1. 1. 2024
11 min. čtení

Fantasy liga Tipsport | staň se trenérem a vyhrávej peníze

Fantasy liga je dalším článkem do velmi populárního projektu s názvem Tipsport největší komunita sázkařů. Fantasy liga Tipsport je velmi zábavná. Můžeš v ní porovnávat své znalosti a zkušenosti ze sportu a navíc vyhrávat Nety, tj. peníze na sázení.

Fantasy liga Tipsport – základní informace

Fantasy liga Tipsport je jedinou soutěží svého druhu v České republice, která ti umožní zahrát si fantasy hokej. Po ukončení fantasy fotbalu na Sazce se navíc jedná o jednu z pouhých dvou fantasy lig (nepočítáme-li Fantasy ligu na Chanci, která je tím samým, co Fantasy liga na Tipsportu) dostupných na území ČR. Druhou Fantasy ligu pak najdeš na stránkách Sport.cz, kde ovšem můžeš hrát zase jedině fotbalovou fantasy ligu.

Fantasy liga Tipsport s bonusem

Kromě toho, že ve Fantasy lize  můžeš vyhrát v každém kole Nety, které jsou v podstatě ekvivalentem peněz na sázení, při registraci do sázkovky Tipsport (případně Chance) můžeš získat ještě registrační bonus. V případě Tipsportu se jedná o 300 Kč za registraci, v případě Chance potom 200 Kč za pouhou registraci do sázkovky. Celkově si tak můžeš přijít na velmi solidní peníze do začátku svého sázení, které na ulici hned tak nenajdeš.

Co je Fantasy liga Tipsport?

Fantasy liga je komunitní soutěž sázkové kanceláře Tipsport a potažmo také Chance (jedná se o tu samou sázkovku, pouze v jiných barvách a s jiným vstupním bonusem). Fantasy liga ti přináší možnost sestavit si svůj vlastní (imaginární tým) z hráčů, kteří mají nastoupit v dalším ligovém kole, a to s cílem dosáhnout více bodů, než ostatní.

Body získáváš za každý gól a případně i další sledovanou metriku, který tebou vybraný hráč během příštího (reálného) zápasu ukořistí. Přitom máš k dispozici různé násobitele (například za přidělení funkce kapitána), které mohou dále zamíchat kartami.

Pakliže se ti podaří sestavit ten nejúspěšnější Fantasy tým, získáváš za to Nety (případně Goldeny na Chanci), tj. peníze na sázení, případně hodnotné ceny jako jsou dresy, lístky na zápasy atd.

Fantasy liga je proto hra znalostí a zkušeností více než náhody. Podobně, jako je to i se sázením.

Jaké ligy/hráči jsou ve Fantasy lize dostupné?

Fantasy liga na Tipsportu/Chanci v současné době nabízí dvojici lig – Tipsport Extraligu a NHL. Tyto dvě ligy jsou přitom od sebe oddělené. To znamená, že hráče z těchto lig nemůžeš zkombinovat do jednoho jediného týmu, ale musíš vytvořit zvlášť tým pro Extraligu a zvlášť tým pro NHL.

Hlavními tvářemi Fantasy ligy na Tipsportu jsou pochopitelně hlavní tváře z reklamy této sázkové kanceláře, tedy David Pastrňák a Tomáš Tatar. Vedle nich se ovšem setkáš s celou soupiskou Tipsport Extraligy a s celou soupiskou NHL. Do svého týmu si tak můžeš dát další české hvězdy jako je Tomáš Hertl nebo Pavel Zacha, případně i zahraniční hvězdy typu Connor McDavid, Nikita Kucherov, Leon Draisaitl atd.

Fantasy liga Tipsport – Výběr hráčů a tvorba týmu

Na Tipsportu a Chanci mají hráči k dispozici základní tabulky se statistikami jednotlivých hráčů. Zde si pohodlně najdeš informace o tom, jak jsou v daném ročníku produktivní, nebo kolik minut na ledu dostávají. Pro výběr toho správného fantasy týmu to ovšem nemusí stačit.

Pakliže to s hraním této ligy myslíš skutečně vážně, musíš při výběru svého týmu brát v potaz mnoho dalších metrik.

Co si při výběru hráčů pohlídat?

 • Celkové výkony týmu, za nějž hráč hraje
 • Celkovou sílu týmu, proti kterému bude tým vybraného hráče hrát
 • Aktuální forma hráče/zranění
 • Role a pozice v týmu
 • Zapojení hráče do přesilových her

Aby tvorba týmu nebyla zase tak jednoduchá, každý hráč má svoji (imaginární) cenu a na sestavu má každý sázkař omezený rozpočet. Pakliže tento rozpočet přesáhneš, naskakují ti procentuální penalizace podle toho, o kolik si ho přetáhl. Potom je otázkou, zdali se ti penalizace vyplatí, či nikoliv – to si rozhoduješ sám.

Vzhledem k tomu se zrovna moc nevyplatí nabrat si do týmu pouze samé hvězdy. Existují i lacinější, nenápadnější hráči, kteří svoji práci také odvedou dobře. Tímto způsobem do sebe Fantasy liga dostává i hodně strategie.

fantasy-liga

Strategie a tipy pro efektivní sestavu – Fantasy liga a její specifika

Ve zkratce se dá říci, že nejlepší výkon můžeš dosáhnout s hráči z týmů, které jsou v dobré aktuální formě a mají nastupovat proti špatně bránícím týmům, či týmům, které jsou bez formy. Obecně se nevyplácí sázet na velké hvězdy, dále potom na týmy, které mají nastoupit proti defensivně laděným mančaftům. A už vůbec bys neměl sázet na hráče, kteří jsou zranění, nebo kteří do zápasu ani nemusí nastoupit.

Zdroje informací

Pro výběr skutečně kvalitního Fantasy týmu budeš potřebovat hodně informací a citu. Aktuální novinky, sestavy, statistiky atd. najdeš v informačních zdrojích, s nimiž jsme tě seznámili už dříve. Se základní tabulkou, kterou najdeš přímo u Fantasy ligy, si nejspíše nevystačíš.

Fantasy liga Tipsport pravidla/hodnocení výkonů

Pravidla této ligy najdeš přímo na stránkách Tipsportu. Pro tvou rychlejší orientaci přinášíme seznam nejdůležitějších pravidel:

Sestavování týmu

 • Každý trenér sestavuje tým ze šesti hráčů: 1 brankář, 2 obránci, 3 útočníci.
 • Trenéři nemohou měnit počet pozic v základní sestavě.

Volba kapitána

 • Trenér určuje kapitána pro dané kolo z hráčů ve své základní sestavě.
 • Body kapitána se násobí dle specifických pravidel soutěže.

Plánování a přizpůsobení

 • Trenéři mohou sestavovat tým až na 14 dní dopředu.
 • Možnost automatického použití předchozí sestavy pro nové kolo.

Rozpočet a penalizace

 • Každý trenér má neomezený rozpočet s penalizacemi za překročení stanovené hranice.
 • Po překročení každé hranice se aplikuje automaticky nastavené procento penalizace.
 • Penalizace snižuje počet bodů získaných v daném kole.

Cena hráčů

 • Mění s koncem každého kola a ovlivňuje celkový rozpočet týmu.
 • Projevuje se i při automatickém kopírování sestavy z předchozího kola.

Náhradníci

 • Trenér může určit tři náhradníky (1 brankář, 1 obránce, 1 útočník), kteří se nepočítají do rozpočtu.
 • Náhradníci nahrazují hráče ze základní sestavy, pokud ti nezasáhnou do zápasu v daném kole.
 • Náhradník musí být levnější než hráč na dané pozici v základní sestavě.

Vyhodnocení a žebříčky

 • Body se získávají na základě výkonů hráčů v denním kole.
 • Denní žebříčky vytvářejí součet zisku bodů sníženého o penalizace.
 • Dlouhodobé žebříčky (týdenní, měsíční, sezonní) se počítají z nejlepších výsledků v denních kolech.
 • Pro platnost dlouhodobých žebříčků je třeba odehrát minimální počet kol.

Rovnost bodů

 • V případě rovnosti bodů rozhodují specifická kritéria, jako cena sestavy, výkon v předchozím kole, datum registrace.

Specifická pravidla pro TELH a NHL

 • V TELH se body za výhry/prohry počítají u brankáře jen za základní hrací dobu a prodloužení.
 • V NHL se body za výhry/prohry počítají u brankáře i za samostatné nájezdy.

Vyhodnocení kol

 • Denní kola jsou vyhodnocena obvykle 5 hodin po konci daného kola.
 • Dlouhodobé žebříčky jsou vyhodnoceny 5 hodin po posledním denním kole.

Kde sledovat zápasy Extraligy a NHL?

Když už si člověk dá tu práci s výběrem týmu, nejspíš bude chtít také sledovat jeho výkony. A to může  být vzhledem k faktu, že hráči jsou často roztroušení napříč mnoha různými týmy/zápasy docela obtížné. Naštěstí, všechny zápasy Extraligy a NHL můžeš shlédnout přímo v sázkovce (Tipsport TV), takže o výkony svých týmů nepřijdeš. Tipsport umožňuje dokonce i sledování několika zápasů najednou. Jedinou podmínkou pro sledování live streamů je sázka v hodnotě alespoň 30 Kč v posledních 30 dnech. Jedná se o cenu, která ani zdaleka nedosahuje ceny nutné k pořízení kabelové televize.

Porovnání s dalšími fantasy ligami

Fantasy liga na Tipsportu a Chanci je v mnoha ohledech jedinečná. Protože Sazka Fantasy liga v současné době nefunguje, jedná se o jednu ze dvou aktuálně dostupných fantasy lig na území České republiky. Navíc se jedná o jedinou ligu svého druhu v České republice (hokej) a jednu z mála takových lig na světě.

Poměrně jedinečná je tato liga také co se týče odměn. V rámci Fantasy ligy na Tipsportu můžeš vyhrávat Nety (tj. peníze na sázení, nebo chceš-li to tak brát, potom sázky zdarma) každý den. V rámci dlouhodobějších soutěží jsou přitom přichystané skutečně vysoké odměny, za které se vyplatí i trochu toho studia tabulek, statistik atd.

FAQ – Často kladené dotazy

Jak sestavím tým ve Fantasy lize?

Přihlas se na svůj účet u sázkové kanceláře Tipsport/Chance a přejdi do záložky „Fantasy“. Ze sloupce se seznamem hráčů si do týmu vyber celkem 6 hráčů – 1 brankáře, 2 obránce a 3 útočníky. V posledním kroku nezapomeň zvolit ještě náhradníky a svůj výběr potvrď.

Co se stane, když přesáhnu rozpočet ve Fantasy lize?

Pokud překročíš stanovený rozpočet, dostaneš na celkový počet bodů penalizaci. Penalizace se udává v procentech a její výše se odvíjí od toho, o kolik jsi rozpočet překročil. Přesné informace o penalizaci najdeš v sekci „Můj tým“ u každé soutěže.

Mohu během sezóny měnit hráče v týmu?

Ano, hráče ve svém fantasy týmu můžeš samozřejmě měnit. Dokonce ti tuto možnost doporučujeme, protože v průběhu roku se mění jak aktuální forma hráčů, tak aktuální forma celých týmů.

Co můžu vyhrát ve Fantasy lize?

Fantasy liga nabízí denní odměny i odměny za dlouhodobé výsledky a to v podobě Netů, tj. peněz na sázení. V některých případech jsou ve hře také hodnotné ceny jako jsou dresy, lístky na zápasy atd.

Co se stane, když některý z mých hráčů nenastoupí?

Pokud některý z hráčů nenastoupí do zápasu, automaticky je nahrazený náhradníkem, kterého sis při sestavování týmu vybral.

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku!
Přihlas se k odběru a získávej pravidelné informace o bonusech, soutěžích a exkluzivních výhodách