařů se live sázkám věnuje až poté, pokud ve svých sledovaných ligách nedokáže vybrat žádné zajímavé předzápasové sázky. Zápasy pak sledují live a dle jejich průběhu, a hlavně pohybu kurzových hodnot následně sázejí.

V praxi se například může stát, že z vaší analýzy bude dobře vycházet sázka na výhru domácího klubu. Bookmaker však před zápasem na tuto sázku vypsal až příliš nevýhodný kurz. Můžete tedy počkat na přeřazení utkání do live nabídky a pokud se skóre utkání několik minut nezmění, kurz na výhru domácího mužstva pravděpodobně vzroste. V tomto okamžiku si pak můžete vsadit stejný tip, avšak s daleko lepším kurzem.

Strategie live sázení na lední hokej

Způsobů, jak sázet na probíhající zápasy je v ledním hokeji mnoho. Na některé pravděpodobně přijdete sami a možná si také vytvoříte úplně nové strategie. Jednou ze zajímavých metod sázení na lední hokej je využívání strategie, ve které sázíme na opak toho, co se v utkání doposud dělo. To samozřejmě není tak jednoduché a zdaleka ne ve všech hokejových zápasech lze tuto strategii aplikovat.

live-sazeni-na-hokej-bitka-hracu

Základem je nějaký předpoklad jako například že v tomto utkání padne hodně branek nebo že vyhraje domácí tým. Pokud se však zápas dle aktuálního výsledku vyvíjí přesně opačně, nabízí se možnost vsadit na svůj původní předpoklad v ještě lepším kurzu. Jednoduše řečeno, pokud například v první třetině nepadne ani jeden gól, neznamená to, že góly nebudou padat ani ve zbytku zápasu.

Musíte však toto tvrzení podložit alespoň statistikami. Pokud zmiňovaná první třetina góly nepřinesla je nutné, aby se v ní hrál alespoň aktivní a útočný hokej. Zásadní jsou tedy pokusy o ohrožení gólmana nebo čas strávený v útočných pásmech. Výhodně pro sázku na větší počet branek může působit i ostřejší hra. Ta většinou ústí ve dvouminutové tresty, ty vedou k přesilovým hrám a ty následně k větší šanci na vstřelení branky.

Pokud tedy právě takový zápas sledujete, může být velice dobrým tipem právě sázka na větší počet branek. Kurz na takový tip přitom bude po bezbrankové první třetině daleko vyšší než před zahájení zápasu. Podobně můžete sázet například na otočení zápasu ve prospěch původního favorita. Vždy však tyto sázky musíte podložit získanými informacemi.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách